Blue

15.06.2019
05.09.2019

free to play

Blue je logická hra skládající se z 50 úrovní. Každou úroveň tvoří jedna obrazovka, ve které je úkolem hráče ji zabarvit celou na modro, a to zbavením se jinak barevných částí. Každý úkol má jiné řešení, takže zamodření obrazovky lze dosáhnout třeba povolením kohoutku, stažením rolety nebo nalezením řádu v tlačítkách.

Hráč může využít nápovědy, která je v případě free verze k dispozici po shlédnutí reklamy. Nápověd je vždy několik, takže pokud ani první slovní nápověda nepomůže, pořád je tu ještě druhá a někdy i třetí.

V pořadí se jedná již o čtvrtou 'barevnou' hru od tohoto vývojáře.

• Android 80
Na tuhle barevnou sérii logických her jsem narazila před pár lety. Čas od času se tedy kouknu, jestli Bart Bonte nevydal nový díl. Čtvrtá v řadě je zatím Blue, a stejně jako předchozí díly, mě bavila.

I když je Blue, hrou velmi minimalistickou, je hezky zpracovaná a zabaví. Stejně jako u ostatních dílů, i když jsem se u pár levelů trochu zasekla, většina hry se dá projít bez obtíží. A když se člověk zasekne nějak víc, tak je k dispozici nápověda. Princip řešení jednotlivých úrovní je hodně podobný, ne-li několikrát stejný jako v předchozích dílech, ale tentokrát si k barvě modré přibrala i tématiku vody. Přes minimalistické vzezření, mě i ty jednoduché obrysy rybiček potěšily.

Chtěla jsem nakonec komentáře napsat, že si příští díl nenechám ujít a teď koukám, že ani ne před 14 dni vyšla hra Green. :)
  • Android 85
Čtvrtá barevná hra od vývojáře Bart Bonte. Tento typ her mě baví. Je to logická rychlovka na mobil, ve které jsem se ani jedno kolo nenudila. Celkem je 50 levelů a každý je jiný. Vždy koukám na obrazovku, jako husa do flašky a zkoumám o co tu jde.

Cílem je, aby obrazovka zmodrala pomocí kliků na nějaký tvar. Některé jsem odhalila hned, u některých jsem musela trochu potrápit mozkovnu a přiznávám, že u jednoho jsem musela kliknout na hint. K tomuto vývojáři a jeho hrám se budu určitě vracet a nakonec chci zahrát všechny vydané barvy.

Pro: příjemná hudba, pěkné zpracování, žádná nuda

Proti: mohlo by být delší