Když tahle hra vyšla v roce 2013 na konzole tak jsem na pc verzi strašně čekal a ta nakonec vyšla o dva roky později sice jsem si jí koupil asi před měsícem ale to nevadí. Po čtyřce která sice nebyla špatná ale mě nějak nechytla tak tady máme asi tu nejlepší hru od Rockstar Games co kdy udělaly jdeme na to. Co musím zmínit jako první je asi příběh který díky třem hlavní postavám je výborný a k tomu dopomáhají pravě již zmíněné tři postavy, jako první tu je Franklin Clinton mladý ale výborný řidič který žije se svou tetou a chce svou kariéru dotáhnou vysoko a to se mu povede protože se seznámí s bývalí lupičem Michael De Santa který je za vodou má nějaké rodinné problémy a krizi středního věku a jako poslední je tu Trevor Philips který je šílený magor ale je to pilot jeho řešení problému spočívá v tom že jede a všechny zabije během hry když nejste zrovna v misi se mezi nimi můžete libovolně přepínat, já osobně jsem si nejvíce oblíbil Michaela. Jako další je tu vylepšování dovedností jako například když bude hodně jezdit autem zvýší se vám řízení, když budete střílet zvýší se vám střelba a tak dál, jako další musím zmínit grafiku která je skvělá a optimalizaci u které jsem se bal protože po zkušenostech po čtyřce kterou jste si v době vydání nemohly zahrát byla fakt špatná. Jako další tu je velký a do detailu vypracovaný svět ve které to prostě žije například jdete po ulici a najednou vidíte že policie začne nikoho honit nebo třeba sanitku a takových věcí tu je fakt spousta, ale jak Rockstar vyplnil tento velký svět spoustou vedlejších aktivit například si můžete zahrát golf, tenis jít do kina do baru jít se potápět a tak dál je toho spousta a to nezmiňuji vedlejší mise. Tak a teď s hlavním misím které jsou rozmanité můžete si tady dostat do doku ke budete řídit ten velký jeřáb na kontejnery nebo třeba ponorku a tak dal. A jako poslední tu je humor kterého je ve hře dost různé narážky na různé filmy hrozně moc easter eggu no je toho hodně. No co dodat hra mě nezklamala byl jsem nadšen jasně najdou se tu chyby a občas mi tu vadily někdy až dementní vtipy, ale to má asi každá hra a ohledně chyb skoro každý měsíc vycházejí patche který opravují singleplayer a do online přidává nově věci a mise 95%.

Pro: Příběh, postavy, grafika, optimalizace, velký a rozmanitý svět, vedlejší aktivity, různorodost misí, humor, úprava zbraní a aut, online.

Proti: malé drobnosti které nemají vliv na mé hodnocení.

Rok a půl jsme čekali a to samozřejmě jen od prvního vydání na konzolích. i když mám dlouho Playstation, stejně jsem trpělivě čekal. A vyplatilo se. Portování tohodle obrovského sandboxu muselo bejt stašný peklo, ale rozhodně to stálo za to. A to do takové míry, že jsem si nejdřív koupil krabici a později i steam verzi kvůli nespokojenosti se social clubem.

Nicméně samotná hra je jedno obří pískoviště (ano, miluju to slovo), ve kterém je toho tuny k hledání, tuny k plnění, tuny k zabíjení, kradení, objevování, ničení, tuny k poslouchání a v neposlední řadě tuny k projíždění. Tak jako mají lidi Skyrim, tak já mám GTA V. Můžu se jen tak toulat vymazlenou krajinou, objevovat bohapustý venkov nebo se prohánět v Comet v Los Santos s chlupatýma v zádech. Oproti předchozímu dílu je toho i díky návratu mnoha aktivit ze San Andreas o mnoho více k plnění vedlejších aktivit, získávání a vymazlování těch nejlepších fár nebo čistě plnění opět skvěle sepsané hlavní příběhové linie s nespočtem pamětihodných momentů. Rockstaři tohle umí a vždycky uměli. Kéž bych měl jen více času na objevování všeho možného a utopit v něm stovky a stovky hodin. Kdybych si měl vybrat jednu hru na pomyslný pustý ostrov, byla by to právě tahle pecka. Mohl bych text nabobtnat do třikrát většího formátu, co tam všechno lze dělat, ale tohle by si měl zkusit každý sám.

Tohle je zkrátka archetyp moderní městské akce! Snad jen ta online složka mě tolik nechytla.

Pro: obrovský otevřený svět, ve kterém člověka na rozdíl od jiných sandboxů baví dělat kraviny, příběh, přepínání postav, jízdní model, znovuhratelnost

Proti: Vůbec nevím, jsem fanda :D..snad jen absence steam workshop

Jak napsat komentář k také hře, která hýbe celým světem, všichni jí milují a já mám pár výtek, které mě na hře štvou. A nemůžu to napsat, bo mě celý svět ukamenuje. Nasrat na vás :)

Začneme chválou, hra je velmi propracovaná, ty detaily se skutečně povedly a ty, dejme tomu ,minihry, (možnost přepadnou transport peněz náhodně, nebo ožralu odvést domů, nebo jak vás baba poprosí, že jí obtěžují muži a pak na vás všichni střílí a chtějí vás zabít, a poslední minihra fajná je, jak někdo prosí o pomoc, že byl okraden), byly skutečně dobré.
Mise, což je pilíř hry byly různorodé. Myslím, že tady není co vytknout, přepínat mezi postavami bylo dobré, nejvíce se mi líbil Trevor. Bylo mi líto, jak ho na konci hry zabili, tak jsem opakoval misi aby neumřel ani jeden hrdina :)

První pohled jsem vůbec nevyužil. V autě to vypadalo jako Driver: San Francisco, při střelbě to vypadalo taky dobře, ovšem to už nebylo ono.
Ještě ty detaily, ty blesky a nebe, jako skutečné. To se fakt povedlo :)

Teď ty stinné stránky hry. Nějak mě to ježdění a střílení nebavilo. Nevím, nějak jsem to nežral jako třeba Vice City nebo San Andreas. Přesto pětka měla jisté kouzlo. Bylo tu pár much na kráse, třeba kapota. Prostě jak byla v pravém úhlu, odletěla. Jen tak, při pomalé jízdě. To myslím ani ve Čtyřce nedělalo. Pak přívěs pro auto. Jak ho máte vy, stačí se jen dotknout překážky a náklad je vysypaný. Ovšem jak uvidíte auto před váma, které veze svůj vozík a po tvrdém nárazu, kdy se vám rozpadne předek auta, se věci ve vozíku ani nepohnou. Tak kde to jsme?
Pak se již objevovaly klasické herní chyby, tedy končetiny v předmětu (zábradlí, zdi) a podobně.
A nejvíce mě naštvala ai demence. Při poslední Velké loupeži, kdy vás přepadne komando žoldáků, se to nedalo dohrát. Nastavím Trevorovi Akáčko (nechápu, proč rotačák byl zakazaný) a přepnu se na Michaela, kteremu dám taky Akáčko. No a vratím se na Trevora a měl jiný samopal a Michael pak taky. O Franklinovi ani nemluvím.. Proč ti gizdi nemají tu zbraň, co chci?

Jsem zvědavý co přinese GTA VI..

Pro: Neuvěřitelná grafika plná efektů, pěkný příběh, skvělé postavy, punk radio, vozový park, minihry, různá překvapení, blesky

Proti: Chyby na kráse, zavládl stereotyp, občas ai...

Jasně, že celkově je i pátej díl opravdu fantastickej, ale nepřijde mi tolik zásadní a revoluční, jako v případě San Andreas. Nebudu psát superlativa, komentář spíš zaměřim na velké mínusy. Tak předně scénář mi přijde dost bídnej, hlavně co se týče chování postav, hodně mě sice bavil Majkl a především Franklin, naneštěstí Trevor mi prostě přišel samoúčelný - někomu asi přišel cool, mno já jsem s nim vůbec nesoucítil a příběh Majkla a Franklina mi přišel daleko zajímavější. Konec je opravdu nedodělaný, čekal bych smysluplné rozhodnutí, místo toho pokud oddělám dvě hlavní postavy, záporáci přežijou a pokud je nechám žít všechny, umře i hlavní záporák, ale Trevor bude žít dál. Což mi prostě přišlo, vzhledem k cestě, kterou jsem do finále prošel, totálně absurdní. Mise jsou úplně o ničem. Nulová svoboda, samoúčelnost, skripty. Nemám to rád. Kor, když většinou jsem za mise nic nedostal. Moje postava stála uprostřed pouště, nasraná, jak s ní každej vyjebává a já byl nasranej též, protože mi mise nepřišly vůbec dobré a ztratil jsem zbytečně čas. Taky jsem přišel na to, že některý mise byly úúúúúúúúúúplně k ničemu, protože nějak zásadně nedokázali ovlivnit průběh děje (ano, krádež ponorky). Heisty jsou taky prostě nedomyšlené, a vůbec mě to nějak extra nebavilo. Nechápu, že to jiný hráči nevidí.

Rádiové stanice nabízej pestrou paletu žánrů, spoustu písniček je skvělejch, ale postrádám nějaké vtipné reklamy, moderátoři postrádaj osobnost, jenom vyhlašují svoje jména a aby jsi tancoval, to je vše. Kde je sakra Sage? Pamatujete to hardcore audio porno, z Radio X? Zatímco si pamatuju jména moderátorů z Vice City i San Andreas, z pětky jenom George z Mirror Park Radio, které mi přijde solidní.

Tuning aut snad lepší než v Need For Speed (!!!), ale hráčům je to k ničemu. Ten, kdo online nehraje, má pech - není totiž dostatek místa, kam auta ukládat. Všechno to až řeší módy a trainery, o kterejch se pak též zmíním. Hra nabízí dost interiérů, ale po skončení skoro žádný nebude přístupný. Já to nechápu! Pokud má být další GTA ještě větší, tak doufám, že bude více hratelných interiérů. Opět tohle musí řešit módy. Obyvatelstvo Los Santos je jinak asi to nejvíce postížené, co jsem ve hře zažil. Garretův komentář hovoří za vše - jste v jejich blízkosti, buď na vás zavolaj poldy, nebo nasraně odcházej pryč a maj na vás blbé kecy. Moje postava se zmůže na dva slušné dialogy a hned potom lidi kolem sebe uráží.. proč? Dost to mrví ten gameplay. Taky nerozumím tomu, že když mám na zbraní tlumiče a někoho zabiju, nikdo kolem není a stejně se mi hvězdička objeví. Nelíbí se mi ani, že si třeba nemůžu sednout na lavičku, nebo kapotu auta, pro slušnou pózu. Opět, tohle řeší mód. Benzín si tankovat nemůžu, což je taky škoda. A ani se nemůžu najíst. V SA jsem se mohl přežrat, dokud jsem se nepozvracel, tady musim mít půlku životu pryč, abych si mohl koupit tyčinku. Chybí mi ta posilovna :) to však zafixoval internet, ale zase - přišlo mi ,že plno stránek je nefunkčních, taková kulisa, taky není kam volat, třeba s jednou ženskou z vedlejší mise, jsem si chtěl vyrazit a pořád je nedostupná. Prostě ve shrnutí je zde plno výborných nápadů a věcí, ale nejsou dotažený. Nemůžu si kupovat pěkné baráky, ale podniky, které mi jsou k ničemu a furt s otravnýma misema to maj údajně vynahradit.. hm.

Social Club je sám o sobě to největší zlo. Neustálé problémy, odhlašování, zamrzávání, někdo vám může snadno hacknout účet. Nepraktická ptákovina.

Co se mi líbilo.. ambientní atmosféra, pestrá a bohatá mapa, smysl pro detail (převodová deska v autech, s funkčními tachometry atd..) konečně zde jsou zvířata, u televize jsem strávil dlouhou dobu (Gordon Moorehead Rides Again - VCPR!!!, nebo ten magor Jack Howitzer) minihry výborné, tennis i golf jsou zábavné, jednoduché a logické na ovládání. Billboardy, náhodné reakce lidí kolem (fotí si vaše pěkný auta,chválí je) rodinky co večeří na zahradě, atd atd... prostě mazec. Mapa vybízí k objevování, úprava bouchaček a špičková grafika. Optimalizace prvotřídní, asi bez konkurence.

DODATEK; Co se týče módů a trainerů, doporučuju, ale pozor - může to zapříčinit nestabilitu hry. Dobrá věc je import/export aut, kdy káry z online, máte v single. Potom na otevření všech interiérů, mód na kupování baráčků, potom je dobré využívat prvek, pod kterým si uložíte vytuněné auto a můžete si ho kdykoliv spawnout, slotů máte neomezený počet. Výborná věc. A trainer sám o sobě je jedna velká paráda, měnit čas, svolávat na Los Santos meteority, hrát za jakoukoliv postavu ve hře, se super skokem a v super-rychlosti mlátit lidi pálkou ( :D :D) a spoustu dalšího.... takže trainery jsou fakt skvělý a primitivně je lze do hry dát.

Grand Theft Auto V je jinak jako celek fungující, úžasný svět, ale plné hodnocení nemůžu dát. Obávám se, že se mu nepodaří u mě zlidovět jako San Andreas. Prostě špičkové open world a pokud něco hře vytýkám neznamená to, že to bude srát i vás.

Pro: Obří, rozmanitý, pestrý a detailní svět, optimalizace, zvířata, svět žije, tuning aut, internet, úprava zbraní, grafika

Proti: Nedomyšlený scénář, nulová motivace hrát mise, samoúčelnost, rádiové stanice, celkově singleplayer nedotažený, Social Club

Ke hře jsem se dostal poměrně dlouho po vydání, takže jsem byl vzhledem k mimořádnému ohlasu a komerčnímu úspěchu celkem natěšen. Také musím zdůraznit, že jsem nehrál čtyřku, která sérii oproti San Andreasku a ještě starším dílům, u kterých jsem strávil desítky hodin, poněkud proměnila. Ještě jedno poslední zmínku na úvod, hru jsem rozehrál po dohrání kompletního Zaklínače 3.
Tímto poněkud delším úvodem si jaksi sám před sebou zdůvodňuji, proč mě hra vlastně příliš nenadchla. Možná je to už tím, že nejsem nejmladší a tento styl her už mě nebere tolik, co dříve. Nevím prostě, ale i když jde bezpochyby o výbornou hru, plnou zábavy a možností, tak mi v tom něco chybí. Pravděpodobně je to něco jako atmosféra. Možná je to tím, že je hra zasazena do současnosti a je jaksi sterilní. Vice city jsem miloval kvůli atmosféře 80. let, z rádia hrál Michael Jackson, hra byla ve stylu Scarface atd. V San Andreas se mi líbil příběh, postavy a celá ta atmosféra gengů. Tady jsem žádnou atmosféru necítil. Především v první třetině hry mě hlavní trojice postav bavila, dobré hlášky, spousta úchyláren, to navíc kombinované se zábavnými misemi. Postupem času, mě to ale omrzelo, mise začali být na jedno brdo a prostě to ztrácelo šťávu. Příběhová linka mě ničím nezaujala a i když by mnozí řekli, že u GTA nikdy nešlo o příběh, pro mě, alespoň u dvou výše uvedených dílů vliv měla. Mnohem více mě tak brali některé vedlejší, často dobře šáhlé linky.
Dalším lehkým zklamáním je rozsah vedlejších činností (sport, oblíkání atd.) a mapy jako celku. Zatímco v San Andreas mě tyto vedlejší momentky bavili a rozsah mapy mi doslova bral dech, tak u této hry ne. Různé možnosti vyblbnutí mě moc nebavili nebo jsem je hrál jen párkrát (celkem dobrý tenis a golf).
Ale abych pořád nekritizoval... Jízdní model, pohyb postavy a celkově úroveň hratelnosti je velmi dobrá. Rozsah zbraní, různých vylepšení aut je také skvělí. Grafika je skvělá a stejně jako celková úroveň prostředí, živoucího města atd.. a samozřejmě možnost hodiny a hodiny blbnout v GTA online.
Abych to shrnul. GTA 5 je bezesporu vynikající hra, plná možností, plná bláznovin a úchyláren, prostě tak jak to má být. Díky multiplayeru a rozsahu hráčské základy nabízí i obrovskou porci zábavy po dohrání hlavní příběhové linky. Můj osobní dojem je však takový, že jde o nablýskaný obal bez jádra. Chybí mi tam nějaká esence, která by mě, ke hře opravdu připoutala. A na ten skvěle nablýskaný obal už jsem asi starý nebo co :D

Pro: Hratelnost, rozsah možností, grafika, šáhlost a úchylnost celé hry

Proti: Postupně to omrzí, chybí mi v tom nějaká esence, zasazení v současnoti mě moc nebere, San Andreas zůstal neporažen :)

• X360 80
Ach GTA V, prostě klasika. Každý správný hráč aspoň jeden díl série Grand Theft Auto V hrál. No a není se čemu divit. Vždyť je to opravdu povedená a patří mezi nejznámější hry vůbec. Ale aby nebyla na Grand Theft Auto V samá chvála a už to tak je u většiny dílů, mě jako hráče příliš nezaujal příběh, příjde mi to stále dokola, ale jak jsem zmínil, to tak u této série od skvělých vývojářů Rockstar je. Jinak je to opravdu povedená hra, grafika, hratelnost, volnost, hrací doba, vedlejší úkoly, Easter Eggy, otevřený svět i online. Super! :)
GTA V se dá totiž hrát furt, ať už po splnění misí, tak i v online, kde máte různé módy a stále se tam něco přidává.
Rozhodně si zahrajte i Red Dead Redemption 2! Stejní vývojáři, opět skvělá práce (za mě lepší :D).

Pro: Grafika, otevřený svět, Easter eggy, online

Proti: Příběh

HRÁNO NA XBOX360

Není pochyb o mé loajalitě a oblíbenosti série GTA, už od dob gangsty CJe nebo Tommyho tuto sérii zbožňuji, ač je násilná a krutá, na zábavu dobrá.

Vzhledem k tomu, že tato hra vyšla už dříve v roce 2013 na konzole, pořídil jsem si ji už tehdy, protože můj miláček Xbox ji milerád uvítal ve své gamegrafii.
Grand Theft Auto je výborná hra.
Nová grafika, nové postavy - upřímně jsem se obával, zda bude koncept s více hratelnými postavami najednou fungovat, ač je to v herním průmyslu nevídané a u série GTA neprověřené, R* se toho zhostil na jedničku.

Mise. O těch můžu napsat knihu. Pokusím se to zestručnit.
Mise jsou pestré. (od projetí sklem do prodejny aut přes mučení toho Araba za Trevora až po závěrečný heist) Užíval jsem si každý moment. Navíc v některých misích můžete přepínat až mezi všemi postavami, což je velice zábavné, protože misi můžete splnit více způsoby.
Vadilo mi, že některé mise byly až na konci města, takže jsem mým autem musel jet pěkný kus, kde jsem mezitím to své krásné, nablýskané autíčko, které mě stálo majlant pěkně nabořil do pár lidí. Posléze jsem to nabořil do autobusu a aby toho nebylo málo, ještě do pár sloupů a následně do policie, která zapla své světoborné majáky a pronásledovala mě.
Jo, ujíždění policii je zde stejně zábavné, jako v GTA IV, kde jsem si to užíval každým douškem, protože jejich umělá inteligence je opravdu skvělá (pro neznalé se zde jedná o sarkazmus). Někdy však dokáže být police otravná. Hlavně při misích. Občas se mi stalo, že mně pronásledovali za totální frašku, ale nemůžu jim upřít snahu. I přes tyto nedostatky jsou mise velmi krásně navržené tak, aby se hráč nenudil, aspoň já jsem se nenudil.

Mapa je krásně vypiplaná. Není ani moc možností, jak udělat na takovou grafiku mapu jako v San Andreas. Například chybí Dillimore, Angel Pine a Truthova farma, San Fierro, Las Venturas. Mrzí mě to. Určitě by to hru příjemně zpestřilo. Spokojím se však s málem a samotné Los Santos je velké, barevné, žíjící, úplné a gigantické. A teď k možnostem hry.

Možnosti. Jedno velké téma.
Série se mění každým dílem. V GTA IV jste nemohli posilovat jako v San Andreas, ale měli jste poprvé mobil, na kterém kromě seznamky a čtení novinek nešlo stejně moc dělat.
Zde se to poprvé v historii lidstva mění! (věřím však, že tuhle hru budou hrát i mé vnoučata a já je v tom jako 70 letý, hráčský veterán, podpořím velmi rád)
Můžete jít na tenis, do holičství, na golf, koupit si přes internet auto, akcie atd..
Zábava na další hodiny. Jak by hra vypadala jen s misemi? Smutně a zaostale.
Každá postava má svůj vlastní život, takže když si za Třevoře (Trevor) koupíte oblek a v šatníku hnije vaše oblečení z úvodu hry, je to divné.
Za Michaela jsem si kupoval akcie, bavilo mě to. Vlastnit firmy jako WeazelNews nebo Stripclub (kdo tam aspoň pětkrát za hru nešel na taneček, jako by neexistoval) je čest a časem vám to vynese i více, než jste do toho vložili.
Za Franklina jsem si kupoval auta, bohužel jsem s nimi nejezdil jen část hry, protože při misích skončili většinou poškozené, vybuchlé nebo prostě zmizeli jako Anička Janatková v Praze v roce 2010, takže se to nevyplatilo.
Líbilo se mi nakupování oblečení, i když je to radůstka pro vaše přítelkyně, mně to bavilo. Přece musí být můj hrdina frajer, oblečený jako hrdina a ne jako vandrák a bezdomovec (Třevoř). Samozřejmě nebudu vypisovat jaké oblečení jsem komu koupil, ale pokud vás to zajímá, jsem ochoten každému na požádání zaslat šatník.
Stripclub, další skvělá věc. Nejen, že se zde můžete opít, navíc si tu můžete i pohlavně užít.
Taky si zde můžete tvořit přítelkyně, kde za určitý počet tanců od ní dostanete číslo, ale ani jedna nebyla můj vkus, takže jsem prostě odešel asi po 5 minutách, opil se, jel novým autem domů, rozbil ho, byl pronásledován policií a následně zastřelen. Hru jsem začínal znovu.
Ve hře jsou funkce v mobilu velice hezky připravené, stejně jako internet nebo "Hangout", když se koncept přátel nezměnil, ale pořád si můžeme s přítelem vyjít na tenis, golf, opít se, do kina a podobně.
Dle mého je hra otevřena spoustě možností. Můžete jen tak zabíjet lidi na ulici nebo skákat padákem, z letadla padákem, jezdit jen tak v rychlých autech nebo vykrádat obchody.
Poprvé v historii Velké Loupeže Auto jsou i takzvané náhodné události, kdy člověku zloděj ukradne peněženku, vy ho chytáte a můžete se rozhodnout, zda odcizené peníze vrátíte nebo si je necháte. Abych však byl správný záporák, vždy jsem okradeného přejel autem a peníze utratil ve Stripclub (ve Stripclubu jsem utratil více peněz než za tuning aut a nákup oblečení přes jízdu v taxíku až po nákup nemovitostí dohromady - o screen a důkaz zažádejte do zpráv). Taky můžete získat zpět ukradené kolo nebo odvést chlápka v rychlosti na letiště, protože se mu pokazilo auto a zmiňuje něco o Liberty City, nebo pomoci ženě/muži na dálnici, odvést opilý pár do jednoho hotelu a další vymoženosti.
Hře to dodává krásnou atmosféru a město žije.
Můžete taky cvičit jógu nebo se jen tak opít v baru, načež následné sednutí do auta a přejetí mnoha lidí v opilosti, nabourání do stromu a honička s policií a vaše následná smrt je sranda.
Největší sranda je, když přepnete na Trevora a on pouze v trenkách jde městem. A ke všemu opilý.
Jestli vás ale tyto srandy nebaví, nebo je provozujete tak dlouho, že už nevíte coby, můžete se zkouřit, nebo si jen tak sednout k televizi a koukat na různé interakce.
Zajímavé, že každá z postav má v safehousu nějaký alkohol. Franklin víno, Mike whisky a Třevoř piva. Vždy jsem všechny opil. (na spoilery vám prdím. Kdo tuhle hru nehrál, jako by dnes ani nežil. To máte to samé, jako kdo neposlouchá One Direction, tak je divný a opice a celkově člověk z Afriky, co vidí poprvé v životě internet).
Co bavilo mě? Musím se pochlubit o jeden velmi zábavný moment ve hře.

Pěkný slunečný den (ve hře) a já si tak jedu v dodávce, po dálnici. Najednou vidím polní cestu někam do... Háje. Zastavím. Vystoupím. Vytáhnu "STICKY BOMBS" a hodím je na onu dodávku, když ji najednou odpálím. Byl jsem blízko té dodávky, tudíž jsem se odpálil, ale jelikož jsem byl blízko oné dálnice, letěl jsem vzdušnou čarou přímo do kamiónu, který mě ještě v mé smrti a při odpálení se srazil, takže mě ještě přejel a pak jsem se objevil před nemocnicí po 12 hodinách od zmíněného incidentu.
Také bych chtěl zažít podobnou smrt a jen tak se zjevit bez poškození před nemocnicí.

GTA nemá žádné nedostatky. Je to jako Megan Fox, neustále na ni budete koukat a i za 20 let si užívat její tělo a přesně takhle to mám s touhle hrou, kterou už po několikáté dohrávám.

Dokonalost, mistrovské dílo, kvalita, luxus, ehm... Už nevím co.
Podle mě hra, u které snad každý GAMER strávil minimálně měsíc.

Já hru dohrál za 102 hodin na 100%, ale celkově mám nahráno 384 hodin, takže ano, svůj drahocenný život jsem strávil na téhle úžasné hře a nelituji! Vůbec ne.
Jestli si myslíte, že nemám pravdu, prosím, napište mi do zpráv, v čem. Myslím, že je absolutně bezchybná, ale musím uznat, že i tato hra má občasné bugy a malinké nedostatčky, které dokáži tolerovat, tak moc, že je v podstatě nevidím. Není to však u každé hry? Snad se dožiji doby, kdy se nebudou vydávat patche a hra bude bez jediné chybky.

Děkuji za váš čas.

100%

Pro: celá hra

Proti: proti

GTA 5 je dalšie úspešné pokračovanie ktoré sa im podarilo a to doslova ! Hra ma neskutočné krásnu grafiku a extrémne nádherné zvuky búrky a efekty počasia a je to neskutočné kvalitne optimalizované ! beží mi to na PC z roku 2006 na Very High okolo 40 až 60FPS ale online okolo 27 až 39 FPS. Táto hra má výborní príbeh a výborné opísané životy troch hlavných hrdinov ako je Franklin, Trevor a Michael ale najlepší je Trevor to je čisto sranda sa nan pozerať keť hrám :D a čo sa týka mapy tak ta je krásne spracovaná ale na GTA San Andreas je malá ale zase Detailná ! a preplnená samým detailom je krásne vidieť ,že na tej hre makaly od roku 2008 ale keť poviem u mňa je lepšie GTA San Andreas ohľade možnostiach vo svete než GTA 5
GTA nikdy nebyla má úplně nejlepší série, ani nějak zvláště oblíbená, ale Rockstar uznávám a určitě jsem měl velká očekávání. Ale nemám asi nic víc dodat než co bylo řečeno přede mnou v mnoha recenzích a komentářů. Prostě velká herní událost která se horko těžko bude překonávat. Svou rozsáhlostí a vším co se dá dělat a třemi hratelnými postavami jde o epos.

Pro: všechno

Proti: pár věcí se dycky najde, ale proč si kazit požitek

Jedna z těch her co zůstanou v PC i po dohrání a nikdy na ni nezapomenete. A to ani na jména hlavních postav :-) A to myslím říká vše.

Pro: Grafika, příběh, mírumilovný humor proti všemu, letadla

Proti: Jednodušší než starší hry, tzn si moc nezapamatujete jednotlivé mise. Auta mě řídit nebaví, hrozný systém destrukce.

Po devíti letech jsem rozhodl si znovu zahrát kampaň GTA pětky. Kdysi jsem ji hrál na PS3 a teď jsem sáhl po PC verzi. Cítil jsem se jako bych hrál výrazný, dobře provedený remaster. Ještě když to člověk hraje ve 4K na 120 FPS, tak to oživení stálo za to. Rovnou říkám, že GTA 5 je jedna z nejlepších her, co jsem hrál a ani po takové době neztratila své kvality. Brutálně lepší jízdní model než ve starých dílech. Podobně vylepšené je létaní, které se výrazně lepé ovládá. Skvělý pocit se střelby. Hezká grafika. Zajímavý koncept vypravení příběhu prostřednictvím 3 postav s častou možnosti přepínat mezi nimi v misích a kreativně spolupracovat. Překvapuje mě, že za tu dobu, co hra vyšla se to někdo nesnažil napodobit. Správně zločinecky příběh. Náplň misí je velmi různorodá a receptivnost je v této hře sprosté slovo. Překvapilo mě, že i po těch letech ve mě hra zase vyvolala tak silný zážitek. Jsem zvědavý jak bude vypadat GTA 6, protože třeba po čtyřce další díl udělat lepší nebylo zas tak nemožné. Čtyřka nebyla špatná, ale i na dobu kdy vyšla mohla být více přístupnější a z hlediska počtu mechanik nebo náplně mohla byt výraznější. U šestky ten pokrok to po pětce bude k sakru těžký.

Pro: Ovládaní vozidel, pocit ze střelby, grafika, systém tří hratelných postav, příběh, postavy, různorodost, nerepetitivnost, mapa hry, celková přístupnost

Proti: Pro někoho možná až moc šílené pojetí, některé zajímavé mechaniky jsou málo využité

Všichni fanoušci hru chválí. Když odečteme DRM a nutnost mít připojení k internetu, tak 60 Gb na disku je dobře využitý prostor.

V příběhu tří mužů, za které hrajete, si najdete své oblíbené činnosti. Jízdu auty, střílení do zlodějů a narkomanů a samozřejmě střílení a boj s policií a korupcí.

Nechci opakovat všechno, co už dávno, ti kteří hráli GTA V pro konzole, víte. Spíše píšu, že optimalizace hry se velmi podařila. Hru si zahrají i ti, kteří mají kancelářský počítač s grafikou do 1 000 Kč. Zahrají si ji i ti, kteří mají nabušený stroj o ceně nového auta.  Každý si může nastavit svoji konfiguraci od minima, do maxima a rozlišení 4K, které si pustí jenom velcí  a bohatí fanoušci her.

Požitek v minimálních konfigurací je také vynikající. Od hlavních postav, po zbraně i po jízdu auty. Tím, že se na hře pro PC pracovalo tak dlouho, tak se ztratily klasické mínusy konzolových her. Hru lze bez problému hrát v kombinaci klávesnice a myš, kde lze si lze na standardní ovládání bez problému zvyknout. Ovládání pomoci klávesnice a myši je namapamováno logicky a pokud někdo rád hraje podobné hry (3D střílečky), tak lze bez problému ovládat vše stejně, jak si hráči zvykli.

Pro hráče jsou dostupné i manuály ovládání, pokud se setkávají poprvé s autem, vrtulníkem, letadlem a dalšími novými věcmi, a tak ovládání hry lze skoro bez přemýšlení zvládnout. Klidně si můžete hru zahrát i s klasickým ovladačem, ale k počítači vždy patřila klávesnice a myš a ten kdo chce hrát hru s ovladači, tak ať si koupí konzoli.

Pro mě je PC hry GTA V to nejlepší, co si můžu na svém PC zahrát. Oproti konzolím má o dost lepší kvalitu. Ovládání klávesnici a myší je bez problémů. Příběh je dostatečně dlouhý a rozmanitý, aby se s ním člověk bavil dlouho. Všímal si každého detailu a jen tak chodil po městě. Far Cry 3-4 byli o ostrovu a přírodě. GTA V je o městě. Simulátor městského mafiánského žití, kde můžete sledovat, jak lidé žijí svůj normální život.
  • XOne 100
Hra se mi doopravdy moc líbí, především grafikou, příběhem, skvělou fyzikou, internetem, online a další.
Hra má krásný velký otevřený svět.

Pro: Skvělý fyzika, grafika, příběh, mobil, postavy, ragdoly, velký svět, Easter eggy.

Proti: Malé chybičky které nejsou za potřebí říkat.

-8 +4 −12
  • PS3 --
  • PS4 --
  • X360 --
  • XOne --
GTA V je další sériový klon a z celé série to nejlepší. Město působí mnohem živěji a více realisticky, ovládání na gamepadu je prostě famózní. Tady jde prostě od začátku vidět, že primární platformou byly konzole. Příběh dobrej, neurazí, místy mě ale už nebavilo jej sledovat. Možnosti a zábavy tuny! A jelikož si krátím čekáním na Red Dead Redemption 2 (pcčkáři si budou muset ještě pár let počkat), tak si to hraju zase jen tak pro zábavu.
-17 +5 −22
Jedna z nejlepších her, která kdy byla stvořena. I po deseti letech od vydání velmi fresh.

Pro: množství obsahu a k tomu se vážící rozmanitost, možnost volby v určitých misí, satiričnost, cinematičnost, postavy, optimalizace

Proti: příliš nascriptovaný průběh misí, absence destrukce těl a prostředí, chybí větší interaktivita s NPCčky, chybí LGBT pride v Los Santos, matchmaking v onlinu hrozně trvá

-21 +1 −22