@Zbyisek (14.04.2015 15:46): No ono to bude určitě 1,5 hodiny, když počítám plnou až mírně kolísavou rychlost. ALe pokud to stahuje někde ze social clubu a jede to jen tak pomalu, tak to bude naprd. A proč teda to dotahovává tolik dat ?
@HELLER (14.04.2015 15:30): Hodina na víc.... o tom si můžeme nechat zdát :-D Rychlost už mi padla na 110 kB/s. Je to pomalýýý... ale zatím to instaluju jen o 3 hodiny dýl, než jsem čekal :D
Po instalaci DVD to ještě bude stahovat data jo ? si děláš ..
TO je nějakej 0day patch či co :D to mi ho vyndej, jestli je to pravda. 5 GB to bude u mě další hodina navíc.
Má tu někdo zkušenost s nekonečným loadingem Social Clubu? Par lidi mi hlasi, ze nainstaluji, klikaj gtav.exe, zadaj udaje do Social Clubu, lognou se a pak nekonecnej loading.
Tak samotná instalace ze 7 DVD trvala asi 2 hodiny a 10 minut. A teď to stahuje fakt dalších 5 GB, ale děsně pomalu, necelý 1 MB/s. To bude ještě na dlouho...
Ale ty interiéry vozidel nic moc teda, celkově mě fps zatím nepřesvědčil, působí to na mě jak fps mod v hitmanech... ale soudím jen z obrázků.
Tak to se prirozene (ten komentar) vzhledem k jasnym okolnostem nejak ztrati, taky povazuju pc verzi za jinou hru, ale hadat se tu kvuli tomu nemusime. Spis sem piste, jaky to je, jestli to za to stoji, protoze ja jsem docela nastvanej, ze si z nas nejaka korporace dela sasky a debily a ma nas za vedlejsi ho*na a my to vsechno stejne bastime a je nam jedno, ze by klidne to PC zrusili, kdyby to slo.
@montana (14.04.2015 10:38): no jo, to jsou pořád ty stejné kecy jako v době vydání gta 4. Prostě nehodnotíš hru, která je tady vystavena, hodnotíš něco velmi, velmi podobného, ale přitom ne zcela totožného. Nevím, jestli je to tím, že máš tak silnou potřebu honit nad tím, že budeš mezi prvními komentujícími, nebyl bys jediný, ale tento přístup zkrátka mě osobně není sympatický a tvůj koment a hodnocení pro mě není relevantní. Na konzolích se hry hrajou jinak...
@montana (14.04.2015 10:38): "Technické blbosti" jsou součástí hry. Vylepšení grafiky, lepší performance a fps mód jsou výrazné změny v porovnání s konzolemi (škrtni si FPS mód pokud máš next-gen konzoli).
Zajímal by mě váš názor na známou kontroverzní scénu z mise "By the book". Nemáte s ní morální problém? Tohle už Rockstar trochu přepísknul, řekl bych.
A jéje, to se to tady zase bude množit pipboy-like trotly, kteří komentují konzolovou verzi na databázi počítačových her? :(
Včera, resp dnes, jsem to sledoval, GTA5 byla dlouho na 1. příčce sledovanosti :) rekord byl 220k diváků ... :D parádní pocit, vidět nějakou dobu lolko níž.

Paul: hmm, ani jedno neplánuju, tak snad se mi to bude i tak líbit.
@HELLER (14.04.2015 03:55): zkoušel jsem obojí, obojí funguje normálně a hra detekuje co používáš za chodu. Budu ale hrát na TV, takže na gamepadu. Na řízení atd je stejně lepší.
Mohutný štart na Steame. 200 000 ľudí to hralo pri štarte čo je teda ohromné množstvo a hra sa tým dostala na druhé miesto za Dotu 2 a pred CS:GO čo sa už veľmi dávno nestalo.

Keď k tomu prirátam, že to má množstvo PC hráčov mimo steam len na rockstar social club tak sú to už veľmi pekné predajné čísla a siahajú už ďaleko za 1 milión predaných kusov.
Doufám, že taky pojedu na very high, chci si taky užít grafické orgie :)
mě sere možná tak to, že pošta dojde kolem 13h ... že už to nebude někdy dopoledne :D

Jinak co se týče ovládání, jak je to řešené ? Hrál jsi na key+mouse ? nebo gamepad ?

Pokud kláveska, jak se ovládá řízení auta ? Je to něco ve stylu GTA IV ? tam to bylo celkem obtížné, když jsem musel s každým zatáčením hýbat myší, často jsem boural a ztrácel se :D
Takže mi to nedalo a ještě hodinu jsem jezdil :)
Pár postřehů:

- grafika je úžasná, hlavně osvětlení, odlesky, změna dne a noci, vypadá to neskutečně, hraju na 55" plazmě a docela orgáč
- pop-in je minimální, prakticky neznatelnej
- famózní optimalizace, pod 60fps nejdu se vším na very high/ultra, akorát ty položky pod "advanced" mám off (jak je default)
- fyzika aut je perfektní
- first person pohled je boží, vtipnej při nehodách na motorce
- neskutečně mě sere že jdu zejtra do práce
Tak jsem odehrál prolog a první misi za franklina a trochu si pak zajezdil. Grafika nádherná, hejbe se to taky dobře, zatím spokojenost. V nastavení jsem se vůbec nehrabal, všechno default (very high).
Kafíčko pěkně a sleduju první momenty ze hry, které stejně znám i z konzolových verzí .. a vypadá to dobře !
Určitě lepší start, jako u IV :)
@Paul (13.04.2015 23:51): Mě by spíš sakra zajímalo, jak dopadl port. To jediné mě brzdí od toho, aby jsem si hru předobjednal. Pokud to bude stejné dílo jako čtyřka, tak na to prdim.
Budu sledovat chvíli twitch, mě to zajímá, jestli to někdo rozjede a jak to bude vypadat :)
Stejně až se to odemkne, tak všichni začnou stahovat patch a umřou jim servery, takže si to zahrajem až zejtra.