Finding Teddy

16.05.2013
16.07.2013
03.12.2013
14.12.2013

Finding Teddy nabízí příběh o huňatém medvídkovi jménem Teddy, jenž patřil jedné malé holčičce. V průběhu jedné noci zpoza šatní skříně byl dívence Teddy zcizen. Děvče neváhá a bez okolků zloděje do fantaskní země za šatníkem následuje. Jsme uvrženi do světa usazeného v nádherném prostředí retro pixel art stylu plného roztodivných bytostí, z nichž některým chybí naplnění a spokojenost. Abychom jim navrátili jiskru do života, na to budeme už muset přijít hezky sami.

Krom kombinování a používání nalezených předmětů jsme obdarováni také hudební stupnicí, v níž každý tón dle výšky, síly či délky odpovídá určité slabice nebo písmenu v abecedě (A až Z), jejich párováním tvoříme slova/větu. V lokacích některé tóny či melodie získáte, chybějící je třeba si zapamatovat či domyslet a jejich účinek pak vyzkoušet v jedné z hudebních hádanek. Ve hře lze i zemřít, pokud budete příliš ukvapení při rozhodování. Cestou se k vám postupně přidají i dva asistenti, kteří vám na výpravě vypomůžou, malá moucha podávající vzdálené předměty a černý kocour, jehož ocas vás vyzvedne na vyvýšená místa.