Glory of the Roman Empire je předchůdce mnou velmi oblíbené strategie Imperium Romanum. GotRE není hra dokonalá, ale dokázala mě na chvíli vcelku zabavit. GotRE je ve výsledku s IR na první pohled totožný, ale na pohled druhý je o mnoho horší.

Za prvé mi vadila kamera. Pokud chci přizoomovat určitou oblast, tak se kamera sklopí tak, že vidím město jakoby z 3. osoby. Nejde to ale udělat tak, abych přizoomoval určitou oblast z ptačí perspektivy. Za druhé mi vadilo, že stavitelé často nechtěli stavět, ačkoli jsem měl dostatek jak surovin tak otroků. Ve výsledku jsem musel stavby zbořit a znova založit a až třeba na potřetí se konečně otroci chytli, a začli něco dělat. Za třetí se mi některé domy občas nechtěly "povýšit", přestože jsem měl v okolí postavené potřebné budovy a jejich obyvatelé byli naprosto spokojeni. Samotný herní systém je ale v jádru dobrý.

Graficky hra vypadá na dobu vydání opravdu pěkně. Město je jedno velké mraveniště a je radost koukat jak všichni ti lidičkové běhají sem tam. Dalším plusem je možnost přepnout si celou hru do latiny. U textu to je k ničemu, ale dabing pak slouží jako příjemné osvěžení.

Verdikt: Těžko říct, jestli jsem něco dělal špatně já a nebo je hra takhle zabugovaná. Jedno ale vím jistě, tyto problémy mě u novějšího IR nepostihovaly. IR je o mnoho vyladěnější jak po stránce grafické, tak po stránce hratelnostní. Proto GotRE spíše nedoporučuju a radil bych skočit rovnou na jeho novějšího bratříčka. 60%

Pro: grafika, základy hry jsou dobré a herní systém je jednoduchý a tím pádem vhodný na relaxační stavění, možnost přepnout si dabing/texty do latiny

Proti: často mi něco ve městě nefungovalo tak, jak by mělo a netušil jsem proč; občas podivná kamera