@Tainaru (28.01.2024 12:37): Snad nikdy jsem žádnou hru nejel na score, takže o ty procenta mi vlastně nejde vůbec.

Dle návodu jsem nejel, po těch sahám až když nevím vůbec kudy kam nebo až na závěr hry, když si chci splnit nepovinné věci, na které jsem sám nepřišel. A tady šlo o zásek časový, s kterým mi návod nemá jak pomoci, to si musím stihnout sám:-)
@Ringo (28.01.2024 11:33): To je možná právě kouzlo toho, jestli se rozhodneš jet na procenta nebo ne, protože v obou případech je z FFX-2 úplně jiná hra. Ale jestli jsi jel podle návodů, tak ty se nejspíš z většiny zaměřují na story completion v procentech, a tím pádem tě asi naváděly na projetí jednoho levelu téhle minihry :)
Možná se pletu ale není to tak ze i když to člověk totálně podělá je to jedno a hra pokračuje? Teď si nejsem jistý..Beclem jen řekne že to bylo otresný ale ze to čekal a jede se dál? Teda když někdo neřeší procenta a kompletovaní ..
@Ringo (27.01.2024 20:51): Ale ono to první kolo není zas tak moc těžké. Jestli mohu dát jeden tip, co mi pomohl projít prvních pár levelů rychleji, pak to, že není dobré nechat se zasáhnout. On tam nabíhá nějaký bonusový chain, když Yuna nedostává žádné zranění, a po zásahu příšerou se to celé vyresetuje, takže si klidně dej odstup a neboj se i couvat zpět, času je na to dost.
Taky je dobré neustále mačkat tlačítko pro označení monstra a střílet na něj, i když je třeba někde mimo obrazovku a není vidět, docela to usnadňuje průchod. A jak píše Charllize, klidně se nejdřív nech několikrát zasáhnout a doběhni na druhý vodopád, kde je kryté místo, a až pak začni střílet na chain.
Na posledních 30 sekund času je už třeba mít skóre z většiny hotové a je lepší se začít přesunovat od vodopádu na pláž za Beclemem (na obrazovce za vodopády je rozcestí, je třeba zahnout směrem na jih, kde asi bude hlídat nějaká potvora k zastřelení), a včas s ním promluvit.
@Ringo (27.01.2024 19:33): Já mám dojem, žes to tady už zmiňoval v diskuzi někde dříve. Nebyla to ta minihra na Besaidu, kde máš za úkol doběhnout za Beclemem v časovém limitu, cestou postřílet potvory, co proti tobě běží, a přitom dostat vyšší skóre než on?
Jestli jo, tak pro příběh to stačí zvládnout jen jednou, myslím. Dalších 9 úrovní té minihry je to dobrovolné :) Nejtěžší je to ale prvních 5 úrovní a celkově je to docela otravná minihra.
@Charllize (27.01.2024 15:21): Jo, byl to intenzivní zážitek, i když kolikrát i negativně :)
Brothera měli nahradit nějakou Sestrou.

@Ringo (27.01.2024 15:42): Podle mě je potřeba mít na X-2 chuť a odhodlání v jednom, jinak se do toho zrovna těžko dostává. Ale když nejedeš na procenta, tak to asi celkem jde. Když to zvládla lama jako já, tak ty můžeš taky :)
Jinak já nevím co všichni proti bráchovi máte :) Vždyť se snaží a dělá co může aby zapadnul. Učí se jazyk, za Yuní by položil život a navíc dokáže řídit ten vzducholet jak nikdo. A byl už tenkrát super pokrokový s tetováním všude !

To Shinra si zaslouží kritiku, kvůli němu hráč nesčetněkrát trpí jak zvíře !
Já mám FFX-2 v nějaké fázi rozehranosti už x let a pořád nevím, jestli se k tomu někdy vrátím a dotáhnu to do konce. Skoro mám pocit, že to pro mě nemá vůbec smysl už jen proto, že ze všech Final Fantasy dílů z 1 - 12 je Final Fantasy 10 absolutně nejméně oblíbeným pro mě a dohrál jsem jej jen z donucením a velkým zklamáním na to, že FF 4 (SNES), 6 (SNES) a 7 (PS1) mám v kategorii jedny z nejlepších her, jaké jsem v životě hrál.
@Tainaru (komentář): Konečně zelená :) Jako ono je dost dobře možný že tam někde bude i Sephirot a nikdo to neví, vzhledem k tomu jaká ta hra je :)
Gratz ke 100% i s návody to je výkon !
@Solidor (komentář): myslím, že jsi chtěl napsat assetů, ne asketů. Jinak pěkný komentář, vlastně mi docela připomíná ten můj... ale můj je pochopitelně lepší, takže jestli mne předběhneš v pluskách, tak budu naštvaná :D
@Charllize (23.01.2024 14:25): Leblanc je taky WTF. Hlavně ten její vztah s Noojem je asi nejvíc random věc ve hře. Plus žije ve vile, kde si nechala vyvěšené portréty těch předchozích příšerných Guado vůdců :)
@Solidor (komentář): To seš dobrej. Ja když to hrál prvně měl jsem asi 87% :)
A ano strávit tuhle hru je problém. I když mně se libila hned na poprvé. Tenkrát jako 100% fanda desítky jsem si ten návrat, co bylo potom, dost užil a v průběhu věků a 100% jsem s tím už tak splynul že to je moje druhá nejvíc oblíbená FF.

Leblanc je nejlepší FF ženská, lol :)

Ted už je vyčkat jestli to aspoň Tainaru uvidí na zelenou :)
@Charllize (03.01.2024 22:23): Mně se líbí obě verze. Ale říkal jsem si, že tu japonštinu přidám pro zajímavost, když je to jen videoklip (navíc mi to trošku připomíná věci, co jsem možná kdysi chvilku poslouchal během střední). Moje hra na mě samozřejmě čeká v angličtině a japonský dabing tam nemám :)
@Charllize (16.11.2023 10:14): Jo, máš pravdu. Já původně hrála FFX a FFX-2 před lety s tátou na PS2, ale X-2 jsme nikdy nedohráli. Myslela jsem si, že jsme jen to chytání monster neobjevili. Předělám platformu, ať je to jasný. PS3 a PS4 verze jsou totožný nebo tam je taky něco navíc?
@Peach (komentář): No konečně si to někdo tady zahrál. Moc spokojená nejsi ale dobrý. Podobnou reakci měli lidi když to vyšlo, byl to FF šok :)
Každopádně hra na ps2 v Evropě a Americe vysla bez chytání monster a plno dalšího obsahu ten byl přidán až v rámci international verze která vysla jen v Japonsku a na západě se muselo čekat až na remaster kam samo dali tu international verzi.

Jinak za mně FF-2 byla takzvaně napřed a celý ten guláš připomíná mnoho jap i západních her co vyšli mnohem později. Ta hra silně vybočila z dobových standardů série a jak to tak bývá ne každému to bylo a je po chuti. Viz já a FF16 :)

Mně ten příběh přišel jako fajn doplněk k FFX jelikož se tam uzavřela cesta mnoha postav stylem co dělali potom ( což je taky jedna z věci v které X-2 byla napřed, a teď to bývá často videt v pokračováním různých her nebo jejich dlc ) Ale to ze tu hru mám v top FF nemá fakt na svědomí příběh, to je třeba říct, ale hlavně skvělý gameplay a tuny obsahu.
PS: Brother se chce jen naučit anglicky, hehe
@Tainaru (11.04.2023 16:02): Jo, asi by nefungovala ani Last Mission bez stažení X-2.

Fajn, hlavně ze launcher je, Eternal Calm spojuje X a X-2 a Bonus credits je fiction epilog za celou sérii. ( a snad ho nemysleli vážně :)
@Charllize (11.04.2023 13:45): Launcher menu na Switchi je taky, v záložkách pod X je X Eternal Calm, pak X-2 a pak X-2 Last Mission, hned pod tím credits.

Ale nevím už, v jakém stavu je to bez stažení. Já to stáhnul hned po tom, co mi to přišlo.
Nejspíš by to bylo zašedlé anebo to rovnou přesměruje na eshop, což bývá zvykem u Switchových her.
Edit: Teď koukám, že samostatně se X-2 digitálně neprodává, tak to bude asi jen neaktivní.
Včera jsem si poprvé pustil položku v hlavním launcher menu pod názvem Credits and bonus audio. Haha, FF X-3. Dobrý :)
Ono je to v tom launcher seřazené chronologicky za sebou jak by se to mělo hrát.

A zajímalo by mně, Tainaru bude vědět, jestli Switch verze má ten launcher taky. Mate mně že FF-2 je v krabičce ke stažení a tudíž bez stažení tam pak není nebo nejde pustit??
@Ringo (15.05.2018 08:37): a az se hecnes tak po dohrani budes koukat jak sova z nudli ze mas 60% kompletaci jako kdysi ja :)

Mimochodem to zabijeni je myslim ze souperis s druhym tymem kdo toho zabije vic a kdyz toho zabijes min hra pokracuje dal. Jen prijdes o procenta :)
Já mám tu hru ve fázi rozehranosti už asi půl roku a tápu, nevím moc, co si o hře myslet. Nejprve mě chytlo grindování, jak jsem viděl, že mi zase jako pěkně po startu naskakují číselně expy, tak jsem se do toho vrhl a maxolval povolání, nicméně obsah hry mi přijde jako soubor miniher a já minihry tak nemám rád. Nakonec jsem skončil u jakéhosi časově omezeného úkolu, kde je třeba po cestě někam v určitém čase zabít určitý počet potvor a tohle není nic pro mě. Jestli se rozhodnu se někdy hecnout a dohrát to, tak fakt jen z povinnosti, abych měl dohraný každí díl FF (kromě teda těch onlineových). FF s číslovkou X prostě zjevně nejsou hry určeny pro mou náturu :-)
@Solidor (13.05.2018 20:22): Desetinky procent se zapocitavaji i za to kdyz si jdes v pravou chvili s Yunou lehnout v kabine. Jo, je to dost narocne. Navic jsou tam takove podrazy ze kdyz chces kuprikladu nejaky OP prsten tak jeho ziskanim si zablokujes 100% . Je to koncipovane na vicero hrani ale i tak to bez navodu nejde :)
Hlavně jsou do 100% započítány úplné kraviny, kdy musíš ve správnou chvíli promluvit s konkrétní NPC apod. Řekl bych, že bez návodu to na stovku určitě dohrát nejde.
@Solidor (13.05.2018 15:56): dohrat to na 100% bez navodu je skoro nemozne. Ani treba na podruhe. Ale svym zpusobem to povazuju za plus. Kuprikladu reklamni kampan nedam spravne bez navodu nikdy :)
Jinak mas pravdu, dnes dost jrpg pusobi v mnoha vecech podobne.
@Charllize (13.05.2018 14:44): Poprvé jsem FFX-2 nenáviděl. Při každém dalším hraní jsem ale postupně uznával, jak dobrá vlastně je. Svým způsobem předběhla dobu. Nebo možná nastolila směr pro další JRPG. Problém je, že hlavní příběh je možná tak 15% hry a ten zbytek ani nemusíš vidět, jelikož tě na něj hra jaksi neupozorní.
heh. FF kterou plno lidi nenavidi:)

Me moc bavila. Jeden z nej soubojaku co FF mela. Hodnoceni jsem odstupnoval dle kvality a obsahu. Nejlip mi vychazi PS4 verze. PS2 verze mela min obsahu, PS3 verze je o neco osklivejsi nez PC a PS4 a na PC to bezi podivne.

Jo, je to takovej Mc Donald s holkama a v dobe vydani to zpusobilo trhliny na dusi dost fandum FF ale me z toho vychazi hra ktera ma neuveritelny mnozstvi obsahu, tah na kompletaci a pekne doplnuje lore a postavy FF X. je to takovej mohuntej post game pro desitku:)