@Hitsuran (05.09.2023 14:29): Hrál jsem na ps1 obě a hodně :) Jako counter ti dam amiga CD-32 verzi kde to trvalo ještě dýl ( tu jsem hrál asi nejvíc ).
Ale primárně jde o to ze mise v UFU jsou delší tak ten loading člověk přečkal ale u FFVI kdy mas souboj každých pět kroku a trvá 30 vteřin to po čase začlo být neúnosné, ale jak říkám teď bych to už asi vydržel :)
Jo, takže chybí jen trojka na ps1. A čtyřka after years.

Jako co se třeba ty šestky týče tak bych ji snad radši vzal v ty ps1 verzi na ps3. Hodně se mi líbí ten přidáný bestiář ( potrpim si na ně :) a další věci co tam jsou. Ty loadingy bych asi přežil. Když sem ji hrál v době vydání na ps1 tak me ty loadingy vadili tak ze jsem to přestal hrát, ale to jsem byl mladý a neklidný :)
@Charllize (05.09.2023 10:11): Na PS1 vyšly FF1, 2 v Origins paklu, pak vyšly chronicles, které obsahovaly Final Fantasy 4 a Chronotrigger a pak vyšlo Anthology, který obsahuje FF 5 a 6. Oproti Origins ale tro ostatní nejsou předělávky, ale jen emulované porty ze SNESu, přidali sice filmy, ale trpí to loadingy právě kvůli té emulaci. A občas to má grafické chybky, občas vypadnou nějaké pixely, bohužel Chronotrigger je prakticky kvůli loadingům soubojů nebo menu nehratelný. ale i ten jsem si nedávno znovu pořídil :-) Takže mám tu sérii celou na PS1. FF3 mám vykrytou NDSkovou verzí, byť ta origoš NESová je lepší.

@Hitsuran (05.09.2023 10:10): Je to pixel remaster, rozhodně nejde v případě FF 1, 2, 3 o emulaci původních 8bit verzí. Maximálně by to mohl být pixel remaster toho PS1 remasteru.
@Stapu (05.09.2023 08:34): Tipuju že se tam počítá úplně všechno, tedy celá kolekce i samostatné prodeje. Pochybuju, že si 3 mega lidi koupilo celou kolekci.

Nicméně remaster těch šesti dílů musel stát dohromady úplně zanedbatelný zlomek toho, co vývoj FF16, takže stopro bylo mnohem víc profitabilní než FF16, neb ty ceny jsou šílené, jak píše @Charllize (05.09.2023 09:36): Jen za samostatnou šestku chtějí 500.
@Fritol (05.09.2023 07:34): To je fakt, ona ta stařičká FF1 mě bavila 100x více než třeba FF15, která mě brzy omrzela :-) Dohrál jsem teda tu nádherně kreslenou a zjednodušenou PSP verzi FF1, ale pořídil jsem si zpět do sbírky i FF Origins na PS1 (kterou jsem neprozíravě kdysi prodal s tím, že mi postačí ta PSP verze), v které je dodržen systém memorizování kouzel jako v původní NES verzi :-)
@Stapu (05.09.2023 08:34): Tak nejvíc populární bude nejspíš FF VI.

@Fritol (05.09.2023 07:34): Jako super, aspoň jim to třeba napoví jak udělat další díl. Na druhou stranu to taky bude asi znamenat ze k těm prvním sesti dílům zřejmě nějaký remake nebude, když to takhle stačí. Mně nejvíc asi prudí ta cena a naprosto ujetá situace kolem krabicovek na PS. Ale oni tu FF proste cenově budou držet at se děje cokoliv. Třeba šestka ps1 verze na ps3 pořad stojí 269 korun ačkoliv drtivá většina ps1 portu na ps3 je za 136 Kč.
@Fritol (05.09.2023 07:34): A bere se to každý díl zvlášť nebo celá kolekce dohromady. :D Škoda, že neudělají graf, kde člověk uvidí, kolik od každéh dílu se prodalo. To by se potom vedla diskuze, který z těch dílů je populární. :D
@jvempire (17.05.2022 08:35): Tak pokud budeš hrát na steamu mas to snadné, tam při vydání nové verze tu starou většinou zlikviduji :)

Ale má to něco do sebe. Já mám třeba odehrane všechny tři verze FF12 a bylo to fajn porovnání.
@Charllize (17.05.2022 08:28): Je toho hodně, to máš pravdu. Primární pro mě budou asi Steam verze, je to nejjednodušší a na PC hraju zdaleka nejvíc. Ale mám takovou povahu, že mi pak v hlavě hlodá červíček - "tuhle hru nemáš projetou tak jak by jsi měl".

Je to složité, rád hraji co nejpůvodnější verze, ale i co nejkompletnější... Třeba ten Dragon Quest jsem hrál raději rovnou dvakrát NES i SNES najednou :-) Zkrátka trochu obsese. Jinak k VII už se vracet nebudu - dokončím Remake a konec než vydají něco dalšího.
@jvempire (17.05.2022 08:10): Pokud si chceš serii zkompletovat tak bych pokračoval v hlavní číselné radě. K různým verzím jednotlivých dilu se můžeš vrátit potom.
Pisu to proto ze sám s tím mám problém a jen odehrát 1-15 je olbrimi sousto a navic k tomu mas tunu spin off samostatných her které je asi taky lepší odehrát než se věnovat stejnému dilu kvůli par lokacim navic.
Idealni je rovnou hrát verze které nabízejí nejvíc.
Podle mne je třeba blbost odehrát US ps2 verzi FFX ( chybí v ni plno věci) a potom dat FFX co vysla v Evropě a později jako remaster .

Ale samo je to na tobě, pokud chceš mít odehráno každou verzi každého dilu. Je to silenost, ale zas na druhou stranu mas co dělat na xx let :)
Stojí za to projít si verzi 20th Anniversary? Jde mi hlavně o ty nové oblasti Labyrinth of Time a Dawn of Souls. Hrál jsem kdysi NES a teď dohrál Pixel Remaster.
@Ringo (16.12.2018 11:26): Určitě, ale mně šlo o to vyzkoušet původní verzi :). Ale nedivím se, že zde nikdo nedohrál NES verzi. PSP remake zkusím časem také, a tam bych rád hru i dohrál.
@Drolin (16.12.2018 09:39): No, tak kdybys to rozjel na NESu ve své době, tak bys tu hru zbožňoval. Dokonce jsem uvažoval, že bych si kvůli ní pořídil NES mini, ale pak jsem od toho upustil s tím, že i já jsem už zhýčkaný, kdysi, jak jsem zkoušel tohle hrát pod NES emulátorem, tak mi strašně lezlo na nervy, jak se vše zdlouhavě vyobrazuje. Proto jsem zůstal jen u toho, že jsem si dohrál PSP remake, který je nádherný, byť má značně zjednodušený systém kouzlení. Ale asi možná k lepšímu ve smyslu svižnějšího hraní, on by asi u téhle hry nikdo nechtěl trávit zase až tolik času, aby se pachtil s designovými složitostmi, je to spíše opravdu náhled do historie. Ale pro tvrďáky je tu ještě Final Fantasy Origins na PS1 (docela lituji, že jsem to kdysi prodal s tím, že dvě verze FF1 a 2 nepotřebuji (PS1 a PSP). Tam zůstal systém kouzlení a RPD vývoje prakticky stejný jako v NES verzi. Co se týče grafiky, tak pro ty osmdesátkové hry v podstatě obecně platí, že každičký upgrade je dobrý, protože tehdy byla ta grafika fakt z nouze ctnost, byť svou atmosféru určitě taky měla, ale moc umění (jako to šlo později v 256 barvách) v ní dělat nešlo. Takže opravdu doporučuji sáhnout buď po graficky slušné PS1 verzi nebo graficky nádherné PSP verzi.
První Final Fantasy (NES) je větší hrůza, než jsem čakal. Vzhledem k délce a počtu soubojů již prakticky nehratelné.