Blue

15.06.2019
05.09.2019

free to play

Blue je logická hra skládající se z 50 úrovní. Každou úroveň tvoří jedna obrazovka, ve které je úkolem hráče ji zabarvit celou na modro, a to zbavením se jinak barevných částí. Každý úkol má jiné řešení, takže zamodření obrazovky lze dosáhnout třeba povolením kohoutku, stažením rolety nebo nalezením řádu v tlačítkách.

Hráč může využít nápovědy, která je v případě free verze k dispozici po shlédnutí reklamy. Nápověd je vždy několik, takže pokud ani první slovní nápověda nepomůže, pořád je tu ještě druhá a někdy i třetí.

V pořadí se jedná již o čtvrtou 'barevnou' hru od tohoto vývojáře.

• Android 80
Na tuhle barevnou sérii logických her jsem narazila před pár lety. Čas od času se tedy kouknu, jestli Bart Bonte nevydal nový díl. Čtvrtá v řadě je zatím Blue, a stejně jako předchozí díly, mě bavila.

I když je Blue, hrou velmi minimalistickou, je hezky zpracovaná a zabaví. Stejně jako u ostatních dílů, i když jsem se u pár levelů trochu zasekla, většina hry se dá projít bez obtíží. A když se člověk zasekne nějak víc, tak je k dispozici nápověda. Princip řešení jednotlivých úrovní je hodně podobný, ne-li několikrát stejný jako v předchozích dílech, ale tentokrát si k barvě modré přibrala i tématiku vody. Přes minimalistické vzezření, mě i ty jednoduché obrysy rybiček potěšily.

Chtěla jsem nakonec komentáře napsat, že si příští díl nenechám ujít a teď koukám, že ani ne před 14 dni vyšla hra Green. :)