Fire Emblem Warriors

20.10.2017

Warriors je spin-off série Fire Emblem obsahující mnoho postav z této taktické série v hack and slash akci z pohledu třetí osoby. Nabízí souboje hrdinů proti hordám nepřátel ve stylu Dynasty Warriors nebo Hyrule Warriors. Hráč si na počátku každé mapy vybere některé z postav a mezi nimi může volně přepínat. Zároveň lze tvořit i páry, provádět tak speciální útoky a odemykat dodatečné dialogy. Jednotlivé charaktery mají vyměnitelné vybavení, skilly či úrovně známé z hlavní série. Oproti většině musou her se liší možností dávat svým generálům rozkazy na strategické mapě známé z klasických dílů ságy.

Děj nás zavede do království Aytolis a ukazuje cestu dvojčat Rowana a Lianny, prince, respektive princezny, tohoto království. Jejich země je z nenadání napadena příšerami, ale oba dokážou na poslední chvíli uniknout s Fire Emblemem. Jenže aby emblém mohli použít, tak potřebují získat speciální kameny vytvořené hrdiny z jiných světů.

Pro hru vyšlo několik DLC s novými postavami a mapami. 3DS verze je hratelná pouze na novější verzi tohoto systému zvané New 3DS.