@Jab (27.08.2019 13:49): Nerozumím. Ve hře je několik druhů závodů - silniční, crosscountry - ten je rozdělený na lesní (jak kdyby rally), plážové a ještě nějaké. Plus třeba dragy (ty jsou mimochodem hodně vtipný), drifty atd atd. A pak jsou tam ty "příběhové" exhibice (závod proti vlaku, obřímu vznášedlu atd..). A naposled mě to v klidu dovolilo jet crosscountry s Lambem. Někdy ti to prostě dovolí odjet závod v tom autě, se kterým k němu přijedeš (to má sice svoji kategorii (supersport, "obyč" sport, tudíž Lambo nikdy nepojede proti nějakýmu veteránovi v nižší kategorii). To mi až tak nevadí, klidně bych si auto přehodil, ať to nepůsobí tak debilně, ale problém je, že závod ti jenom z toho popisku na mapě neřekne, které všechny kategorie aut to můžou odjet. To mi vadí. Když pauznu hru escapem, je tam asi tak miliarda možností, kam se proklikat, ale ta mapa, ač je barevná a přeplácaná ikonama, tak informativně prázdná. Nebo asi pořád nechápu principy té hry, je to možný, nicméně na to není žádný tutoriál, který by mi osvětlil co a jak hrát..

edit: Jinak vážně začínám uvažovat o nějakém pokročilejším ovladači. Jestli z PS4 nebo XOne (mám radši PSkovej, líp mi padne do ruky, ale bojím se kompatibility). Protože ty dva stavy 0% nebo 100% na brzdě, plynu a zatáčení jsou prostě hrozně těžký, když chci hrát na vyšších obtížnostech, třeba zadokolky jsou v určitých případech nepoužitelný.
@David_Cravford (27.08.2019 12:31): AI je hrozně strojová.. nedělá chyby a jezdí tak rychle, jak má nastavenou obtížnost. Ale to je obecně problém závodních her, toto bylo perfektně vyřešený snad jen ve FlatOut 1 a 2, kde každej měl svoji charakteristiku a podle toho se choval na trati..

Ve Forze s tím souvisí i divný kolizní systém, kdy nějaké žduchání vůbec AI nerozhazuje, jede si pořád svoje. A když se dostaneš před auto, tak potom přibržďuje, na úzkých místech se bojí předjíždět..
@Bursoft (27.08.2019 12:12): co tak čtu, tak horizon 4 má ty stejné chyby, které jsem kritizoval na třetím díle, takže se to vlastně nikam neposunulo. prej i AI je pořád stejně na hovno jako u třetího, ale to nedokážu posoudit.
Co se týče gameplaye, je to super arkádovka, se super grafikou a hromadou možností. I když něco bych taky našel, k tomu později. Pomalu ale jistě začínám týct z toho debilního UI. Všechno je přeplácaný, nepřehledný. Na mapě nejde nikde poznat, s kterým autem mám jet který závod, dokud k němu nedojedu. Jakmile ho dojedu, zůstanu v cílovém místě, ne počátečním, tudíž si nejde pořádně naplánovat, jak postupně závody jet. Do běla mě vytáčí ty věčné vstupy virtuálních pomocníků, kteří snad po každým závodě odemykají další a další. Nejde to přeskočit, trvá jim to neskutečně, než se vykecají. Přitom jsou to furt dokola stejně blbý generický kecy, jak jsem hrozně dobrej, protože jsem si otevřel 7. level závodů.

Chápu, že je to arkádovka, ale nerozumím, proč nejsou určité typy závodů omezeny na druh auta. Naposled jsem jel cross country s Aventadorem.. je divný jet se supersportem rally někde v bahně a hlíně. Sice je to AWD, takže paradoxně se s tím jede docela dobře na jakýmkoliv povrchu, ale hlavně se u něj dostává na povrch fakt čistě arkádový gameplay. Zadokolky celkem hezky pracují s přetáčením a je docela umění s tím jet někde jinde než na asfaltu, ale pokud má člověk s nějakým závodem problém, prostě vezme 4x4, ať je to starej Ford, Jeep nebo Lambo a odjede vše s prstem v nose. Jedinej jejich problém je, že se děsivě nedotáčí, ale na tom zase funguje dobře ručka..

Jo a multiplayer je porod. To jejich řešení těch relací, kdy se musím připojit k nižšímu levelu (kamarád), ten musí pořád dokola odesílat pozvánky na závody, jakmile se dojede, tak mě to odpojí z jeho relace, načež se automaticky začne znovu připojovat, všechno samozřemě prokládaný loadingem, protože on je v zimě a já na jaře. Všechny pozvánky mají 20 sekundovou prodlevu, každý závod musí hledat nějaký speciální server. Kokotskej a totálně unfriendly systém. Pamatuju, jak jsme kdysi ve čtyřech hráli Underground 2. Všechno jelo jak po másle bez všech těch online číčovin. Prostě se zvolil závod, všichnin dali enter a za 10 sekund už se závodilo.
@Bursoft (24.08.2019 13:34): https://forza.fandom.com/wiki/Forza_Horizon_4/Cars

K tomu máme wiki. ;) Huracan je za lvl 4 v Road Series. V Autosalonu vše není. Něco musíš brát jinde. K tomu viz ta wiki. ;)

Vše, co se v autoshow dá koupit, se tam i zobrazuje. A to včetně aut z DLC.

Dnes jsem ještě před odjezdem koupil Reventon Forza Edition asi za 400K v aukci. Parádní cena. Lepší jak to odemykat přes to Lambo Miura. :)
Odemykají se v autosalonu auta i postupem času nebo je vidím hned všechny? Protože od nějakých videí mi tam rozhodně chybí jedno BMW M3, chybí mi tam třeba ten L. Huracan a možná by se našlo i něco dalšího..
Tak jsem splnil alespoň na těch 50% Spring Season a dostal Aston Martin Vanquish Zagato Coupé. Musel jsem udělat i jeden online závod. Konkrétně ten Aston Martin. A tedy... Dobré peklo. Nějak mi to nevzalo mého Vanquishe, takže jsem si musel jiného Aston Martina pro závod půjčit. Byl na houby, citelně horší než ostatní auta v závodě. Navíc počítač byl snad na nejvyšší obtížnosti. Ale... Nějaké ty body jsem týmu přinesl, když jsem alespoň v jednom závodě za sebou dva počítače udržel. Rewind tedy nejde (resp. mi nepřišlo, že by fungoval). Je třeba závod projet čistě. To pro takového "bouráka" jako jsem já je docela problém. Standardně sice hraji na obtížnost +55%, ale zejména v závodech hypercars dám (na mokré silnici) občas klidně tucet rewindů. O restartech ani nemluvě.

P. S: Z jednoho závodů jarní sezóny byl Aventador SV (v aukcích stojí cca dvě mega). To mi přijde jako daleko lepší odměna, než ono Zagato, které je jen zprzněný Vanquish.
@Bursoft (23.08.2019 00:32): Tam nabízí taky nového Focuse RS, ne? To je proti té audině jinde.

Mně ve Forze obecně vyhovují auta s rychlou akcelerací a trakcí. Což jsou ta AWD. Díky tomu mám rychlé starty a mohu předběhnout chumel hned ze začátku (chumel je chaos, vpředu je vždy větší klid a jistota). A případě vyjití kolem mimo trať mě hned nepošle do smyku.

Lamba imho zatáčí slušně. Ale McLaren Senna by si je na široké trati většinou namazal. Ideální auto holt není. V posledku mě prostě jízda v Lambech baví nejvíce. Vedle AWD, rychlé a přesné Dual Clutch převodovky (obé přispívá k rychlé akceleraci - i v reálu si Huracán na prvních padesáti metrech namaže jakékoliv auto) hraje roli samozřejmě i vzhled. Ani nemluvě o zvuku motoru, který si nepomáhá turbem. :) Škoda chybějícího AWS (zatáčení všemi koly) ve hře.
@Jab (22.08.2019 23:40): AWD je hned ta úvodní Audi TTS a přišlo mi to hrozně prkenný. I přes ručku to skoro nezatáčelo. Mezi mokrou a suchou silnicí jsem moc rozdílů nepoznal popravdě. Mně vyhovuje, když jde auto trochu do smyku, takže za mě RWD all way. Na nějaký supersport se těším, zatím jsem na kole vyhrál akorát Vipera, ale taky si brousím zuby na nějaký Lambo, zatím jsem jel jen s Gallardem stunt misi.
@Bursoft (22.08.2019 23:33): Tak mokrá silnice, sníh... Osobně preferuji AWD. Přec jen ten rozdíl je znát. Teď hraji chvíli s Gallardem. Od Huracánu už jsem si chtěl chvíli odpočinout. :) Ale mám i McLaren Senna, Porsche GT2 RS, Lambo Aventador, Audi RS8, Hondu/Acuru NSX (tu novou) a řadu dalších. Ale prostě Lamba jsou pro mě stále top. :)

Jinak lvl 35, dohrané exhibice... Čili teoreticky jsem hru dohrál (tzn. její hlavní příběh).
Tak dojmy zatím docela dobrý. Konečně mám pár svých aut. Aby to bylo hratelný, musel jsem si za a) pořídit zadokolku, které se prostě chce do zatáček (protože mi řízení přijde dost těžkopádný, ale je možný, že jsem zdegenerovanej z GTAčka) a za b) povypínat většinu asistentů.. momentálně hraju na 55% obtížnost, s tím, že mám vypnutý to "simulovaný" poškození a nechávám si čáru na silnici při brždění. Protivníky mám "nadprůměr" a je to tak akorát challenge zatím. Jinak hra vypadá fantasticky, hudba jako podkres fajn, zatím závody působí různorodě.

Co se mi nelíbí: Zvuky motorů by mohly být hutnější, bouřlivější. Nemám moc pocit, že jezdím v autech, co mají 600 koní +. Dál kategorizování aut a podle něj upravované vlastnosti. Díky tomu trhač asfaltu jako BMW M4 se sotva dopajdá na 250 km/h (přičemž to auto dá v reálu skoro 300). To stejný BMW M5 z roku 95, který je v kategorii B a ve hře je to líný jak nějakej starej Golf, přitom je to jeden z nejostřejších bavoráků.

Ale celkově mě to hodně chytlo..
@Jab (22.08.2019 13:43): Já si to teď stejně neumím moc přestavit.. musím prvně odjet celý tutoriál a trošku do toho proniknout. Ale já jsem dámička, rád kupuju nový věci :D
@Bursoft (22.08.2019 13:37): Tam jsem četl, že minimálně s některými to nefunguje ideálně. Nicméně určitě se dá najít řešení.

Btw ještě info... Pokud koupíš přes aukci auto, kde už někdo odemknul skilly, tak tyto nemůžeš odemknout znovu. V aukci tak nemá smysl kupovat Lambo Miuru, abys odemkl Reventon. Dost na facepalm...
@Bursoft (22.08.2019 13:23): Já zkoušel klávesnici a myš i ten xbox controller. V menu samozřejmě raději první. Ale na závody je ovladač o mnoho pohodlnější. Je to na něj prostě více stavěné.
@Jab (22.08.2019 13:18): Gamepad mám jenom nějakej shit za 2 kila, tak si říkám, že klávesnice bude nejspíš lepší... jsem zvyklej na ni hrát závodní hry, takže by neměl být problém.

Říkám si, že i kdybych ho měl, těžko bych se na něm naučil hrát.. jsem odkojenej na PS1, kdy se závodní hry ovládaly jinak (zadní tlačítka se vůbec nepoužívaly), analog páčka nebyla povinná, dalo se hrát na šipkách. Potom jsem přesedlal na PC :D
@Bursoft (22.08.2019 13:04): Nemyslím, že tam jsou nějaké závody, kterým by ses měl přímo vyhýbat. Drift a Drag jsou imo vyloženě nudné, ale třeba tě to bude bavit. Naopak nejlepší jsou imo Cross Country a Road Racing. Z těch story závodů mě bavily nejvíc Stunt Racer a LaRacer.
@Bursoft (22.08.2019 13:04): To je fakt na tobě. Osobně nemám rád driftování a preferuji tradiční silniční závody. Ale každý podle sebe. :)

Jo btw AWD auto je jak nižší obtížnost. Mají lepší trakci a často i zrychlení. Ale pokud si mistrný jezdec (já mám bonus za obtížnost asi na +55% jen), tak je to jedno.

Rozhodně kupuj raději přes aukce, auta jsou tam většinou levnější.
Tak mám odehráno intro a trošku jsem si zablbnul s Audinou a teda vypadá to hodně dobře a jsem mile překvapenej, že na 1060 a starým CPU to jede jak prd na plný kule.

Máte nějaké základní tipy do začátku? Jaké závody hrát, jakým se vyhýbat? Mým cílem je koupit všechny bavoráky, co hra nabízí :D
Asi jsem to jen přehnal s nastavením. FXAA a MSAA dohromady nešla. Prvním jsem vypnul a těm stromečkům to vyloženě pomohlo. Btw to střídání ročních období... Já myslel, že to bude gimmick, ale po prvním podzimu a zimě už si to nemyslím. Opravdu nádhera. Akorát jaro a léto je trochu nuda. Hlavně léto tedy. :)
@Bursoft (21.08.2019 10:00): Zadarmo to je na měsíc. (A tak to došlo už...)

I pak ten xbox pass stojí 119 korun/měsíc. A to je pokud bys už nesehnal tu slevu na 26 korun. Čili pro tebe platí těch 26 (od dalšího měsíce 119, páč ten měsíc zdarma přes Alienware už není.

Posuď ale sám, která z těch her z gamepassu u tebe má prioritu. Nabídka je to slušná. ;)
Dá se ta hra sehnat někde ofi za rozumný peníze? Jakože 1800 skoro rok po vydání je solidní palba..
Pro mě byl nejdůležitější Huracan (toho už mám). A k tomu jsem jako VIP dostal ten Lake Lodge.

I když... Možná ještě z toho Lamba vyházím turba a zkusím ho udržet na S1.
Já mám furt nainstalováno a po delší době si to vždy s chutí zahraju. Jak mám Ultimate edici, tak po dobu mé nepřítomnosti ve hře a po opětovném nalogování do hry na mě čeká hafo super wheelspinů :D ale vesměs padají kravinky. Potěší, když padne hotovost maximálně :)

Teď jsem velmi spokojen s tím přídavkem LEGO ... pravda lego aut mohlo být více, ale ten kostičkovaný svět je parádní :)

Problém s disconnectem ovladače vyřešen, měl jsem očividně vadný kábl .. hraju na jiném káblu a za celou dobu ani jeden problém.
@Jab (21.08.2019 07:07): Proč ti oblékání příjde jako kravina? Já mám třeba tyhle upravitelné věci ve hrách rád. Jako jasně, většinu času sedíš v autě, ale v cutscénách to oblečení vidíš, tak proč ne. :)
Tedy čtyřka vypadá o fous lépe jak trojka (hlavně silnice, louže, odrazy). Ale stromy jsou šílené. Hlavně při jízdě. To jsou jak z roku 2000. Hraji na QHD se vším na max a tohle mi pije krev.

Úplná kravina je oblékání avatara. Vlastně na wheelspinech čekám, až oblečení vyberu, aby mi více padaly použitelné věci.

Také jsem přes nvidia experience zkoušel udělat screenshot, nicméně barvy vyšly nějak divně invertované. To se jako hra brání, abych je mohl típat jen s FH4 logem?
Jak říkám nevím co s tím a ani google mi nepomohl, takže to musím holt přežít. Někdy to dělá 2x po sobě, pak je třeba 15-30 minut bez výpadku atd ...

Dneska dohraju DLC a budu mít konečně to hlavní splněno a pak už jen takové ty drůbky a blbiny .. škoda,že jsem nestihl zimu (u mě nejoblíbenější)
No hrál jsem, udělal pár misí, pár levlů, vše super, až na jeden neduh, který se opět objevil !

Opět mi to odpojuje ovladač samovolně. Nechápu to, už asi 4. Forza, kdy se nesnese kombinace mého PC, hry a xboxone ovladače (spojeného napřímo káblem usb do PC)

Zajímavé je, že v době vydání jsme tehda hráli a bez jediného odpojení jsem vydržel hrát hodiny a včera už to bylo na palici .. za ten půlden hraní mě to vypojilo asi 50x. I když je to na houby, tak se s tím dá hrát. Jen během hraní vyhodí hláška o odpojení, za cca vteřinu ale mohu dát OK a z menu dát zpět a hrát.
Jsem po delší pauze zapl hru a hra mi dala dárky v podobě vytočení superkolem 48x .. :D takže jsem tak půl hodiny jen točil :D
@Paul (23.04.2019 15:16): +1

Ten koncept potřebuje oživit. Bucket výzvy prosím naopak zrušit. A přidat sakra ta auta níže. Jako že tam není nové Ferrari a Lambo... To přeci nejde. Navíc když Aventador SV (který ve trojce mám a je tam mým hlavním autem) ve čtyřce skoro nejde získat. :(
Já tam poldy chci, ale ideálně aby šli vypnout. Prostě když bych měl chuť na pořádnou policejní honičku jako kdysi v Driverovi tak bych si je zapnul, jinak bych si je vypnul.
Ale ještě víc bych chtěl větší mapu. Jako v Crew 1.
@Rapier (22.04.2019 21:09): NE.

Nesnáším poldy v NFS. Pro mě zabiják hratelnosti. Rivals je posledním dílem, co jsem hrál, o další nemám zájem. Sotva jsem se rozjel autem a už po mě šli poldové. Musel jsi mít na maximum vytuněný ferrari, či lambo, aby si jim zdrhnul, protože se tam objeví helikopotvory, maj ty svoje hi-tech věcičky a hlavně cheatujou jako hovada.

Člověk jim ujíždí a na minimapě se respawne fízl. Z rivals jsem byl brutálně otrávenej a k tomu, abych si užil volnou jízdu, jsem musel použít trainery. Ještě do toho hrála ta otravná theme písnička, takže jsem si ani dobrej soundtrack neužil. Takže já tam nechci poldy, jako v NFS.
Forza Horizont je opravdu bezva, moc bych si ale přál aby tvůrci dodělali policajty a hlavně slit screen jak byl kdysi v NFS.

K té policii, včera cca v 21 hod si to hezky jedu z návštěvy z jedné Bečvy na druhou Bečvu a manžel kamarádky mé ženy mě říká, že mi nesvítí levé světlo. No, měnit to za tmy je dost obtížné (nikdy jsem to nedělal ani za světla). Tak jedu a říkám si, nic se nestane, pár minut po hlavní cestě a jsme na chatě. Míjím benzínku, říkám manželce, policajti tu dnes nejsou, máme štěstí. Za chvíli v zrcátku majáčky, červený nápis policie a krátká siréna.
Pane řidiči doklady (zelená karta, řidičský a občanský průkaz, technický průkaz)... pane řidiči to auto je vaše? Ano.
Hm koukám že máte tři děti. Dýchněte mi tady. Pane řidiči jako když sfoukáváte svíčku (no tak dýchal jsem poprvé). :)
Pane řidiči víte že vám nesvítí levé světlo. Než jsem stihl cokoliv říct, manželka na to, ano my víme před chvíli jsme to zjistili.
Odkud jste? Jedete daleko? Říkám ne, jen za centrem obce odbočím a jsem za pár minut (doslova) doma.
Tak dobře, na shledanou....

Zase nás zachránili děti. :) Bez pokuty, všichni slušní.

Ve FH by mě pochopitelně stačila policie ve stylu NFS. FH4 si také časem koupím.