@90210 (22.07.2018 20:42): A hrál jsi to v posledních cca deseti letech? Soundtracky 98 míchají jistotu (Blur ve FIFA 98: Road To World Cup a Chumbawumba v World Cup 98) s elekronikou a l NFS. A gameplayově je to to určitě nejlepší Fifa do 2003. To intro na 2000 s Williamsem miluju a to menu + cheaty/speciality a la ufo jsou taky fajn. Ale všechno to kazí to samotný hraní.
Přidám něco co se mi nevešlo do komentáře.

Vzpomínaná obtížnost mi zatím vyhovuje, profesionál byla na mě lehký, na WC jsem nedávno s Mexikem vyhrál MS ale tu a tam prohraju i s vícebrankovým rozdílem. Je to asi dané zatím nesžitím, naposledy jsem s Alžírskem prohrál v Keni 1:4. Mám nastavený AI managment, takže mám podobné podmínky jako AI - při prohrávání jde celá formace na útok a otevírají se okénka v obraně. Hodně lehce se kličkuje, ale špatně obírá (pokud ne fenomenálním Q - červená karta). Na nějaký jasný postup jsem zatím po 10 dnech intenzivního hraní nenarazil což mě potěšilo. Někdy se mi zdá že přestřeluju ze situací kdy jindy dávám.

Stadiony i když nemají jméno mi přijdou super, takový dělaný ne podle reálu ale podle srdce. Některý regiony jsou nezastoupený, ideálně bych přidal Rusko pro bývalý SSSR, Egypt pro arabské státy a třeba Řecko nebo Turecko pro Balkán.

Stovkové hodnocení mi přišlo zde, stejně jako v novějších Fifách a PES jako blbost, kdo rozlišuje 81 a 84? Ta sedmičková (sedm vlastností sedm hodnot) třeba ve 2000 mi přijde zase chudá. Já bych se spíš inspiroval manažery, třeba ve FM je dvacítková soustava + návyky hráče. Je zajímavé že v 98 není nikde vidět celkový průměr dovednosti hráče, čimž se šetří hračovi nervy.

Výborně jsou udělány přímáky, nastaví se síla a zakroucení, a i po vypuštění se ještě dá korigovat ctrl nebo altem. Ve fifách po miléniu nevymysleli nic lepšího, v současný fifě je myslím prostá kopie ze série PES. (stejným směrem šlo i celkové ovládání)

Oproti PES i v 98 nedochází k příliš odlišným situacím, ale pořád je to lepší než nejnovější Fifa, která je postavená právě na načasování finální přihrávky po zemi a následném zakončení 1 vs 1 golmanovi nejlépe též po zemi. I jinak lze sice vstřelit gól, což je oproti Fifám po miléniu pokrok, ale toto je jednoznačně proti počítači nejjednodušší, tak proč se snažit o střely zdálky, narážečky, kombinace, centry či kličky které jsou v 98 nebo v PES rovnocenné možnosti?

Nejnovější PES a hlavně Fifa už vyžadují gamepad, jinak si užijete tak třetinu možností. Hraní fify 98 na klávesnici je v pohodě, může se hrát i na myši ale to je pro hodně těžký borce, pamatuju si jak sem hrál kdysi proti kamarádovi a nedalo se i když taky omezil na D+S.

Hra mi celkově spadla/odmítla spustit s asi 5 různými hláškami, pomohl následující postup:
1)Nainstalovat
2)zkopírovat složky Video a Audio (zkopíroval jsem nakonec všechno) z CD do složky s hrou.
3)Nainstalovat Galah Patch
4)Nainstalovat Compatibility Fix

Takhle jsem postupně odstranil všechny protestní hlášky. Hra mi běží naprosto normální rychlosti z podporou grafické karty a bez jakéhokoliv padání. Jenom nejde hru prostě shodit na pozadí a potom se k ní vrátit, ale to mám i u některých nových her...
Nostalgicky jsem rozehrál...kvůli protestům proti novému počítači se mi hra většinou na konci zápasu zasekne a pomůže jen alt+f4...hra jinak běží v pohodě a potvrdilo se mi že je pořád nejlepší ze série. Jen je škoda že nemůžu zahrát turnaj, respektive se mi nechce hrát ten stejný zápas třeba třikrát...kdyby měl někdo tip jak to zprovoznit tak bych byl rád.
Tak to je fantazie!!!!! Skvělé intro. Koupil jsem si teď jubilejní fifu 2008 10 let po skvělé RTWC. Fifa udělala obrovský posun, ale z mého pohledu, podle prvních pár odehraných zápasů, zpíš dozadu!

Po grafické stránce byla snad lepší 98, po hudební stránce to nemá cenu ani porovnávat, ovládání dělal nějaký kretén a možnost změnit nastavení ovládání jako je v 95% se samozřejmě nekoná! Že je tam možnost nastavit trenink? Kdo o to ku.... stojí, když se to hraje tak blbě!!!

Nemáte někdo 98? Asi to bude lepší než 08!
jj soundtrack byl famózní, vždycky když slyším tu jednu písničku, o které vůbec nevím jak se jmenuje vidím FIFu 98
odehrál jsem toho s ní opravu hodně!!!
Nezapomenutelný soundtrack a komentáře komentátorů - byť jsem to hrál velmi málo, ulpěly mi v uších z bráchových her. ;-)