Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

  • PC 75
Rubačka(už jsem chtěl psát Hack&slash, ale používal jsem to i jako označení žánru Torchlightu. Je o opravdu tak podobné?) ze světa Forgotten reamls? Sem s ní. Rubačky jsou zábava (i když poslední co jsem hrál, byla Golden Axe) a svět Forgotten realms mám překvapivě rád (tímto zdravím dragonlance za pomocí mého prostředníčku).

A co jsem dostal? Dobrou rubačku.

Všechny tři postavy jsou od sebe dostatečně rozdílné, navíc je bonus, že za ně hrajete zároveň, až vás přestane bavit metat firebally jako mág, přehodíte se do drowí assasinky nebo lidského bojovníka.

Prostředí a nepřátelé(kdo hrál IWD či BG bude většinu z nich znát) se mění dostatečně rychle, aby se člověk nezačal nudit. Sem tam je vložena mise především pro drowku - stealth přístup, který není nijak extra obtížný a rozhodně hru zpříjemní.

Další zpestření je v "levelování"/nakupování vybavení, takže budete dokupovat +5 prsteny, +4 brnění, +3 jedové dýky, Melfovy kyselinové šípy, Otulikovu kouli...

Dalším plusem je jedna sekvence, v které na moment přeberete vládu nad známým rubačem Drizztem Do'Urdenem.

Pro: Pohodová hratelnost, nakupování, Drizzt, občasné zpestření

Proti: Pro někoho je to pořád jen rubačka.

+13
  • PC 75
Hra je - tak ako je uvedené v popise - pokračovateľom klasickej línie mlátičiek á la Golden Axe, ktorej hlavný princíp spočíva v premlátení sa z jednej obrazovky do druhej, medzi ktorým sa odohráva zväčša klasický príbeh. Príbeh je tentoraz zasadený do populárneho sveta Forgotten Realms, a teda má všetky náležitosti, ktoré k tomuto svetu patria. Čo hre nemožno vytknúť, je naozaj podarená výprava, vrátane dabingu.

V rámci svojho žánru hra ničím nevyniká - skrátka idete a keď dokončíte príslušný "stage", v medzi obrazovke si vylepšíte svoje postavy - nakúpite im podporné vybavenie a hor sa do ďalšieho boja s rojom nepriateľov. Skrátka systém veľmi podobný automatovým D&D hrám (Tower of Doom a Shadow over Mystara) od Capcomu.

Vzhľadom na vzácnosť podobného žánru na PC je to celkom zaujímavé spestrenie hráčskeho portfólia tejto platformy. Kde samozrejme nechýba ani kooperatívna hra, dvoch hráčov na počítači, čo sa tiež už dnes na domácich počítačoch príliš nevidí. :-)

Pro: prostredie, dabing, výprava, fernetická hrateľnosť, viac hráčov na jednom počítači

Proti: klišé príbeh, ale to len tak mimochodom :-), hra je krátka

+10
  • PC 60
Sedmnácticédéčková kompilace Ultimate Dungeons and dragons v sobě kromě provařených hitů od Bioware skrývá i věci, o kterých jsem předtím ani neslyšel, natož abych je hrál. V případě Demon Stone to ani pořádně hrát nejde, neboť konzolová rubačka s tunami nepřátel a boss fighty ztěžovanými všudypřítomným trashem je pro mně za hranicí zvládnutelnosti. Novou myš jsem kupoval nedávno (teď už vím, proč byla ségřina stará v tak příšerném stavu;) a nemám chuť si ji zlikvidovat frenetickým klikáním. Vůbec přednastavené namapování kláves má do ergonomie daleko, předvídatelný to relikt konzole. Vím dobře, proč se od nich držím dál... A teď vzhůru na Youtube vychutnat si příběh - protože namluvení, vzhled postav i hudba jsou velmi dobré a grafika obecně ucházející...
+5