@Paul (22.04.2019 20:16): Určitě to vypadá impresivně. Zase o krok dále od minulého dílu. Ale určitě hned tak nebudu čtyřku kupovat. Počkám na DLC a koupím případně až budu mít jasnou a jistou cestu ke svým oblíbeným autům, které snad do té doby přidají.
@Jab (21.04.2019 08:55): U Lamba mám slabost jen pro Diablo, protože NFS1 kde mi učarovalo, taky jsem si ho tady hned koupil hezky v černý barvě. Jinak spíš Ferrari.
Ale musím Playground pochválit, ta změna ročních období je super, je to dokonale odladěný, zatím to nespadlo a ta podpora volantu, kdy stačí zapnout hru a není potřeba absolutně nic nikde nastavovat je prostě bliss.
@Paul (12.04.2019 10:41): Já měl vždy rád Lamba. Auto pro bohaté, kteří se chtějí zabít. Velké, okázalé a ovladatelné jen po přímé lince. :)

A Aventador (a jeho podtypy) imho stále patří k nejhezčím autům mezi současnými supersporty. SV verzi jsem měl jako hlavní auto ve trojce a čtyřka tedy musí nabídnout zase o fous šílenější SVJ (Apollo Arrow a Ferrari F8 Tributo by se také šikly tedy). :)

P. S. Btw že se Aventador SV dá koupit jen v aukci nebo šíleně náhodně získat na kole štěstí... To je taky hodně fail. Horizon 4 je na tom s auty prostě prachbídně.
Jsem koukal že je FH4 ve slevě, místo 1800 stojí "jen" litr.
A pak jsem koukl že gamepass na tři měsíce stojí 26 korun.
Tak jsem si koupil ten a stahuju Forzu. Thanks MS.
U mě taky naprosto cajk. Jediná vada na kráse byla v gamepadu .. často se odhlašoval během ježdění bylo to chvílema dost otravné.
A ve 4. díle zatím ani jeden problém.
@Jab (11.10.2018 17:22): Nevím proč máš pořád potřebu psát co si myslíš, že si myslím :) Já nikde nepsal, že se nemůžeš vyjadřovat - jen jsem psal, ať hledáš příběh v jiný hře - že já budu rád, když se bude Forza držet toho, co jí jde od jedničky nejlíp a to je pocit z jízdy...
@tomi2k9 (11.10.2018 17:13): Co přesně bude v dalších dílech bych nechal na autorech. Mé nápady, co by se dalo přidat, nejsou něčím, co tam musí být, ale co by tam mohlo být, aby gameplay odsýpal v každé fázi hry. NFS můžu vynechat úplně. Ty už roky nenabízí vůbec žádnou zábavu. Jinak tady seš na veřejném fóru, čili se ke každé hře může vyjádřit její bezvýhradný fanda i kritik. Pokud s tím máš problém, založ si své vlastní soukromé fórum.
@Jab (11.10.2018 16:50): Já jsem nikde nenapsal, že je ta hra dokonalá - jen mi přijde nesmyslný, aby si někdo stěžoval že je tam jen 44 novejch aut... Ve většině her jich není 44 ani celkově :D Jako další nesmysl mi přijde aby ve hře byla policie, krádeže aut a srdceryvnej příběh. Ale jako největší kravina mi přijde, že by se z toho stal simulátor stavby festivalů... Pokud ti tohle ve hře chybí, nejsi cílovka a počkej si na další NFS - ale nás co rádi závodíme a projíždíme se stovkama aut po otevřeným světě, nech nám prosím Horizony na pokoji :)
@Jab (11.10.2018 08:29):
"Ale my to přeci nekomparujeme s nějakými NFS / kampaň samotná by mohla být lepší (inspirace se dá vzít nejen z FaF) a náplň závodů rovněž. Například se daly doplnit honičky s policií, kradení aut... "

WTF? A co jinýho než NFS by z toho vzniklo? Já naopak oceňuju, že tam žádný tyhle kraviny nejsou... Když si koupím závody, chci závodit... Když chci hrát F&F koupím si NFS. Když chci krást auta, koupím si GTA... Proto těch her vychází tolik.. Aby si člověk vybral, ne aby byly všechny stejný.

"Ty festivaly ve FH3 byly fajn nápad. Větším rozpracováním takové "výstavby" by se dala hra rovněž okořenit."

Jasně, že by z toho nakonec byl Construction Simulator 2015....

@HELLER (11.10.2018 12:11): Jako všude jinde. Vytuníš auto, vezmeš ho na Drag a jedeš rovně. Pokud chceš vyhrát, musíš si sám řadit a upravovat auta, jinak většinou nemáš šanci vyhrát :)

@Nikdykde (10.10.2018 22:36): No třeba The Crew 2 si se zastával, v čem je tohle horší?
Spíš jsem moc nepochopil, jak ve hře funguje systém dragů .. už jsi to jel ?
Mě zatím nejvíc štvou dlouhé loadingy a nic moc multiplayer .. sice to bylo lákadlo ,ale kombinace dlouhých loadingů a že to často failne spojení to je k ukousání si prstů :D
Jasně, chyb a nápadů se tam dá vymyslet ... ale to je tak u každé hry. Já to beru tak, jak to je a bavím se náramně. Do té doby, dokud tam nenavolí nejtěžší obtížnost drivatarů .. to bych pak nejraději rozmlátil ovladač :D pro mě je limit u Experta..
@HELLER (11.10.2018 08:11): mám ve FH 3 stovky hodin, FH4 jsem si koupil ultimátku a už tam taky mám hromadu hodin naježděno, dám tomu vysoké hodnocení a přesto to neznamená, že k tomu nebudu kritický a odmítat vidět chyby co to obsahuje.
@HELLER (11.10.2018 08:11): Hola. Ale my to přeci nekomparujeme s nějakými NFS či závodními Forzami. FH3 pro mě bylo celkem zábavné poježdění. Ale chyb mělo prostě dost. Tuning zabíjející specifické jízdní vlastnosti aut, hloupě vysoké ceny za mnohá vozidla (i po dokončení kampaně jsem na ně neměl nebo bych si mohl koupit max jedno takové = podněcování k nákupu ingame měny za reálné peníze), kampaň samotná by mohla být lepší (inspirace se dá vzít nejen z FaF) a náplň závodů rovněž. Například se daly doplnit honičky s policií, kradení aut... Záleží samozřejmě dle příběhu, co by tam reálně pasovalo. Samozřejmě svůj vytuněný černý Aventador LP 750-4 SV mám rád (proč ještě ve FH4 není Aventador SVJ?). Ale od jisté doby to je fakt na jedno brdo. Ty festivaly ve FH3 byly fajn nápad. Větším rozpracováním takové "výstavby" by se dala hra rovněž okořenit. Těch možností je dost. Mít Forzy Horizon za esenci simulátorové zábavy... To by byl asi nedostatek představivosti. ;)
Dost odkláklé .. hmm .. to se dost bavím :D

to už víc "odfláklá" je podle mě série Motorsport .. proto se vždy těším na Horizony :)

A když jsme u odfláklosti, tak co jsou potom poslední díly NFS :D
Já Jaba docela chápu, ta hra je občas spíš cirkus s autama. A jako nabízí strašně moc možností co dělat, to jo, ale občas když se podívám blíž, je desing některejch věcí, závodů, dost no odfláklé.
@Jab (09.10.2018 22:36): Mě to nezkazíš - trojku jsem hrál celej rok a se čtyřkou to nebude jiný :) Čekal jsem na demo, až pak jsem kupoval. Spíš by mě zajímalo, co by jsi chtěl u závodní hry za novinky? Nacpat tam lodě a letadla jako v Crew 2, který je nakonec tragický? :D
My se pravidelně scházíme večer na pohodové hraní ve 3 lidech a je to moc cool :) já jsem spokojen a za 2 dny tu máme zimu :)
@tomi2k9 (09.10.2018 22:26): Nechci ti to kazit. Každý podle sebe. Pro mě jsou všechny ty změny nepodstatné a nová auta mě nezaujala. Imho u téhle serie mohu s klidem vždy několik dílů přeskočit.
@Jab (02.10.2018 07:53): Oblíkání avatara jako hlavní novinka.. ?????COŽE????? Na tom jsi byl kde? Tohle nikoho nezajímá. Novinky jsou překvapivě úplně jinde - Například střídání ročních období každý týden, to že na mapě už jezdí opravdu online hráči a ne AI s jejich jmény, každou hodinu Forzathlon kde s ostaníma hráčema plníte hromadný úkoly, všechny závody kariéry se dají hrát v kooperaci atd atd...

Nových aut je přesně 44 (těch který nikdy v žádný Forze nebyly) a celkem jich je 498... To někomu nestačí? :D
njn je to tak.
tento díl je cool v tom online režimu a budeme to taky hrát ve 3 a bude zábava a bude to pro mě něco nového, než jezdit po světě sám.
Aut nových je pomálu, ale tak jaké nové auta bys na druhou stranu chtěl když jich tam je desítky a stovky. Pravda je, že mi tam pár aut chybí, třeba moje oblíbené Mitsubishi Evo 8 nebo 9 nebo dejme tomu i 10.

Konkrétně PC verze vypadá, že jede lépe jako předchozí díl a konečně mi neblbne vypadávání spojení drátového ovladače ...

Co zatím je u mě mírné zklamání ... zvuky aut. Čekal jsem konečně nějaké fakt pěkně nazvučené motory a zvuky, ale co jsem zatím v páru autech jel, tak v určitých otáčkách divně zní. Zatím best zvuk je Audi S2 ... jako modely aut dokonalé, interiéry perfekt ale měli být tak superní i v ohledu zvuku !
Jak dělali vývojáři launch stream, tak tam i lidi psali o této problematice a dostalo to dost lajků, ale pochybuju, že by vydali nějakej high quality sound pack patch
Zatím jsem hrál jen cca hodinu, začátek je stejný, jako demo, tzn. že jsem ho viděl a hrál dohromady už asi po desáté :D pak jsem dal pár závodů a čekám, až pustí hru pro všechny a budeme hrát kooperačně s bráchou a kámošem.
Dojmy jsou zatím velmi pozitivní. Na první pohled se může zdát hra "jako 3ka", ale ona má prostě takřka dokonalý základ a vylepšení je v maličkostech. Uvidím v pozdější fázi hry, co vše nového na mě vybafne. Jinak recenze nečtu, nechám si dojmy udělat podle sebe :)
Zdá se mi, že se auta zase o nějaký kup lépe ovládají a líbí se mi zase větší detailnost kokpitu :)
Nejvíc mě štve, jak my, jako hlavní hrdina, opět nemluvíme ! To je hrůza, jen jsme tam jako nemluvná figurka, kdy ostatní kolem jsou vtipní a nabízí práci a závody a my jen čumíme :D tak to bylo debilní i ve FarCry 5 a všude jinde, kde nemluví, krom Half-Life :))
V předprodeji to nikdo nemá? :) Zítra tedy další. Určitě si počkám na místní dojmy. A jak moc to vylepšili od trojky. Pokud o hodně (tzn. přidali rakety), tak kupuji také. :)
Tak jsem hrdej vlastník Ultimátky :) snad mě nezklame ! Neměla by, těšil jsem se na ni od dohrání 3.
I když závodní hry moc nevyhledávám, z tohohle dema jsem celkem nadšený. Trojku jsem nehrál, ale samo o sobě je to výtečné. Teď ještě nějakou slevu na Game Pass :)
Tak jsem to vyřešil, ještě že tak ! Jdu se ponořit do konečně plynulého dema :)

2K, Ultra až Extreme a 70-110 FPS .. větší nádheru jsem na PC neviděl.

ad. praskání zvuku ve hře - stačilo v nastavení zvuku Přehrávání - reproduktory - upřesnit - kvalita 16bitů, 48000HZ DVD a je po problému.

ad. pokles FPS ... stačilo po spuštění hry dát test výkonu, projet benchmark a poté mám v nastavení možnost zapnout FPS 144 a je to :)
Tak na Xbox One S tradičně vše bez chyb. Grafika a plynulost je samozřejmě příkladná. A to létaní vzduchem na jaře je super! :) Akráda jak řemen, a už jsem Vám řekl jak se bezva prorážejí kamenné zídky? Pecka. Určitě koupím ale až v nějaké akci.
Ach jo, tak jsem se na to demo těšil po práci a jsem zklamán.

na PC to blbne. Zvuk praská a děsně není to poslouchatelný. A framerate je taky podivnej. Podzim jede na Ultra 100+ FPS je to nádhera ... pak přejde do zimy a FPS se propadnou na 39 FPS a tak to je až dokud nevypnete hru. Snad to do plné verze doladí, protože jinak by to bylo vyhozené prachy, zatím nic předobjednávat nebudu.

A jinak hra je lokalizována ! :)
@StriderCZ (13.09.2018 13:43): demo právě stahuji na Xbox One S. I když tady jsou všichni PC hráči odvaření z FH4, my co jezdíme FH2 (Evropa) na Xbox tak nám to zase tak cool nepřijde. Prostě jen další Forza. Rozhodně se na ní těším více než na FH3.
Na tuhle hru jsem velice zvědavý...vcera jsem koupil "obycejnou" 4k telku od Samsungu...20k, 65 palců...uvidím...
V současnosti probíhá slevová akce na Game Pass v rámci letního výprodeje. Platí jen pro ty, co nemají GP zakoupený. Cena 150 kč/3 měsíce. Tzn. pokud si jej teď zaplatíte, můžete hrát FH4 měsíc "zadarmo".