Gargoyle's Quest II

Red Arremer II, Gargoyle's Quest II: The Demon Darkness

říjen 1992
30.10.2014

Následovník Gargoyle's Quest je stejně jako jeho předchůdce zasazen do univerza série Ghosts 'n Goblins a představuje hratelnost obtížných plošinovek s jednoduchými RPG prvky. Hra je rozdělena do průzkumných segmentů, v nichž s hlavním hrdinou putujete přes top-down mapu s několika lokacemi a vesnicemi. Zde můžete hovořit s vlkodlaky i s dalšími monstry vaší rasy, získat od nich podstatné informace a posunout se tak v příběhu směrem vpřed. Zde také můžete vstupovat do podsvětí či katakomb, což jsou akčně laděné úrovně prezentované platformingovými úseky s horizontálním scrollingem. Chrlič zde s pomocí vlastních křídel postupuje přes náročné úseky s obtížnými skoky, nebezpečnými nástrahami a smrtícími nepřáteli.

Hrdinou hry je mocný rudý démon Firebrand připomínající gotického chrliče s křídly na zádech. Během jeho pobytu v alternativní dimenzi, kde si zdokonaluje svoje schopnosti válečníka, je zničeno město Etruria. Firebrandovým rodištěm se prožene temná energie Black Light a zanechá za sebou jen zkázu a mrtvé obyvatele. Démon se pln zloby vydává za rozluštěním záhady černého světla a proti armádě, která je ovládá.

Pod názvem Makaimura Gaiden: The Demon Darkness byl pouze v Japonsku v roce 1993 vydán port této hry na Game Boy s několika novými funkcemi a přidanými úrovněmi.

• NES 90
Výborný pokračování hry, kterou mi půjčoval soused na GB, jak jsem se do toho zakousnul, nešlo přestat, ale lehký to teda není.