Green

26.03.2020
05.04.2020

free to play

Green je logická hra, skládající se z 50 úrovní. Každou úroveň tvoří jedna obrazovka, ve které je úkolem hráče ji zabarvit celou na zeleno. Jednotlivé úrovně se dají vyřešit třeba systematickým mačkáním tlačítek, otáčením dílků na obrazovce nebo třeba zahráním si verze klasické hry Had. Jako se hra Blue držela tématu vody, Green si vzala za inspiraci stromy a les.

K dispozici je také textová nápověda, která se v případě free verze objeví po shlédnutí reklamy. Nápověd je vždy několik, takže pokud ani první slovní nápověda nepomůže, pořád je tu ještě druhá a někdy i třetí.

V pořadí se jedná o pátou 'barevnou' hru od vývojáře Bart Bonte.

• Android 80
Přestože se jedná už o pátou hru ve stejném stylu, Bart Bonte stále baví. Tentokrát 50 zelených levelů, tématika lesa a přírody. Možná to je jen můj dojem, ale tentokrát mi úrovně přišly o vlas těžší než v předchozích dílech. Nejednou jsem musela otevřít nápovědu.

Několikrát se mi ale také stalo, že jsem sice chápala princip řešení, ale i tak jsem nebyla schopná úkol vyřešit. Specificky šlo o sloupce 'srostlých' čísel anebo třeba kaktusů tvořících písmena. Nejvíce jsem se ale asi navztekala u úrovně s hadem, protože z časů, kdy jsem ho tak před 15 lety naposledy hrála na mobilu, si nepamatuji, že by uměl zatáčet jen na jednu stranu.

Sečteno podtrženo, hraní jsem si užila a zrovna zelená barva prý uklidňuje, což se mi v posledních dnech z nejednoho důvodu hodilo. Další díl si samozřejmě nenechám ujít, jsem zvědavá která barva bude příště.