Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Shadowgate

65
1 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1987 AmigaAtari ST
1988 PC
prosinec 1989 NES
1989 Apple II
30.04.2014 3DS
Vývojáři:
ICOM Simulations
Jedná se o klasickou point and click adventuru, viděnou z vlastního pohledu. V herním kraji zde žije zlotřilý pán Warlock, krutý a absolutní vládce místního tajuplného sídla Shadowgate. Vy jako poslední z řad neohrožených a udatných reků musíte naleznout artefakt Staff of Ages a tomuto vladaři se postavit čelem a zabránit tak jeho snaze o přivolání zplozence samotného pekla, Behemotha.

Ve hře musí hráč vyřešit spoustu hádanek (a snažit se, aby mu nikdy nevyhasla pochodeň) a projít množstvím komnat a dalších částí hradu, než se dostane ke komnatě zlořáda Warlocka. Na první pohled se situace jeví jako jednoduchá, prohnaný Warlock ale nastražil ve svém sídle řadu smrtelných pastí a při mystickém rituálu vypustil do útrob hradu své pekelné posluhovače. Důležitým aspektem hráčova postupu se tak stává obezřetnost a vnímavost, kdy sebemenší text může výrazně dopomoci ke zdárnému cíli.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.