Garshasp: Temple of the Dragon

24.09.2012

Garshasp: Temple of the Dragon je samostatně spustitelným přídavkem k původní hře.

Tentokrát se hlavní hrdina vydává do vzdálených zemí, aby objevil bájný Chrám Draka. V cestě mu budou stát modifikovaní nepřátelé, zbrusu nový hlavní boss a několik hádanek. Od předchozí hry se toto rozšíření v ničem neliší a opět se jedná o klasickou skákačko-rubačku v neotřelých kulisách afghánských legend a mýtů.

Herní doba se pohybuje okolo 2 hodin. Hra vyšla, stejně jako předchůdce, pouze na PC a je distribuována pouze digitálně.

no ta kamera je otřes koukl jsem na gameplayko a stačilo :DDD

paráda ty bodáky ani si nemůže odkoukat rytmus prostě no chance :DD

Zklamání. Vztek. Lítost. Tři slova, která mě přijdou na mysl, když se zamyslím nad tímhle rozšířením původně slušné skákačko-rubačky založené na afgánských mýtech a legendách.

Zklamání proto, že je hra nehorázně krátká. Popis hry na Steamu nešetří superlativy jako je „epická výprava“ nebo „filmová kamera“ a i přes velmi nízkou cenu (3,5 euro) jsem čekal expanzi, která se alespoň vyrovná původní hře. Tvůrci na to čas měli. A že by bylo co opravovat a vylepšovat. Temple of the Dragon je ale přesný opak mých očekávání. Hra trpí zásadními bugy, je špatně optimalizovaná, graficky nehezká, úsměvně nadabovaná a hudebně nulově podkreslená.

Vztek proto, že hra se místy sice dobře hraje, ale vše zabíjí totálně tuctový leveldesign plný chyb a děr v texturách. Chvílema jsem měl opravdu pocit, že gamepad (který alespoň protentokrát funguje!) prohodím zavřeným oknem.

Lítost proto, že i přes velice nízkou cenu je mi mých peněz líto. Ačkoli moje očekávání moc vysoká nebyla, čekal jsem i tak o dost více. Temple of the Dragon je jednoduše narychlo splácaná hra, jejímž účelem je akorát vytáhnout z lidí pár chechtáků. Neříkám, že by se to hrálo zle, ale jsou tu nedostatky, kterých se kvalitní hry nedopouštějí.

Pro: místy fajn rubání

Proti: špatný, zabugovaný a hlavně naprosto zbytečný přídavek