Ford Racing Off Road

22.08.2008
2008
20.03.2008

Zatím poslední díl série Ford Racing po předchozím díle Ford Street Racing opouští ulice velkoměsta a plně se přesunuje do terénu. V tomto nehostinném prostředí si zajezdíte s vozidly, které mají náhon na všechny čtyři kola. Nechybí ani trucky a SUVčka. Vyzkoušíte si jízdu s 18 auty na 24 propracovaných tratích. Hra kromě změny prostředí nepřináší nic nového oproti předchozím dílům.

Tak tohle byla kláda. Z celé budgetové série Ford Racing jednoznačně nejslabší a nejnudnější díl. Z mého pohledu navíc také adept na titul ''Nejzbytečnější hra roku 2008''. Už při počátečním proklikávání hlavního menu mi bylo jasné, že touto parodií na off-roadové závody se budu muset chtě nechtě pronudit..
A tak se taky stalo, po několika hodinách jsem konečně splnil všechna kritéria, která mi autoři nachystali a bohužel mi při tom trochu zkoprněla levá ruka, kterou jsem si průběžně podpíral bradu, aby mi nespadla hlava o stůl.
Grafika vozidel je ještě v rámci možností dobrá, tratě jsou už na tom mnohem hůře a herní menu, to jakoby vypadlo snad z roku 1998. Nevadí, jen o grafické stránce to přece není, ne?! Nabídka ''teréňáků'' je přinejmenším zvláštní a vozy jsou zde nějak podivně chaoticky seřazeny, ale na druhou stranu je jich zase dostatek. Samotná jízda je nezajímavá, nezáživná, neustále se opakující a nepomůže tomu ani žádný z herních módů, například sbírání mincí po cestě do cíle při klasickém závodu. Tady mi to připomínalo hry pro děti, které bývaly zdarma přiloženy k cereálním kuličkám.
Za mě tedy ne. Pokud je vám ale pět, bydlíte v Alabamě a váš otčím si právě koupil na splátky nový Ford F-150, jakožto nejprodávanější pick-up na světě, mohla by vás hra alespoň na chvíli zabavit.
Jelikož jsem měl možnost (bohužel) tuto hru recenzovat, tak s čistým svědomím ji mohu prohlásit za jednu z největších závodních arkád. Jedná se o budgetový titul, který nabízí 5 let starou grafiku, 18 licencovaných trhačů asfaltu značky Ford a Land Rover, řadu směšných módů hry - jako sbírání artefaktů, slalom, závod damage-control, kdy se nesmí vaše auto příliš poškodit (ono tam vlastně žádné pořádné poškození není) + další řadu trapných módů, koridorové tratě bez volnosti, soundtrack o třech písničkách a vůbec celé zpracování je podprůměrné. Tahle hra je pro lidi, co to s hraním nemyslí vážně, chtějí si zahrát hodinku po práci na relax a nemají vysoké nároky na kvalitu hry. Prostě reklamní hra dvou automobilek.

Pro: 18 licencovaných vozů, nenáročná grafika, nízká obtížnost a snadná hratelnost

Proti: Všechno od grafiky po zvuky a hudbu je zpracováno lehce podprůměrně .