Freedom Force vs. the 3rd Reich

Stejně jako celkem povedený první díl Freedom Force, je i toto pokračování jednoznačnou povinností pro všechny komiksové fanoušky. Škoda jen, že hra po dlouhých třech letech nepřinesla nic moc nového a lze ji tedy pokládat spíše za delší datadisk.

Příběhová linka je zde docela poutavá, oproti původnímu dílu mě tedy bavila o něco více. Neobejde se pochopitelně bez nějakého toho cestování časem či dimenzemi, což na mě už po 156té nějak zvlášť velký dojem neudělá, ale ve výsledku se na své poměry nejedná o žádný vyložený propadák. Vše je samozřejmě zobrazováno pomocí klasických komiksových chlívků a popisků.

Do akce se zde vrací původní hrdinové v čele s Minute-Manem a přibývají také další zajímavé postavy, ať už na straně dobra nebo zla. Jak zde již někdo psal v diskuzi (a já s ním souhlasím), nejdrsnějším "týpkem", kterého v partě s radostí uvítáte, jest zabiják Tombstone. Celkový počet hratelných charakterů v příběhovém režimu je uspokojivý, co je ovšem největším plusem této RPG-strategicko-taktické akce je možnost tvorby vlastních komiksových hrdinů. V této části hry jsem strávil mnohem více času, než u samotné kampaně. Ta mi, naprosto upřímně, stačila projít jen jednou. V závěru jsem již dokonce trochu zíval. Ačkoliv totiž Freedom Force vs. the 3rd Reich nabízí přehršel barevných charakterů s desítkami unikátních dovedností a možnost například zbořit celou budou, vytrhnout sloup nebo strom ze země a použít ho jako zbraň a další originální prvky, v určité chvíli začíná být trochu nudná. Alespoň tedy pro mě. Navíc, ovládání a herní kamera rozhodně nepatří k tomu nejlepšímu, s čím jsem kdy měl ve videohrách tu čest. Vadilo mi také neustálé čekání na opozdilé nebo pomalejší postavy z mé mnohdy početné hrdinské skupiny.

Hru mohu tedy doporučit novým hráčům jako zajímavou a originální jednohubku s ne moc vysokou obtížností a vlastně ani délkou. Pokud vynecháte původní první díl z roku 2002, uvedený na začátku komentáře, vůbec nic se nestane.

Pro: tvorba hrdinů, herní možnosti, komiksové pojetí, nenáročnost

Proti: zpomalené postavy a ovládání, kamera

Po delší době jsem narazil na titul, který mě nadchl svým originálním námětem a výbornou hratelností. Nečekal bych, že mě hra s komiksovými hrdiny bude bavit. A ona vskutku baví. Není nad to, vzít do party hrdinu, vyrvat ze země na ulici sloup či auto a hodit jej na nepřítele :)
Rozhodně zajímavá hra, která neurazí. Bylo zajímavé vybrat si některé postavy a moc se mi líbily jejich příběhy, po grafické stránce nemám moc co vytknout, to samé platí o hratelnosti. Jediný problém je snad relativní krátkost. Ale hra to vynahradí více či méně více než slušnýmy momentky.
skvělá hra s komiksovým námětem... příběh by mohl být klidně dělší (i když zaujme ;), ale možnosti volné bitvy proti více hráčům a celková hratelnost tomu přidá své :)

Pro: hratelnost, komiksoví hrdinové, slušný příběh, nízké hw nároky

Proti: fádní distributor v čr :D