Fire

Fire: Ungh's Quest

09.04.2015
20.10.2016
12.05.2021

Fire je ručne maľovaná humorná adventúra, odohrávajúca sa v dobe kamennej.

Hlavný hrdina hry je neandertálec Ungh. Ten má svoju prvú nočnú zmenu s jediným cieľom a to starať sa o oheň. Avšak zaspí a nasledujúce ráno vypukne obrovská panika - oheň je preč a Ungh má zákaz vstupu do osady. Vydávate sa teda na pátraciu výpravu a neexistuje miesto, ktoré pri hľadaní nenavštívite. Vaša cesta povedie napríklad do žalúdka dinosaura, do činného vulkánu a na mnoho iných miest.

V hre sa nevyskytujú texty ani dialógy a soundtrack je od tvorcov hudby k The Night of the Rabbit.

Krátká záležitost, od které jsem dostal mnohem víc, než jsem čekal.

Koncept hry je velmi jednoduchý, jde vlastně o takovou zjednodušenou adventuru bez dialogů, kdy se v každém kole musíte dostat k jistému předmětu. Lze zobrazit, které oblasti jsou klikatelné, a tak se zdá, že to bude jednoduché, ale párkrát je to malinko záludnější. Obtížnostně je to tak akorát. Žádné velké trápení se nekoná, snad s výjimkou jedné nebo dvou věcí, ale nemělo by se jednat o záseky na dlouhou dobu, protože většinou tušíte, co je potřeba udělat.

Hru jsem si ve finále užil a jsem rád, že jsem ji náhodně vydoloval ve své Steam knihovně.

Pro: grafika, jednoduchost, vše funguje, krátké

Proti: krátké

Humorná adventúra v dobe kamennej? Veľmi lákavý koncept, je len škoda, že sa to tak nejak nepodarilo.

Fire má príjemný farebný grafický štýl a nehrá sa zle, ale tá prezentácia je celkovo veľmi infantilná a je jasné, že cieľovou skupinou mali byť menšie deti. Je tu však problém, Fire rozhodne nie je ľahká adventúra a pri niektorých hádankách som sa nepríjemne natrápil. Núka sa potom otázka, pre koho vlastne táto hra je? Pre deti je veľmi ťažká a pre dospelých zasa príliš infantilná. Na trhu sú oveľa lepšie adventúry.