Mě teda zaujalo, že týpek se tam vcelku stabilně snaží držet 120-150 km/h a přitom pocitově to působí, že se sotva rozjel :D Možná od volantu bude ten dojem jinej, ale tohle mi třeba přijde hrozná škoda. Ten pocit rychlosti by měl začínat mnohem níž, než ve 300 km/h
@AiMLEzZz (24.10.2021 21:23): vysvětloval jsem to níže, na konzoli obvykle hraji na ovladači, třeba split-screen v Forza Motorsport 6/7 jezdíme s kamarády jen na ovladači.
Mám relativně čerstvě volant k PC/Xbox (TMX). Řadit jde i na ovladači, ale není to tak pohodlné jako na pádlech volantu, na PC pokud mám připojený volant tak řadím pádly. Osobně neznám moc lidí co jezdí na ovladači s manuálem. Já vím, je to zjednodušení. Ostatní věci jako kontrolu trakce, ABS, apod. mám buď vše off, nebo na max. realismus.

Trvalo mě dost dlouho, než jsem se naučil jezdit na Xbox ovladači s Lamborghini Miura z roku 67. :) @Kwoky:  ze srazu ví, že už mě to jde slušně. :) Začátky byly pekelně obtížné. Nicméně Forzy jsou obecně velmi dobře vyladěné na controller, obvykle jako Gran Turismo.
@Bursoft (24.10.2021 21:12): ne to nevím, mám sice Forzy Horizon 1-4 ale s výjimkou jedničky jsem je moc nejezdil. Spíš jen tak zkoušel. To tam vážně jde? :) Tak to bych nečekal. Chápu, že FH je více arkádová, tak trochu alá NFS series v nejlepších létech, ale tohle?

@Jab (24.10.2021 21:13): nejspíš ano. Já u všech Forz, bez ohledu na Motorsport nebo Horizon, zapínám vždy max. realismus, tedy až na automatickou převodovku a brzdnou dráhu. Ačkoliv to řazení bych si na volantu dál na pádla, tzn. manuál. Zjistil jsem, že není obtížné se naučit řadit na pádlech.
Na ovladači jezdím ale vždy s automatem.
@HELLER (24.10.2021 18:46): vypadá to jako hezky ale co to do prde.. je s brzdami? To snad nemyslí vážně. Z 337 km/h to ani v nejlepším autě neubrzdíš na takhle směšně krátké vzdálenosti, bez ohledu na ABS/EPS a nevím jaké další elektronické srač... Chápu je to arkáda. No, nic pro mě.
Totální nářez ve všech směrech :) zvuky špica.
Sice tam z pohledu ze vnitřku procházel levý palec volantem, ale to je detail no :D
@HELLER (07.10.2021 09:32): Hele však už jsme se o tom jednou bavili. Tak si sjeď v diskuzi a sugestivní otázky si nech od cesty. ;)

@AiMLEzZz (07.10.2021 09:46): Mně chybí akorát ta z posledního DLC (<span class="mw-headline" id="Hot_Wheels_Legends_Car_Pack">Hot Wheels Legends Car Pack), které ale kupovat nebudu. Jo a Porsche 911 GT3 RS (2016) Preorder Car. To jediné tedy nemám. Takže má garáž je ok. :)

P. S. Což je přesně ta věc, co tam měla být. Když už je tam ten panďulák, tak nám měli dát možnost projít se po garáži. A v ní ta auta umisťovat atp. To by se mi líbilo dost. :)
Taky mi přijde, že FH5 bude spíš malý upgrade oproti FH4, ale uvidíme. Koupil jsem FH4 Ultimate Edition (nebo jak se to jmenuje, zkrátka tu největší) relativně pozdě a s tím, že zkusím posbírat všechny auta a aspoň jednou se v každým projedu, nějak ho potuním, případně upravím vzhled u těch, u kterých se to hodí. Zatím jsem tak na 110 autech :D. Takže mám dost co dělat a přijde mi zbytečný kupovat FH5, dokud tam nebude aspoň tolik aut, co ve čtyřce :). Odhaduju to ale nějak tak, že k FH5 se zase dostanu až někdy ke konci jejího života.
Ona už se FH5 hraje ? že slyšíš všude naboostovanou ozvěnu ? Já vím jen o pravidelných streamech s vývojáři. A tam ta kvalita je dost o ničem a popravdě už by toto streamování mohli vynechat a raději hru konečně vydat :D

Mě osobně se zvuky, co jsem měl zatím možnost slyšet v non-commentary videích, líbily. Je to asi otázkou vkusu. Třeba zvuky v FH4 byly až moc nevýrazné . Ale dokud to osobně neuslyším ve finální verzi hry, tak nebudu až tak soudit.
Já si nemohu pomoci, ale čím více informací, tím vice věcí mě zaráží. Všude naboostovaná ozvěna, od realismu k pastelovým barvám a přehnaným scenériím na každém kroku. A teď ti avataři, kteří zase nabobtnali o dalších x set procent.

A přitom nových aut třeba opravdu pomálu. Jako je to stále pěkné. Ale fakt ta grafika už je spíše jak další díl Need for Speed. Plus ať jdou fakt k šípku s možnostmi na vzhled avatarů, kterých je už teď víc jak aut.
@Bursoft (01.10.2021 08:50): kolega z práce to hrával na GTX 1060 6GB, a až po výměně za RTX 3060 je spokojený. :) Na GTX 1060 3GB to bylo více méně nehratelné.
Paradoxně FM7 na Xbox One S běží velmi dobře, ačkoliv u FM7 při split-screen (nic co by trápilo PC hráče) padají fps v náročných scénách (typicky na Pražském okruhu kde je toho hodně k vidění a vykreslování) hluboko pod 60 fps, lze pouhým okem vidět prodat fps. Nicméně v single to těch 60 fps nějakým zázrakem drží. :) To jsou ty optimalizace pro konzole, holt vlaková značka Microsoftu.
@Rapier (30.09.2021 21:28): FH4 je třeba nenáročná hra, ve FHD to dá třeba GTX 1060 na max nastavení. Motorsport je horší, ale tam je problém s enginem/optimalizací. Na RTX 2070 Super jsem měl pořád nějaký mikrostuttering a podle topičů na reditu a přímo MS s tím má problém hodně lidí.

@AiMLEzZz (30.09.2021 22:36): Podle mě ideal specs jsou dělaný na 4k rozlišení.
@Jab (30.09.2021 18:29):  Ufff, já jsem teda ještě naštěstí těsně nad Ideal Spec, ale dost by mě zajímalo, čím je to dané. Přece jen ten skok z GTX 1070 na RTX 3080 je dost drastický. Vím, že ve Forzavista má být nějaký ten raytracing, ale to by při běžném hraní nikoho trápit nemělo.
@TombSpirit (30.09.2021 20:20): no, ty Ideal Spec jsou dost drsné i na dnešní (na čipy nedostatkové - Lisa se nechala slyšet, že se to zlepší v polovině příštího roku) poměry. :) Co jsem tak pochytil, Forzy obecně na PC běží hůře než na konzolích. Nikdy jsem je na PC nezkoušel, neměl jsem potřebu, ale říkají to.

Co jsem tak viděl videa z FH4 a FH5 nepřijde mi, že by tam byl nějak zvlášť výrazný grafický skok, přijde mi, že už FH4 vypadá skvěle. BTW FH4 na mém Xbox One S běží velmi dobře (žádné propady FPS), vizuálně vypadá parádně, ale nezdá se mi, že by v grafice od FH1 udělali nějak výrazný pokrok.
Jako rozdíly tam jsou, ale aby je člověk místy hledal. Když si pustím třeba FH2 a ihned poté FH4, zdá se jako bych sledoval úplně stejnou hru jen v jiném prostředí. I když zrovna FH4 je na tom graficky přeci jenom "o něco" lépe.

Raději bych viděl v FH sérii přidanou policii, alá dřívější díly NFS III + IV, než další a další země světa, festivaly, apod. Ačkoliv vlastním všechny díly takhle série mě tak úplně nebere. Mám mnohem raději Forza Motorsport.
@Jab (09.09.2021 10:06): Ufff, tak to je dost cringe. Hned po vydání bude tedy asi motivace přejít na nový díl velmi malá. Uvidíme, co přinesou updaty a DLC. Mimochodem, můj tajný sen je, že Forza jednoho dne zapracuje i auta východního bloku, případně další okrajovky, například něco z Číny. Když můžeme mít Morris Minor 1000, Ford Anglia, Peel P50 nebo MB Unimog, tak proč ne ZiL, Fiat 125p, Yugo, Škodu Favorit nebo Tatru? V případě Škodovky existuje prý nějaká exclusive licence jen pro rally hry, takže na to asi jen tak nedojde, ale snít můžu... Jinak supercars mě osobně moc netankují, radši stavím unikátní kousky pro pouliční závodění, drag racing a rallye z "obyčejných" aut.

Nynější seznam aut. Inu... Nového pomálu. Vlastně až na ten mergl AMG Project One nic nového mezi supercars a hypercars. A ani mezi sportovními automobily (pokud člověk pomine jednu BMW předělávku na Supru). Tady se přitom mohli vytáhnout. Nové BRZ, Nissan Z či Lotus Emira... Tenhle seznam je dosti zklamání. Jakkoliv samozřejmě bude dále růst po vydání hry.

Plus chybí Gallardo Spyder z FH4. :(
I ta grafika pětky je vlastně jiná. Zdá se mi, že se trochu posunujeme, kdy čtyřka chtěla být fotografická. Zatímco pětka je malovanější, uhlazenější a více světélkově barevná. Úplně si nejsem jist, zda se jim to vždy povedlo. Někdy to působí až malinko plastově. V kombinaci s tou přepálenou ozvěnou... FH série si možná zbytečně bere inspiraci z citelně méně úspěšných her žánru.
@HELLER (26.08.2021 07:39): Hlavně by bylo super, kdyby ho hodně rozšířili. U Forzy se dá strávit hodně času, ale to množství hudby tomu moc neodpovídá. Já osobně soundtrack FH4 moc neprožívám. Přijde mi takovej nejednotnej, na stanici hrající jeden žánr se mísí úplně nesourodý songy, XS se nedá poslouchat skoro vůbec (a to jsem na rockové hudbě vyrostl) atd. Na rozdíl od NFS nemá Forza kvůli soundtracku žádnou atmosféru.
Poslední stream celkem o ničem, těším se na další, kde doufám zmíní konečně OST. Na ten jsem hodně zvědav. Z FH4 nějaké songy mám na playlistu a v hlavě dodnes :)
Trochu trudně zatím pětka vypadá stran aut. Ten meďák, co se dostal i na cover, je určitě pěkný. Ale jinak to zatím za moc nestojí. Pravda, obecně supercars nepřinesly nic zajímavého ani "v realitě". Ale pár novych Ferrari, Lamborghini aj. se našlo. Hlavně hybridů. Dalo se ale trochu "ponížit" a do hry dát nové BRZ, nový Nissan Z či nový Lotus Emira. To by určitě byly pro většinu světa zajímavější kousky než Ford Bronco.
@AiMLEzZz (10.08.2021 12:58): No soudě dle reddit postů, ne že by se na tom něco měnilo tam :D právě proto jsem já čtyřku nekoupil, trojka mi stačila a Motorsport 7 vypadá též že má tyhle problémy. Je to až komický, že prosté AI mi dokáže hru znechutit natolik že si jí už nikdy nezahraju...

já nevím. podle mě místo grafik apod, by měli přinést pořádné zvuky a dobrou umělou inteligenci, něco inovativního do žánru, nového aby byla zábava jezdit na nejvyšší úrovně. ale tak je mi jasný, že tohle je to poslední co se změní
@AiMLEzZz (10.08.2021 09:09): Můžu ti i poslat videa z youtube, kde je vidět, že AI prosekne půlku tratě a kompletně ignoruje kontrolní body, což mě se stávalo běžně. Na rovinkách mají šílený boosty a někdy působí jak tank, takže je nejde ani z tratě sejmout. To, že zatáčky řežou nereálnou rychlostí se mi taky stávalo běžně a to že na ně neplatí žádné podmínky, kdežto já třeba ztrácím rychlost na vodě, byla též normálka. A vzhledem k tomu kolik reddit postů na tohle téma padlo tak asi nejsem jedinej, kdo s timhle měl problém..

A vyhrávat pořád je nuda, to souhlasím, ale jezdit proti něčemu takovému + to jsou dementi, taky není zábava. I kdybych měl pominout vše co jsem napsal, tak to AI je ve výsledku beztak podprůměr, nedělají chyby ale ani nevynikají ničím. Není to prostě žádnej challenge u tý hry, jedou podle té stejné zavedené lajny.

To, že někde první dvě AIčka měli i dopředu brutální náskok byla též normálka. Mě tohle prostě asi přijde docela retardovaný. Měl jsem i pocit, že AI vůbec nebere v potaz že jsem na trati. Mám pocit, že jsem se nějak dostal do hodin při jednom závodě a AI do mě furt jelo, nebo mě kompletně vyšachuje z trati. Takovýdle AIčka mělo San Andreas když tank naboural do stromu a troubil ať strom uhne. :D

nevím co je zábavného na AI co nemusí projíždět skrz kontrolní body. :D btw hrával jsem na Unbeatable.
@Jab (10.08.2021 08:32): Včera jsem se koukal na další stream Lets Go ! , kde mapku ukazovali a spokojenost :) tak jako zatím se vším. Vždy mě dostane ta grafika, jak jezdli i tou plnou pláží a pouští (nemám tento biom v oblibě), tak jsem jen čučel s otevřenou hubou :D
@Bursoft (10.08.2021 09:23): Jo jo, je to tak. Stačí se dostat dopředu a trochu před AI přibrzdit, ono dupne na brzdu a rázem je 100 metrů za tebou. Navíc zatáčky vybírá tím nejširším možným obloukem. Docela by mě zajímalo, jakou roli u něj skutečně hrají data od hráčů a kolik je toho předprogramovaného.
Mně třeba AIčko ve Forze přijde tupý jak poleno. I na nejtěžší obtížnost připosraně brzdí, když jsou pár metrů od vás. Takže strategie je se co nejrychleji dostat dopředu a tím je v podstatě vyhráno. Chápu, že to není Wreckfest, kde do sebe všichni zběsile naráží, ale tady se kolikrát i na širokých silnicích AIčka nesnaží předjíždět. Je to společné pro Horizon i Motorsport.
Vsadím se, že umělá inteligence soupeřů bude stejně rozbitá jako v 3 a 4. Já si pak říkám na co vytvářet nové díly, když hafo mechanismů je prostě rozbitých a stejně to neopraví. Hrát proti AI co má speciální turba kterých hráč nemá nikdy šanci dosáhnout, je frustrující. Už trojka měla krásnou grafiku a jaksi mi to nestačilo i se vším tím obsahem. Čtyřku jsem kvůli tomu s radostí vynechal.
Ohledně zvuků, ano ... ale teď co bude lepší... jestli nemastné neslané zvuky ála FH4 nebo tyto bassboosted ozvěnové FH5 ... :) mě to zatím z té malé ukázky nějak neurazilo, uvidíme, jak to bude ve finální podobě.
To Mexiko prosadili právě kvůli diverzitě krajiny. Asi fakt, že v tomhle by na tom Japonsko bylo hůře. Plus byla obava, že taková automobilová země jako Japonsko by se dalším dílem překonávala jen těžko.

Osobně bych úplně nesouhlasil s těmi zvuky. Motory zní lépe. Ale trochu přestřelený se mi jeví ten efekt ozvěny. Je to spíše na dojem než na realitu. Asi jako Razer sluchátka.

Jinak hra se celkově jeví lepší. Bojím se ale přehnaného důrazu na avatary. Už ve čtyřce bylo to oblíkání přes "kola štěstí" hodně přes čáru.

Trochu nevýhoda i je, že nejsou zatím nové supersporty v realitě a tak nejsou ani ve hře. U sportovních aut je to ale lepší. Nový Lotus, Nissan, BRZ... Ty se určitě v pětce objeví.
@HELLER (29.07.2021 08:29): Líbí se mi to moc. Závodní hry skoro nehraju, ale do tohoto se pustím ihned. Grafika je neskutečná, ale s mou sestavou si to na ultra určitě nevychutnám už. :D Prostředí ok, ale doufal jsem v Japonsko nebo Čínu původně. Mexiko není extra zajímavé a místy to připomíná Horizon 2 zbytečně.

Každopádně už čekám jen jestli tam bude Hospital Records a budu spokojený. :)
Tak jak se vám zatím líbí info a videa o Horizon 5 ? :) grafika zase hezčí, zvuky vypadají zatím taky nadějně oproti dost bídným z FH4 (tam se mi líbil pořádně snad jen zvuk Audi Quattra) , různorodost biomů taky potěší (těším se na jízdu v oblasti vulkánu).