@musa (29.03.2013 09:04): To jsem již četl, že postvy vypadají jak ze Sims. Asi na tom něco pravdy bude :). Ale cíl byl 300.000, což je asi nejméně z těchto "áčkových" ks adventur.

@Tulareanus (28.03.2013 03:47): Hele komu se to nelíbí, tak ať si prdku políbí. Jak říkáme tady na severozápadě.
Toho Posla už snad ani komentovat nebudu. Ale přesně jsem věděl, že to plno lidí pochopí úplně jinak. Snad jsem do té věty měl napsat slovní spojení "pro mě".

To, co znamená komentář vysvětluju na svém profilu. (Snad to pochopíš)

A já od hry očekávám něco víc, proto jsem tak kritický. Ale ve výsledku jsem tomu dal 75%, což znamená - celkem slušné.
@kaslikjochanan (27.03.2013 16:49): Mne tam vadí viacero vecí, ako Matt spomína, porovnávanie s Poslom, ako by bol ultimátny, niektoré slovné braty, výtky, je toho viac, možno sa viac rozpíšem, keĎ nebude takto neskoro v noci (alebo skoro ráno? :D).
Je pravda, že ten začátek je klišé. Jenže já mám problémy se začátky. Když už se rozepíšu, tak pak jedu. Ale předělávat to nebudu, to by prostě nebylo fér. Když už to jednou vyšlo, tak jsou možné jen drobné úpravy (opravy chyb, odstavce apod.).
Jen tak je možné, že se v budoucnu podobných chyb vyvaruji.

@Crash (27.03.2013 20:11): Přesně jsi vyjmenoval to, o co mi při psaní komentářů jde. Díky
@Crash (27.03.2013 20:11): Vadí mi to preto, lebo v poslednej dobe sa tu začínajú podobné príspevky objavovať nejak často - aspoň subjektívne mám ten dojem a ako poznamenal aj Drolin, často je to tým, že dotyční veľa adventúr neodohrali. Skrátka mi príde sporné radiť Posla Smrti na pomyselný piedestál a porovnávaťpodľa neho kvalitu ostatných adventúr, keď toho skutočne nahrané v tomto žánri veľa nemám. Čim nijak nevyjadrujem svoj názor ku kvalite samotného komentára a ani neodrazujem od ďalśieho písania ale ako hráč, ktorý má v adventúrach taktiež prehľad som sa k tomu proste chcel vyjadriť
@kaslikjochanan (27.03.2013 20:00): Koukal jsem. Ale proti "Navíc je pravda, že Posel smrti je naprostá špička klasických adventur" se ohradit do jisté míry musím.

@Crash (27.03.2013 20:11): Adventuristů, a komentujících, je zde velký počet, což mě jen těší. 90210 (90. léta), Matt, Fingon, THX, musa (celkově), Ebb ("anglická vlna"), Solidor (VN), Artran (IF), God (FMV)... a další :).
@kaslikjochanan (27.03.2013 20:00): Na Drolinův přehled v adventurách tu skoro nikdo nemá, chce se mi napsat, že vůbec nikdo, ale někdo by se možná ohradil. To ale vůbec není důvod k tomu, abys nenapsal svůj názor a všichni srovnáváme s tím co známe a co jsme hráli. A že je Matt alergický na srovnání s Poslem smrti? No to je ale jeho problém. Jinými slovy nenech se odradit a piš dál.

Když jsem viděl na hlavní stránce těch tvých pět komentářů napsaných během pár minut, koulel jsem očima a říkal si, že zas měl někdo potřebu napsat dvě věty ke všem hrám co kdy hrál. S obavami jsem tedy otevřel první a s překvapením zjistil, že mě to baví. Stručně a relativně hutně sepsané pocity ze hry a přitom alespoň pro mě čtivou formou. A to byly ty komentáře ještě celé v jednom odstavci, což už si předělal. Netvrdím, že se vším souhlasím, ale rád si tvůj názor příště přečtu.
Samozřejmě sem hrál jen tohle, když nepočítám Něco málo z té řady Sama a Maxe, Jacka Keanea (už se těším na pokračování), 15 Days a našlo by se toho snad víc, kdybych zapátral v hlavě. Na disku se mi vůbec neválí rozehrané Memento Mori. Prostě jsem naprostý adventuristický analfabet.
Pozor já nemluvím o celé sérii, ale o prvním dílu. Jen a jen o něm.

Ale jestli chceš, tak tu větu smažu. I když k těm, kteří to četli, a oznámkovali to nebude moc fér. (přeci jen - upravovat obsah)

Navíc je to komentář a ne recenze. V komentářích píšu vlastní nározy. Pokud bych chtěl být objektivní, tak napíšu recenzi.
@kaslikjochanan (27.03.2013 18:17): No veru neviem, objektívne zahlásiť že Posel smrti je naprostá špička je dosť sporné. Jo, mám tú sériu dosť rád a nie je pre mňa prekvapením, prečo to mnohí takmer nekriticky zbožnujú ale i tak :)
Taky jsem si říkal, jestli je to fér, ale pak jsem si řekl, že když už mě to napadlo, tak to napíšu. Navíc je pravda, že Posel smrti je naprostá špička klasických adventur, nebo snad Syberia? ;-)

Člověk musí porovnávat, aby rozeznal kvalitu od toho ostatního. Tím nechci říct, že by tohle nebyla kvalitní adventura, jen to není špička.
Ja už začínam byť trochu alergický na porovnávania s Poslom smrti, podľa ktorého sa zjavne nastavuje latka v adventúrnom žánri.
Čo máte všetci proti tej mágii? :O Zápletka s tým klubom bola naviac prirodzenou súčasťou hry a podľa mňa tam sedela.
Ani som netušil, že po Alanovi Wakeovi potrebujem dačo takéto! Zatiaľ som na začiatku tretej kapitoly, ale hra ma naozaj baví, už dlhšie sa mi nestalo, aby ma niečo takto pekne chytilo. Jediné osobné mínus je asi to, že nie som nejaký fanúšik kúzelníctva a iluzionizmu.
Jsem jediný, kdo má potíž s tím, že hra padá po každém save a každém pokusu přepsat pozici?
@Gerret: zaslali odkaz na Direct X.. Fakt ale je že jsem to ještě nezkoušel. Teda directX jo, ale ne ten co poslali... Hold delší doba na odpověď a rozehrál jsem jiné hry.

EDIT: Dnes jsem zkusil nainstalovat a vše šlape. Nejspíš jsem měl nějak špatně nainstalován direct X.
@Drolin (10.04.2012 22:42): Ja myslím, že sa to nazbiera :) Inak, je príjemné vidieť, koľko kvalitných autorov po vzore Schafera sa chopilo Kickstarteru.

Zrovna dnes som sa dozvedel z diskusie pod GK3 (nehral som - zatiaľ), že jeho príbeh nie je uzatvorený. Tak dúfam, že sa táto hra podarí a Jane bude mať peniaze na odkúpenie práv na GK a príbeh ukončí.
@Tarhiel (10.04.2012 22:33): Jj, předně se ale musí vybrat 300,000.

Podle mě by se média více zajímala, kdyby se ohlásilo právě Gray Matter 2, než studio s výběrem tří titulů. Řada fanoušků tak např. o možnosti GM2 neví, díky jisté "skyrtosti" tohoto kickstarteru na rozdíl od W2, DFA a Shadowrunu.
@Fingon (04.04.2012 08:54): Právě :) Živě vidím ohlášení The Secret Mystery Adventure Files of Gabriel Knight. Ale ne, napadá mě, že ještě horší by bylo kdyby se série dostala do pazourů Telltale Games.
Sice miluju oboje, ale crossover mezi GM a GK? To by...nebylo hezké. D: Vůbec bych se nezlobil za něco úplně novýho.