Tak som dal proti svojmu úsudku hre ešte jednu šancu. Vyskúšal vyriešiť tú pasáž, kde to padalo tak, že som sa pozeral postavou do zeme smerom od skriptovanej sekvencie, ktorá nastala a na druhý takýto pokus to nepadlo. No fps mi droplo k asi cca 10. Tak som uložil hru a nové naštartovanie hry nepomohlo. Skúsil som ešte resetnúť pc a zrazu, prosím pekne, som mal okolo 80 fps na tom istom mieste. Tak som to hral asi desať minút bez bugov ďalej a hoci graficky to ani na max nevyzerá nič extra, počul som ako sa grafika poriadne chladí (a to mám bedňu s penou na tlmenie zvuku). Po asi desiatich minútach som mal v ďalšom skripte dvihnúť svätenú vodu a hra znova najprv zčernala, potom zamrzla a padla. Takže teraz definitívny uninstall. Myslím, že som s hrou bol trpezlivejší než by bola väčšina ľudí.
@Cathan (16.04.2021 23:49): Teda takto, tak by si mal byť safe voči tomu gamebreaking bugu na začiatku a tomu, že sa hra chová ako slideshow. Vraj sú neskôr v hre ďalšie gamebreaking bugy, ale tam už neviem, čím sú ovplyvnené a ovplyvniteľné.
Zajímavé, zajímavé... no snad to opraví, protože z herního a příběhového hlediska to jinak vypadá zajímavé.
@Tarhiel (16.04.2021 21:12): Úplny otras. Ono už strašne dávno sa mi nestalo, aby bola hra v takom katastrofálnom technickom stave. Našiel som niekoľko threadov aj na steame aj mimo steamu, kde vyslovene hráči, ktorí majú rôzne generácie radeonu píšu, ako im niektorým pomohol update driverov, ale drvivej väčšine to stále padalo. Developer sa samozrejme nevyjadril. A to som ani neotváral tie kopy ďalších threadov, kde boli v názvoch rôzne iné gamebreaking bugy. A to, že som ešte pre istotu resetoval pc a po reštarte hra išla ako slideshow, to je ešte väčší gól. Fakt som znechutený.