On je hlavně Kingsglaive docela naprd. Nemá to téměř žádnou návaznost na zbytek hry a postavy co tam figurují se ve hře defakto ani nemihnou.
@Paul (25.07.2021 21:11): Abys to měl kompletní ještě si můžeš zkusit benchmark co mají SE na stránkách. Je docela sranda sledovat kolik to dá bodu :) Ale to už si asi zkoušel nejspíš.
Jestli chceš Kingsglaive až v průběhu tak zhruba v době až dorazis na pobřeží.
Brotherhood mě docela bavilo, tak snad to v nastaveném trendu bude pokračovat. Před rozehráním ještě shlédnu to Platinum demo a pak během první kapitoly Kingsglaive.
Tak momentálně jedu ty doplňkový dungeony a počáteční nadšení vystřídal vopruz. Ne že by mě nebavily ty bitky, ale ty dungy jsou úplně stejný, ale úplně stejný. A nejhorší je, že se mi dost často stává, že mi o 40 levelů slabší potvora dá instakill. Prostě mi ubere celý HPčka na nulu a nemůžu si dát ani heal a v dungeonech se nedá samozřejmě ukládat a autosave většinou půl hodiny zpět. Ale už mi chybí naštěstí jen 3.

Rozehrál jsem i ty Comrades a ty mě baví, akorát je to ještě víc o trpělivosti i grindu než původní hra.
@kristmeister (02.07.2021 22:13): Já ten film mám doma 3x. Jeden z ty ultimatni edice, jeden jako klasickej bluray a jeden jsem koupil asi za stovku jen samotném disk bez ničeho. FFXV mám celkem pět. Obyčejnou day one, speciál edition, ultimáte edition, Royal edition a pak ještě jednu obyčejnou ale origos japonskou. Na PC ji zatím nemam, ale nejspíš ji taky časem koupím.
Na to ze tu hru povazuju skoro za nejhorší FF se k ni rozhodne nechávám sobecky, lol
@Paul (02.07.2021 20:56): Je to takový vtipný no. Když si vezmeš, tak bys při vydani zaplatil 60 euro za hru, ale vlastně abys jí pochopil, tak si ještě musíš zaplatit shlédnutí filmu za 300,- pokud jsi poctivý člověk :D
Sice se k tomu dostanu až po Greedfallu a kdoví kdy, ale tak teda jsem to koupil i s tím Ardynem a teď tahám ten Kingsglaive. Ten teda zkouknout před rozehráním. A ten seriál Brotherhood taky? Nebo ten až po dohrání?
Tak mám odehranou už i episodu Ignise a stihl jsem i Ardyna.

Ignisovo epizoda je hezky zpracovaná, co se týče příběhu a jeho soubojový systém je hodně cool.

Ardynova epizoda je opravdu nejlepší. Máte k dispozici celou Insomnii a ničíte, co se dá plus člověk zjistí, proč se z něj stal magor a docela jsem s ním i soucítil. Ale... první dvě kapitoly jsou děsně ukecaný a chudák voice-actor musel předvést 5 minutový orgasmus :D
Tak jsem dneska odehrál episode Glaudius a episode Prompto.

Gladiovy trials nebyly špatné, ale jeho styl boje mi nesedí, protože je kolohnát a já jsem zvyklej na Noctisovo tempo.

Zato ale Promptova pouť horami byla super zážitek. Chvilku trvalo si zvyknout na jeho styl boje, ale potom už pohoda. A hlavně mít za parťáka Araneu, to chceš :)

Hrál jste někdo ty Comrades? O co tam vlastně jde? Jediné, co vím, tak je to jakýsi mulťák, ale prej parťáky může ovládat i AI.
@Charllize (29.06.2021 10:51): To beru, ale je pod tím nakonec podepsán on. A Nomura, pokud se nemýlím, byl ten úplně první, kdo to dostal na starost. Ten měl od začátku určitě jasnou představu, co chce.

Jenže i on sám asi radši dělá na FFVII Remake a KH, než na dalším dílu FF.
@Solidor (29.06.2021 10:46): Nojo, brousí ty tužky.Japonci jsou na selhání prisni, být to před sto lety musel by si rozparat břicho :) Ale je mi ho trochu líto. On dostal na starost dodělat ten bordel co se tahnul roky. Jak už jsem říkal, na FF 15 včetně všeho kolem dělalo 14 různých režisérů a Tabata to měl vsechno nějak smysluplné dat dokupy, to by nedal ani Superman :) ( Nomura možná jo)
@kristmeister (29.06.2021 09:53): mě taky, ale hlavně jeden z TOP zážitků je když vás tuším Gladio zjebe, že utíkáte od Ignise, který kvůli vám oslepnul. Ta hra má ohromný potenciál. Právě díky tomu roadtrip feelingu, tomu že jste prostě bros, příběh o přátelství a obětech. Bavilo mě to vaření, i ten lov.. kdy byl souboják ještě o fous lepší. Svět je úplně parádní..

..ale holt, vše napůl cesty.
@kristmeister (29.06.2021 09:53): Akorát úplně vypustily, co tam Noctis těch 10 let dělal. Z té cutscény to vypadalo, že seděl na kameni.

@Charllize (29.06.2021 09:59): Všichni víme, že to nezvládli. Skoro by se možná vyplatilo to rozdělit na dvě hry a prostě ten zbytek dodělat jako dvojku. A nevydávat deset příběhových DLC, které pak už nikoho nezajímají.
@kristmeister (29.06.2021 09:53): Jako jak jsem už psal já tu komplet edici ještě nehrál. Oni tam toho docela dost přidali, takže nevím jestli ten časový skok je nějak lépe udělaný.
ale v kostce to bylo tak ze se Noctis ztratí, pak je loading, probudí se po x letech někde v dřevěný chatce vezme stopa na benzínku kde už všichni čekají se slovy no konečně jsi tu a jdou zmasit ardyna . A vzasade se hned vlitlo na Final fight :)
@SilentWolf (29.06.2021 09:48): Mě to hodně překvapilo když oznámily dlc co se hraji mimo hlavní hru. Čekal jsem ze zapracuji na tom světě a příběhu co už tam je. Je to takové jakoby si řekli... hra je super tak přidáme dodatečné příběhy. Tam je vidět ze se to vymklo z rukou a nedokázali to nějak smysluplne uzavřít.
Assassin Creed a další kolaborace jsou další ptákovina.
Ale možná za to muže i odezva hráčů. Krátce po vydání bylo přímo v menu hry přístupné hlasování co by jako hraci ve hře nejvíc chtěli a zřejmě kolonka aditional story to vyhrála. Akorát SE moc nepochopil ze tím všichni mysli dodělat ten příběh co tam je :)
Já tu jejich logiku stejně nikdy nepochopím. Máme děravý příběh, co takhle udělat DLC s alternativním koncem uprostřed hry.
@Solidor (29.06.2021 06:55): Jo, ten časový skok je hodně houbickovej. Tam podle mě chybí tak 10 hodin příběhu a gameplaye :)
Chlapci jsou trosku nudni, proste tam chybí ta holka. Panska jízda sice jako ok, ale moc to nefunguje, hlavně díky deravemu příběhu.

FF13 má dost odpůrců, ale když se podíváte na steam hodnocení a občas někde proběhne nějaký žebříček o FF tak na tom tak zle není.

@Fritol (29.06.2021 07:37): Oni to nemají zapotřebí to tam dávat, navic to degraduje značky. Vícero vydavatelů se vyhýbá tam dat nějakou slavnou značku. Pravda, nesleduju to jako ty, ale přijde mi to tak.
@Charllize (29.06.2021 00:30): Ono to bylo v bundlu ještě před vydáním XV pokud se nepletu. Nejsem teda expert na sérii, ale minimálně z diskuzí mi vždycky přišlo, že to jsou mezi fanoušky ty méně oblíbené díly.

Ať už je to jak chce ale, tak jsem tím chtěl říct, že úspěšné japonské hry Squeenix do bundlu prostě nedá. A vlastně ani ty neúspěšné. Na Tokyo RPG Factory bundle taky čekám už pár let a nic z toho... :D A se slevami to není o nic lepší, 50% je pro ně maximum většinou.
Teda hrál jsem jenom tu základní verzi hned po vydání bez DLC, ale právě absence emocí a hloupě temný příběh (trochu ve stylu Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII) mi strašně vadila. Krom teda hodně dalších věcí. Ty ploché postavy mě rozhodně k nákupu jejich DLC nepřesvědčily (vzhledem ke zrušení těch dalších rozšíření asi nebudu jediný). A třeba Luna je v tom ději úplně zabitá (...ehm). Časový skok taky působí hodně WTF.

Jako FFXIII má své nemalé problémy, ale aspoň v těchto směrech patnáctku překonává.
Ty loadingy pokud někdo má mechanicky disk jsou fakt dlouhý. Ale zase jich není tak strašně moc. SSD dost pomůže i na konzoli kde jsou pak kolem 15-20 vteřin.

@Fritol (28.06.2021 22:02): FF XIII rozhodne nejslabší není, řekl bych ze je lepší než patnáctka, která je dle mého nejslabší díl serie.

@Paul (28.06.2021 22:08): Na PRO ty fps hapruji mezi 40 a 60. S tím ze těch 60 to má jen v dungeonech, venku ani omylem.
Navic PC verze má mnohem lepší grafiku a par nvidia vymoženosti.
A upřímně, fakt nemyslím ze by te to mohlo bavit, je to busywork jak prase, když sejdes z cesty příběhu :) I když, Odyssey i Valhalla jsi dohral tak by nemuselo být tak zle, nemyslím ze FF15 je ještě horší co se vedlejších věci tyce.
@Paul (28.06.2021 22:08): No pořád můžeš jet jen hlavní linku, která i tak je dlouhá. Vedlejšáky fakt nejsou nutností. Jak jsem psal, vesměs ti jen znatelně ulehčí poslední chapter. Můžeš zkusit demo, co je na steamu. Já na něm odehrál necelé dvě hodinky a pak jsem šel okamžitě kupovat full verzi :D
@kristmeister (28.06.2021 21:59): bohužel ty nedostatky cos vypsal zní dost zásadně a existuje výrazná šance, že mě to nebude bavit. Být to v humbele tak to neřeším, ale vyhazovat pětikilo do kanálu mě moc nebere :)

@Fritol (28.06.2021 22:02): zas PS4 verzi nechci, tam by mě iritoval už jen ten framerate a pomalý loadingy. A ono to už v Gamepassu bylo, ale dali to pryč. Mám pocit že jsem to i zkoušel, ale nějak to padalo, což bylo nejspíš způsobený tím debilním windows store systémem, takže jsem to odinstaloval a déle nezkoušel.