Konečně ta hra je naprosto plynulá a přesně taková, jakou jsem jí chtěl po HW stránce mít a neměl. Že by opravdu takové nároky na CPU nebo RAM? Jak tak koukám, tak jsem nároky na CPU s bývalým i5 2500K@3,3 GHz asi moc nesplňoval, tak možná v tom byl ten zakopaný pes.
PS3 GTA5
Chtel bych pripojit mys s klavesnici abych mel rychlejsi zamerovani pri zoom... nemam k+m primo pro ps... funguji v poradku, reaguji a ovladaji ps dokud nespustim hru a nemuzu to nejak zmenit (najit zmenu) nastaveni ovladace... ma s tim nekdo zkusenost?
Pripadne ma nekdo zkusenost s malou klaveskou s analogem a mysi pro PS 3 a 4 kterou nabízejí na netu (cca 2500,-) nechci si ji kupovat a zistit ze je to uplne to sami jako s pc setem...
Diky
Netradiční" dotaz. V nějakých misích co jedu na motorce, jsem při jízdě nakloněn vlevo. Nedá se pořádně jezdit. PS3 :D co to ?
@Vynex (09.02.2019 14:18): Nemluvím o soukromém sessionu ;) Mluvím o publicu, který je "soukromý" ... na který se nikdo nepřipojí (občas teda se někdo připojil, ale kámoš ho vždy nějak kicknul), krom těch, co dostanou invite ... kámoš prostě zašel do publicu, vyprázdnil ho a my jsme se na něj připojili ... měli jsme public session akorát jen pro nás ;)
@Vynex (08.02.2019 14:05): Já už teda online nehraju, páč na něm mám odehráno něco kolem 1000 hodin a už nás to s kámošema nebaví ... ale jak jsme hráli, tak prostě jeden kámoš udělal "soukromý" public, kde jsme byli jen my (třeba 5 nebo 6 nás bylo) a hráli jsme si, pomáhali si a tak a nikdo nás neoxidoval ... hrát s cheaterama a podobnýma dementama na publicu je na hovno, to tě chápu no ;)
@koudy_cz (08.02.2019 08:21): Garáže má každá postava svoje, kam uložíš 4 auta a pak garáže u jednoho domu. Bída. Já si stáhl mod, abych kupoval baráky, abych si uložil auta kdekoliv chci a věci z online mám v singleplayeru. Ale pořád to prostě nevyplní tu prázdnou mapu. Já to fakt řekl hehe.

Jak někdo trefně poznamenal: vývojáři se snažili vymakat sebemenší detaily, které ohromí, ale na interakci se světem, se totálně vysrali. Mapa působí odtažitě, prázdně kvůli tomu, že zde nejsou ani prakticky interiéry. Vlastně jsou, ale člověk tam nemůže. Takže to vlastně vypadá tak, že si vytuníš auto na max a jezdíš mapou. Bez cíle. Vše je monotoní. Na co se máš kochat nějakou architekturou, když tam nemůžeš a nemáš vůči tomu žádnou interakci?

Trošku férovej budu a povim, že SA má prázdnější mapu v krajině, ale není to tak zarážející, protože ta krajina je s citem vyvážená s aglomerací, která je naopak naplněná. NPC mezi sebou diskutují (i když o hovadinách), řidiči jezdí jako totální hovada a je sranda se po té mapě pohybovat, tim jak je to nepředvídatelné.

Povim vám, já mám pocit, že GTA V mě spíš trestá. Pominu-li Social Club, tak za mise nejsou téměř žádné odměny. Po dokončení hry na vás čeká pěkné triko a ufo. Není prakticky co dělat po té mapě a když už si s někym vyměníte čísla, tak JSOU POŘÁD NEDOSTUPNÝ TY KURVY.
Rozhodnutí hrát za tři postavy mi přijde nešťastné, protože ke konci hry kdy se máte rozhodnout nic z toho nedává smysl. Člověk si k nikomu nemůže vypěstovat pořádnej vztah, protože se tam všichni chovaj jak dementi.
Mrzí mě též co tam udělali z Lazla Jonese. Lazlow, týpek z Chatterboxu, WCTR, V-Rock působil jako jedinej normální v tom universu a musel čelit těm psychoušům z toho světa. Posledně se mi líbil v Integrity.

V pátém díle je stejnej úchyl jak všechny ostatní a už to není zábava. Celkově mi zde chybí i assety, budování něčeho, a různé BMX, na motorce, s autama, projíždět checpointy. Většina toho, co musim udělat na sto procent, jako návštěva kina, baru, striptýzu, mi nepřijde vůbec zajímavá a už né jako nějaká výzva, spíš jako rutinna. A hledat různé collectibles, bez pořádné odměny, mi přijde naprosto pointless. V mnoha věcech mi chybí manuální ovládání (hledání krytů, nemožnost se skrčit, či chytnout za římsu).
Celkově je aj ta mapa dost nevyužitá a většina hlavního dění, se odehrává ve městě a krom plných silnic mi přijde horní část mapy s venkovem absolutně empty.
@themacs (08.02.2019 13:36): Já ještě jednou za čas zapnu GTA Online a dáme s kámošama nějaký závod atd... Jenže ten online je už teď takový mišmaš že to není ani možné. Nejlepší je když půl dne něco farmíš do té svojí firmy nebo co to je, pak s kámošema převážíš náklad co jsi celou tu dobu farmil za který dostaneš třeba 150k a doletí hráč na létající motorce s raketometem a odstřelí vás i s nákladem. Půl dne snahy je během 5 sekund pryč.
@David_Cravford (07.02.2019 21:55): On je problém, že vývojáři prostě nějak udělali ten singleplayer a tím to pro ně skončilo. Původně mělo být ještě příběhové DLC (možná i víc, dokonce unikla i nějaká mapa a dost se spekulovalo, že by to mohlo být San Fierro), jenže najednou přišel obří úspěch GTA Online a se SP byl prostě konec ... žádné updaty, content, nic ... SP prostě skončil a R* se už věnuje pouze Onlinu. A abych pravdu řekl, vůbec bych nebyl překvapen, kdyby GTA VI bylo čistě MP ... ale tak doufám, že se na ten SP nevykašlou ...
@David_Cravford (01.02.2019 13:07): zajímavá diskuse, taky mne to nahlodalo si SA opět (pokolikate už?) zahrát. S petkou jsem se trápil, online jsem dosud nespustil a singl jsem s většími či menšími přestávkami hrál snad rok. Než mise samotné, mne bavilo třeba lítat pod mosty, nebo jezdit v noci po horách v pickupech a koukat na zvěř, samozřejmě tak rychlé zmizení auta si v už tak komplexní hře mohli odpustit. A to přepínání postav... Vždy když bych se chtěl přepnout na jinou a pomoct té první, tak to nešlo. Když jsem si chtěl užít s aktuální postavou v misi, tak mně to nutilo přepnout, když jsem nechtěl. Takže todle mi vůbec nevyhovovalo. Nemožnost cokoli udělat s vládními agenty, ikdyz celou dobu víte, že je stejně rozjebete na konci... Má taky svou "logiku".
Jinak garáže tam Davide jsou, ale ne u domů, kam se dají nějaké bouráky schovat... Ale moc užitečné mi to nepřišlo.
@Bursoft (07.02.2019 21:47): To samozřejmě a bouřka je epická. Ale chci trošku života od toho světa. Mě živé příjde jen to město a když kousek vyjedu z něj, už tam dál nic není krom pár jelenů a aut po silnici. A ta absence interiérů je pro mě neomluvitelná.
@themacs (07.02.2019 21:21): Hm.

Bylo by super mít výhřivku v apartmá, pustit si televizi k tomu. Hledal jsem i různé mody a to akorát nabízí přehnané obří baráky s 60ti bodyguardy.
Škoda jinak, že tunu obsahu žere online. Nějakej další tip na zajímavou lokaci?
Dejte mi někdo solidní tipy na pěkný lokace.

Já ač se snažim jak chci, stejně se nemůžu zbavit pocitu, jak je to nezáživné. Chybí mi jeskyně, tuna interiérů, je zde nulová interakce se vším. Jsou zde basketbalové hřiště, bez míče a hráčů. Žádná posilka. Žádné policejní stanice s NPC uvnitř, nemocnice zavřený, kluby zavřený, restaurace zavřený, jen pár benzínek a obchodů s oblečením je otevřených.

Jsou tam nějaký lokace, co maj třeba jeskyni nebo tak?
Jak by bylo hezký koupit si apartmá s výhřivkou uvnitř, pustit televizi a relaxovat u těch volovin, co tam hrajou!
Nigga v 1992 byli víc nigga, než v roce 2012. To dá rozum. Úplně bych to nesrovnával. Tenkrát byli víc na pokraji společnosti. Nicméně, pravdou je, že v GTA V jsou postavy celkem nuda.
Ahoj chci se zeptat jak opravit že mi nejde nakoupit žádná zbraň a když ji koupim tak jsem mi odečtou peníze ale zbraň v inventu nemam a třeba mam zamčene AK-47 a to je odemčene od zacatku tak mi prosim poradte :( Grand Theft Auto V
@M.a.t.t. (01.02.2019 13:22): Ty nigga karikatury jsou i v GTA 5 a ještě horší, SA působilo v tomhle důkladněji a propracovaněji. Stříkat Tagy, poslouchat oldschool hip hopové rádia, i ty DJ-ové tam jsou charismatický., hydraulika v autech. Navíc ten nigga příběh je spíš jen na začátku a to je jen pár misí. A pak trošku na konci.
Ale mise ze San Fiera, pouště, las venturas, vesniček jsou úplně o něčem jiném.
@David_Cravford (01.02.2019 13:07): Napríklad môjho bratranca, ktorý mal rád Vice City, San Andreas nikdy nechytilo. Tie "nigga karikatúry" ho veľmi nebavili a nedokázal si si k ním získať vzťah. A čo si budeme nahovárať, tie postavy skutočne nie sú z dnešného pohľadu prepracovanejšie ako tie v päťke. Je to len o tom, ktoré typy komu sadnú viac.
@M.a.t.t. (01.02.2019 12:39): To si myslíš ty.

Já, když hrál za CJ-e, tak jsem měl pocit, že se jeho hlavní postava neustále vyvijí a charakterizuje. Užíval jsem si rozhovory, mezi Wooziem a Carlem. Pociťoval tu loajalitu a respekt, mezi Calrem a Cezarem. A cítil se, jak magor spolu s Carlem, když se tam objevila ta dvojce pošahaných britů.
Nostalgie tam je, ale i ty charaktery mi přijdou silný. Mike Toreno je fakt hustej týpek.
@Gordon (01.02.2019 03:41): Jako ten Sweet byl kokot tak či tak, ale třeba Truth, Toreno, i CJ, Cézar..s každou postavou jsem tam rád trávil čas. Pětka tě ničim takovým neodmění. Neustále posloucháš, jak je Majkl na hovno když se snaží sblížit se svojí rodinou. Syn ti nadává, dcera je totální kráva, manželka co tě podvádí. Jsou to lidi, který bys nejradši zakopal pod zem.
Za to Tanisha je zde na drogách, Lamar za každým slovem říká nigga, nebo motherfucker. Žádné komplikované hlášky, jako fool, busta, a další slangové pochoutky.
Tvoje hlavní postavy jsou neustále v rage modu, protože každej tam s nimi vyjebává a máš pocit, že tě hra trestá když plníš ty mise.
Mám teda rozjetý GTA V odznovu a nějak se mi už do toho nechce.
Hrooooooooooozně moc mi chybí důkladné statistiky, progres u mejch postav, a pořádné collectibles. Za které jsem měl zbraně u baráku. Mrzí mě, že nemůžu hrát jen za jednu postavu a celá hra se vyvijí zbytečně rychle. Prostředí se absolutně nevyužívá a v misích se většinou jen střílí. Vedlejší postavy jsou špatnej joke.

Tanisha, Lamar, Jimmy, vlastně celá Majklova rodina. Nikdo, koho bych si mohl oblíbit.
@David_Cravford (16.01.2019 16:36): Vypadá to, že máme každý jiná očekávání od hry jako je tato. Většina aktivit, které vyzdviháš v SA mě nikdy nebavila, takže je těžko dokážu přiřadit k pozitivům, která by mě přesvědčila o větších kvalitách SA. Mě pětka baví a sice kvůli singleplayeru, kvůli příběhu. Online mě neoslovil, takže je mi fuk, jestli tam ty interiéry jsou nebo ne. Každopádně si mě přesvědčil o tom, že jsi velký znalec San Andreas, takže budiž ti jeho cesty navždy otevřeny. Já ale nezačnu mít rád tenhle díl jenom proto, že mi někdo dokáže předložit argumenty, proč by mě mělo bavit něco, co mě nebaví :) Ale rozhodně si mě nahlodal k tomu si ho zase po dlouhé době zahrát .. třeba objevím něco z toho bájného kouzla :D
@mattesak (16.01.2019 16:24): Mapu SA znám podrobně, mám tam nahraných víc jak 10 let určitě :)

ale když jsem to hrál a neznal to...absolutně jsem nevěděl prostě. A jinak, kdybych si nezapamatoval SA mapu..to by byla ještě větší bomba, měl bych co objevovat :)

Pětka má mapu obří, ale víc prázdnou. SA jí má víc komplexnější, pestřejší. Dole v pětce máš velké město, nahoře venkov, tim končíme.
SA má tři rozdílný města, pouště, venkov. Nudím se v LS? Jedu blbnout do kopců v san fieru. A pak jdu hazardovat do kasína v las venturas. Pak blbnout na hrboly v poušti. Pak kroskou jezdit na venkově. Pak můžu rozpoutat válku v los santos, vzít parťáky do autobusu, jet na trip přes celou mapu a nechat, aby mě fotili, nebo jak fotim já je a dělaj různý xichty do foťáku.

Když volám franklinovi, trevorovi, amandě, a tunu dalším lidem, tak nikdo mi to nezvedá. Jen Jimmy včera. Smutný...

Vice City Stories mělo obří obchoďák, kde jsem mohl dělat challenge s BMX. V Liberty City Stories jsem mohl vozit turisty, ať si fotěj město. Nebyla to akce, ale objevoval jsem s nimi, poslouchal super rádia. V SA jsem mohl vlítnout do policejní stanice a rozpoutat totální masakr. Přežrat se hamburgerama, pizzou, kuřetem, chlastat plecháče z automatů, kupovat si hot dogy.
Hrozně moc obchodů s oblečením. Všeho možného nesmírná tuna, vše od každého v jednom balení.

V 100% u GTA V dostanu co? Tričko, achievement a ufo nad základnou, které se vždycky neobjeví?
V SA jsem dostal tank, stíhačku, vrtulník, peníze, neomezenou munici, brnění pro větší odolnost auta a BMX u policejní stanice.

Vidíš ty obrovský rozdíly? A taky ty odměny za všechny collectibles co dostanu hm :)
@David_Cravford (16.01.2019 15:39): Jóó, s tím převráceným autem máš pravdu .. to byl nesmyslnej krok zpátky :) Ale ono auto, které po převrácení na střechu začne hořet a vybuchovat taky není kdovíjaká paráda :D Měli ho tam prostě nechat válet s možností si ho nějak obrátit pomoci jiného auta a terénu. Obecně mám rád realističnost a té je v GTA V více.

Mám pocit, že mapa v obou hrách je srovnatelně rozlehlá (tuším, že o pár metrů je větší v pětce), jaktože sis teda nezapamatoval i SA? :D

S auty je to dost podobný i u pátého dílu. Jsou tam dražší i chudší čtvrti. To, že na dálnici poblíž venkova jezdí i dražší auta je normální jev.
Mně naopak sedí "vážnější" pojetí, teď u RDR si to vyloženě vychutnávám a GTA momenty mi tam naopak překážejí. Ale je pravda, že svého času jsem miloval Vice City, kde dokud na mě nejezdili s tanky, nebyl jsem spokojenej.
@David_Cravford (16.01.2019 14:16): Jen chci dodat, že ty zmíněný aktivity z GTA V (jeleni apod) jsou mi ale úplně stejně ukradený jako ty ze SA. Zkusil jsem je jednou a pak už nikdy. Na mém zážitku ničím nepřispěli. Jen abys to nepochopil tak, že na jedný straně hejtím tyhle možnosti v SA a na straně druhý podobný zbytečnosti vychvaluju u pětky :) Tu hru jsem hrál jako městskou akci, ne jako The Sims :)
@mattesak (16.01.2019 15:18): Chci debatovat, nepíchl jsi do vosího hnízda.

A já nehraju GTA kvůli realismu. K čemu mi je od začátku otevřená mapa, proč bych se měl snažit, když mě hra vodí za ručičku? Když si v pětce zadám destinaci kam jet, tak můžu jet podle lajny. V SA si označim bod kam jedu a musim si najít vlastní cestu. Můžu se ztratit, nabourat. V pětce když se mi autop převrátí na střechu, je zpět na 4 kolech když mluvíš o realismu. Chci progres ve hře, chci objevovat. Případné vyprahlé místa v pětce jsou pořád blízko města a nikdy jsem v té hře neměl pocit, že jsem se ztratil. Mapa mi přijde strašně malá, málo pestrá a znám každej roh. To je asi hodně špatně.

Nechci, aby hra byla mega top detailní po všech stránkách. Ale jestli ti přijde normální, aby ti hra zavřela interiéry po dohrání příběhu, to mě realistický zas nepřijde :D to je dost wtf. Kde jsou kluby, restaurace, obchody? Je tam toho strašně moc málo. A víš co? Proč je to v online a né v singleplayeru? Už vidíš v čem je chyba? Pětka je cílená na online hraní, né na single. :)

SA má singleplayer víc nabouchanej. "Někdo si po poblitým CJovi ani nevzdechne" vidíš, mě tenhle detail pobavil. SA se svojí svobodu přebijí pátej díl na plné čáře. Posilka co nefunguje, interiéry kam nemůžeš, benzínky co nefungují, nemůžeš dělat policejní, sanitářské, hasičské mise...to mi sakra chybí. Máš tam jeden obří stadion, pro jednu jedinou misi.
SA má asi tři obří stadiony, kde každej stadion nabízí svoje charakterní úkoly. A jinak: v rádiích ve starých dílech je odůvodněný, proč nemůžeš na další ostrovy a proč jsou uzavřený. Je to sice kravina (hurikány), ale u SA je to komplexně ve WTCR vysvětlený. Na co tim narážím? Na komplexnost hry, která navazuje.
K čemu mi je internet v GTA V, když ty webové stránky jsou jen kulisa? K čemu mám kupovat auta, když nemam baráky a nemam kam dávat ty auta? Tohle tobě přijde realistický? Mě ani náhodou.
"Proč by mě mělo bavit tancovat, nebo s autem?" Ty to nemusíš ale dělat. Můžeš dělat tunu jinejch věcí. A mluvíš o ruským kole..páni, to se můžu svézt i ve vice city stories :D tomu říkám super vedlejší aktivita.
V SA ses mohl naučit asi 5 bojovejch stylů, zvedat čínky, bench, běžet na pásu, na tom kole. Mohl jsem jezdit vlakem, tramvají, JETPACKEM, VORTEXEM, snad s každým letadlem co ve hře bylo, bez ohledu na velikost. A jinak si mě nepochopil s těma autama.

Los Santos je mix mezi bohatším místem a chudobou. V chudé oblasti nevidim auta jako Elegy, tam jezděj buď lowridery, nebo starší auta. U kopců kolem Winevoodu jezdí lepší auta, jako Flash atd. V SF už mám sporťáky jako Super GT, Banshee. A las venturas, tam snad každej má nějaký hustý auto.
V krajině potkám traktory, kamiony. Prostě paráda..

A taky., chci kupovat baráky. Tobě přijde normální webová stránka na koupení baráků, s GPS souřadnicí, když si to můžeš max prohlídnout? Totálně osekaný. Nechci podniky, co stojej x melounů. Chci baráky s garážemi.
@David_Cravford (16.01.2019 14:16): Jéééj, to jsem zase jednou píchl do vosího hnízda :D

Řeknu to asi takhle: pokud má hra odladěnej gameplay jako pětka, nebudu si zoufat nad tím, že se nedá vlízt do každý budovy u silnice (ale pár jich dostupných je). Samozřejmě každá další možnost navíc potěší, ale nelze čekat, že bude další díl pleskanice všech ostatních. Někdo si po poblitým CJovi ani nevzdechne :D Místo toho máš možnost jít si zalovit jeleny, proletět se ve vzducholodi nebo na ruském kole. GTA V sice nemá promakaný statistiky, ani možnost ztloustnout, zato má tuny jinýho obsahu, který mi ve hře dává větší smysl, než některý věci z těch starších dílů. Proč by mě mělo bavit tancovat jako v nějaký DDR hře? A proč bych měl to samé dělat s autem?

Ad. luxusní auta všude kolem: ono totiž dává větší smysl, když jsou kolem tebe rachotiny a po tvým určitým progresu najednou dostanou občané města víc peněz na lepší, že? :D Třeba ve Vice City tohle vyloženě bilo do očí, protože auta na silnici se odvíjela podle toho, v jakém autě si seděl ty. Nejlépe to bylo vymyšlený v Mafii, kde si zkrátka mohl krást jen ty auta, který si ukrást uměl (samozřejmě se můžeme bavit o tom, proč Tom jenom nevysklil okno).

Ad. zavřený mosty: Uzamčený město mi vždycky přišlo jako největší WTF celé série. Dokud to nebylo vidět jako v GTA2, tak budiž, ale když ti před nosem uzavřou všechny mosty na jiný ostrov/do jiného města? V tomhle mi GTA V přijde mnohem realističtější než ostatní díly.
@Walome (16.01.2019 14:50): Mě to povídej. Já si koupil na PS4 celou trilogii a málem jsem se poblil. Ale chvilku jsme u toho vydržel a celkem si zvyknul. Pak už mi to tak hnusný nepřišlo. Jen nejsem shopnej odehrát pár misí v s gamepadem a na tom to asi skončí.
@Walome (16.01.2019 14:09): Jde o to, že mi do hlavy neustále naskakují detaily a obsah SA a mám tendenci to pořád doplňovat. Škoda, že o GTA 5 tak mluvit nedokážu. :) Ale tohle je ještě nic, na redditu píšou lidi stokrát obsáhlejší a zajímavější věci.