Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

From Beyond: Prologue

50
1 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
07.12.2018 PC
Vývojáři:
SuckerFree Games
From Beyond: Prologue je retro adventurou, která se snaží o hratelnost a vzhled klasik konce 90. let jako bylo například populární Shadowgate nebo Déjà Vu: A Nightmare Comes True!!. Hráč sleduje dění z první osoby, a skrze různé interakce a práci s inventářem postupuje dále. From Beyond: Prologue je podobně jako předlohy ručně malované a spadá do kategorie takzvaného "Macventure" žánru (mimo zmíněných jde například i o tituly The Portopia Serial Murder Case nebo Akira).

Příběh, situovaný do roku 1910, nás zavádí do Evropy, konkrétně do malé horské vesničky, která je opředena nechvalnou historií. Tu zde v zimních měsících brzy profesor Crawford Tillinghast spatří na vlastní oči, a jeho zvědavost ho povede k řešení dlouho utajených záhad.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
Sympatická menší adventura, která se inspiruje "MacVenture" (tituly od ICOM Simulations) klasiky jako je Shadowgate nebo Uninvited. Tedy vidíte vše z pohledu očí na menší obrazovce v levém horním rohu, vedle se nachází inventář plný věcí a dole na obrazovce čtete monology, dialogy a popisy prostředí a předmětů. Žánr zvláště populární v Japonsku (The Portopia Serial Murder Case) vzhledem k opuštění parseru a tedy snadnějšímu hraní na konzolích (NES).

Zimní atmosféra malé vesničky na úpatí Alp v roce 1910 dává zapomenout na to, že zde hledáte podivné síly, které mají údajně na starost většinu zdejších - již mrtvých - obyvatel. Příběh, jako by vypadl z pera Lovecrafta, není ničím originálním, ale určitě poskytuje kvalitní základy pro případné pokračování. To ovšem nejspíše nevznikne, vzhledem k minimálním prodejům titulu (osobně ovšem nákup vzhledem k malé ceně doporučuji). Nicméně i tak From Beyond ve své snaze připomenout klasiky nezklamal. Uzavřený příběh poskytne dostatek adventurních problémů a krásné retro grafiky. A jedna malá rada na závěr. Po spuštění titulu nezapomeňte otevřít dveře od vlastního auta, jinak můžete podobně jako já zakusit tradiční "dead end" v přibližně 3/4 hry. Vzhledem k menšímu rozsahu (přibližně hodina až dvě) ale nejde o chybu zásadní. Doporučuji a to zvláště fanouškům adventur z konce 80. let.

Pro: grafika, hratelnost, atmosféra

Proti: opakující se hudba, rozsah

+18