Málem jsem sežral vlastní čepici. Normální GOG verze mi zobrazovala jen 1/4 obrazovky. A vylepšená Free Space Open mi při pohnutí joystickem poslala loď do trvalé spirály. Dvě hodiny jsem hledal řešení, reinstaloval hru i ovladače... A ono to bylo plynovým pedálem na joysticku, který z nějakého důvodu musím mít v přesné stabilní poloze (loď zrychluji tedy na klávesnici - maličkost). Nějaká podivnost hry holt. Jinak je to starý dobrý freespace. Parádní hratelnost. S modem i v pěkné grafice.
@Akhera (04.12.2008 20:57): Nastavení joysticku mám naštěstí už vyřešené, stačilo jen přidat forsáž a navolit klobouček - do stran zbraně, dopředu a dozadu plyn. I když mám pocit, že tady klávesnice uplně stačí, ale je to pohodlnější si druhou rukou honit pero a nemuset nic.
Je fajn, že ted ty bitvy jsou mnohem víc bum.. Ale pořád mi nění jasné, proč bomby bombarderu udělaj tak mizivé poškození.. Križník 100% pošlu veskerej arzenal a kriznik ma 85%.
A je jedno na, co střílím do jaké casti lodi :/ .. Aspon, ze ty bitvy jsou zajímavé :).
Upřímně mě to začíná pěkně srát ty ukoly s mlhovinou scanovanim..
[neexistující komentář]: Dobrí comend cipe. Su rat že sú tu aj típcý s ostravi!!!
@sxg (07.07.2011 21:31): Ja jsem normalne zkompiloval zdrojak a binarku potom nakopiroval do adresare s hrou (verze GOG.com). Samo si to naslo data a hned se to bez problemu spustilo. Potom akorad stacilo stahnout mody a pridat "-mod XYZ" do spousteciho prikazu.

Mozna by bylo lepsi, kdyz zadas o radu rovnou napsat jake chyby ti to haze, co mas za system, jak si postupoval atd.
Tak konečně jsem to dohrála. Ani nevím, ve které misi jsem se to před těmi lety zasekla. Věděla jsem ale jak to skončí, koukala jsem se tehdy bráchovi přes rameno, když to dohrál :) Nicméně hodnocení musím trochu přehodnotit a přidat 5%. Asi i náležitě upravím komentář.
Aha tak to je pak jasný. Já to posledně hrála asi před pěti lety :)
Však já si to taky přenastavovala, jen si teda opravdu nepamatuju jak :) Akorát vím co jsem měla na joysticku - všechna zaměřování, klamné cíle a střelbu. Pak už jsem to na tý klávesnici stíhala
btw me se prave docela libi jak obcas musim litat po te klavesnici a pritom to porad stiham, mam z toho taky ten pocit ze jsem v te kabine kde jsou vsecky ty hejblatka a mackatka ktery musi pilot znat O:-)
tohle neni puvodni, dal jsem smazat vsechny controls a nastvil si to sam, ergo si to spis pamatuju :)
pipboy: Tohle se bude určitě hodit :-) Z vlastních zkušeností vím, že nastavit (a zapamatovat) pořádné ovládání v podobných hrách jsou pěkná muka.
pipboy - Tos vzal z hlavy, nebo to máš někde napsaný? :)
Jo, na klávesnici a myš to jde, ale oproti joysticku je to prostě záhul, všechno si to pamatovat a nesplést si zastavení s klamnými cíly když po tobě jde raketa... :)
W/S - throttle

Shift-1 match target speed
Shift-2 auto match speed

T - toggle autotargeting
R/Shift-R - target next/prev friendly
E - target ship in rectile

na okolnich klavesach spoustu jinch targetu ktery bezne nepouzivam a kdytz je potrebuju mrknu se do helpu pod F1

TAB (Shift-TAB) next/prev target
Q (Shift-Q) next/prev enemy target

mam nb klavesnici, Ins Del napravo od mezerniku a uplne vpravo pod sebou Home PgUp PgDn End

Ins - next primary Shift-Ins zmena fire mode
Del - next secondary Shift-Del uz si nejsem jisty, asi to samy :)

PgUp energie nevim do ceho
PgDn energie do stitu
End energie do toho tretiho :)
+Shift ubrat energii
(vim ze v jednicce na normalni kb jsem to mel na tomhle bloku klaves presne podel toho jak je to ve hre)

Home rovnomerne rozdelit energii.

sipky = rozdeleni stitu
Shift+Home rovnomerne stity

Enter - komunikace
shift-backspace - retrun to base

uf :) snd jsem na nic duelzityho nezapomnel
PIPboy - To já to na klávesnici a myši nikdy nestíhala. Vem si kolik je tam věcí, které musíš furt hlídat - rychlost, přídavné spalování, klamné cíle, přepínání mezi zbraněma, vybírání cíle a podsystémů a samozřejmě samotná střelba. Prostě když jsem některé z těhle věcí neměla na druhý ruce (na myši), tak jsem nestíhala. Ale s vícetlačítkovou myší by to asi šlo.

NateLogan - No, jednička a dvojka navazujou skoro přímo. Sice je tu nějakej časovej odstup (32 let), ale i tak řadu věcí bez jedničky pořádně nepochopíš. Silent Threat jsem zas tolik nehrála, ale myslím, že jeho příběh moc velkej význam nemá
Příběhy obou sílů jsou tak hodně provázané? Jak do toho zapadá Conflict: FreeSpace - Silent Threat? Ten je ale naštěstí na GoG.com zdarma k původní hře :-). Trochu obavy mám z Joysticku, jelikož mám jen jeden předpotopní, který sotva jde ve Win XP (ovladače existují jen na Win 98) a teď si nejsem ani jistý, jestli mam v PC sériový port :-), ale údajně je zde i podpora komba myš + klávesnice...
hm, ja to prekvapive hraju na kb+mys a jediny co me sere je ten pytel klaves na targetovani a ze mi je hra v tutorialech vnucuje :)
Jednicka mi prisla lepsi :) A jinak jsem hral jen DarkStar one takze ti asi dal moc nepomuzu.

totok FS2Open... taky by me zajimalo estli to ma vyznam instalovat... zatim jsem hral proste tak jak to prilezlo z gog.com
Dobře jsi udělal! Doporučuju si ale před tím zahrát první díl, jinak nebudeš moc vědět o co tam jde. Především si taky poříď joystick, bez něj je to prakticky nehratelné :)
Otázka pro všechny: Mám jako bezmezný fanoušek sci-fi (čim reálněji vypadajícího, tím lépe) šanci si i dnes tuhle hru pořádně užít? Je jasné, že nelze čekat nic extra reálného po stránce fyzkiky :-D, ale čert to vem.

PS: Hmmm, teď už je to stejnak jedno, než jsem dopsal smysluplný post, tak jse si FS2 koupil z GoG.com :-). Takže, nějaké návrhy jak s tím začít? Jít do originálu či rovnou FS2Open... atp.