Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Football Manager

--
0 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Jedná se o hru, která odstartovala žánr fotbalových manažerů. Je napsaná v programovacím jazyku BASIC a až na výjimky (např. při vstřelení gólu) se ve hře vyskytují pouze texty bez obrázků či animací. Hra začíná tím, že si hráč vybere svůj tým a jeho cílem je ho dostat ze čtvrté ligy do první (tehdy Football League First Division). Ovšem hra tímto nekončí a je možné odehrát tolik sezón, kolik si hráč jen přeje. Mimo hlavní soutěž se lze účastnit i soutěže FA Cup.

Ve hře se sice vyskytují reálné názvy tehdejších klubů a hráčů, ale jednotlivé týmy jsou náhodně zaplněny hráči bez ohledu na to, kde opravdu hrají. Každý fotbalista v týmu má přiřazenou určitou hodnotu energie a dovednosti. Pokud si hráč neodpočine poté, kdy mu jeho energie klesne pod určitou hodnotu, tak hrozí riziko zranění. Navíc se tyto dva ukazatele mění ke konci sezóny. Tým jako celek má své vlastní ukazatele, a to obrany, práce ve středním poli, útoku, energie a morálky, které se sčítají dle dovedností jednotlivých obránců, záložníků a útočníků a jejich celkové energie. Morálka je pak ovlivněna tím, jak tým vyhrává či prohrává.

Samotný zápas se odehrává jednoduše, kdy obrazovka informuje hráče o vstřelených gólech a v případě pokročilejších verzí hry jde vidět i 3D animace gólu či promarněných šancí. Ve hře je zahrnuta správa financí, kdy je možné si od banky vzít půjčku a popřípadě i obchodovat s hráči.

Hra také vyšla pro Dragon 32/64, Acorn Electron, ZX 80 a VIC-20.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.