"Podle policejního vyhodnocení obsahu osobního počítače Tima Kretschmera mladík večer před masakrem hrál přes dvě hodiny akční počítačovou hru Far Cry 2, střílečku z africké savany, kde je pro splnění mise potřeba zlikvidovat co nejvíce lidí."

-novinky.cz (no comment..).
Mě bohužel FC2 přijde jako učebnicový příklad hry, která vypadá skvěle, ale je totálně prázdná (obsahově).. Tohle se říkalo o Crysis, s čímž zásadně nesouhlasím, oproti FC2 je to 100 a 1....
Safra a já měl za to, že jsem svejch 95% dostatečně objasnil už v komentáři : ).
Pipboy - bonus je to v tom, že oproti jiným střílečkám je tady těch zbraní mnohem víc a jsou geniálně zpracovaný, včetně jejich "feelu".To "jak je budeš střílet" bylo myšlený na různý druhy strategií co se daj aplikovat....Když si ale vezmeš do každý mise AK a budeš to hrát jako CoD, tak se moc nedivím že tě to přestane bavit (ikdyž osobně by mě v kabátku FC2 bavilo docela dlouho i tohle).

Satan - vypni si hudbu, dej hlasitost na max a nasaď si sluchátka.Ta atmosféra je prostě boží.
Kousnu se a ještě to s FC2 zkusím. Nemám co hrát a přeci jenom ten audiovizuál je famózní.
O_o teda... Bonus ti však dává v tom, že si můžeš vybrat jak je budeš střílet a jakejma zbraněma.

Bonus... e... tohle je bonus?
Přepadávat konvoje nemusíš (jsou to vedlejšáky), ale čištění vesnic a zabíjení nepřátel tam tak nějak je až do konce hry.Od toho je to střílečka : ).Bonus ti však dává v tom, že si můžeš vybrat jak je budeš střílet a jakejma zbraněma.
Cca po 5. misi mě hra začala neskutečně vytáčet repetitivními úkoly. Takže otázka pro ty, co hru dohrály: zlepší se později flexibilita misí nebo to bude pořád vyčisti vesnici/přepadni konvoj?
Pokud si dobře pamatuju tak profily nemá, ale u každýho saveu je jméno avatara - takže když si vyberete každej jinou postavu, tak by neměl bejt problém.
Já si to stáhl. Měl jsem objednáno půl roku, ale po zjištění aplikované DRM jsem objednávku zrušil. Takže bych poprosil o nekomentování "zpirátění" FC2, já tu snahu měl, Ubisoft ne......Hrál jsem cca 4 hodiny. Zatím opravdu nuda. Pěkně vypadající nuda. Oheň je luxusně zpracován, to jsem ještě ve hře nikdy neviděl. Ale to asi stačit nebude. Čekám na to, kdy se příběh rozjede, nějaký impuls, ale zatím stále stejné. Bohužel budu věřit plastikovi89. Hlavně věta -"jestli na něco čekáte, tak se nedočkáte" mě docela zasáhla. Ale věřím mu. Předevčírem jsem si byl pro Fallout3 a to panečku vypadá věru jinak. Hratelně, příběhově. Ne graficky, ani žánrově, prostě zábavně
zajímavý "plastický" comment, který mě definitivně vyléčil s choutek pořídit si "něco, co by mohlo být aspoň z poloviny tak cool jako Far Cry". než tohle, to už oněch údajných 25 herních hodin raději někde proflámuju/proflejmuju. :-)

a víceméně též sdílím ten názor níže, že i recky na Tiscali poslední dobou nějak vyměkly, víceméně je přestávám byť jen letmo číst (i když jakás takás serióznost zůstává).
KOstěj:Podle mě nejzábavnější moment je úplně na začátku, kdy tě veze ten taxikář, to je snad jediná chvíle, kdy ten svět vypadá, že se v něm něco děje a že žije. Mě osobně to několik prvních hodin docela dost bavilo a rozčarování přišlo až po chvíli, takže jestli tě to nebaví už hned od začátku, tak ruce pryč a neztrácet čas:). Hodnocení na TG mě taky dost překvapilo a nechápu ho (10 hodin zábavy a 15 hodin nudy pro mě není synonymem pro dokonalou střílečku), ale jestli FC2 někoho baví, tak mu to neberu.
Pro mě to třeba téměř dokonalá střílečka je... Všechny ty nedostatky tam sice jsou, ale když mě ta hra ani po 25 hodinách hraní nepřestává hrozně moc bavit, tak jí prostě musím dát pořádný hodnocení.
Plastic89: wow, dík za ten koment. Hrál jsem to asi dvě hodiny a mám z toho úplně stejnej pocit. Občas zábava, většinou frustrace. Pakliže to opravdu nebude lepší, bodám na to. Hlavně že to na games.tiscali.cz má 9/10 a píše se tam o "téměř dokonalý střílečce" :-(
Far cry 2 som nekupoval, nekomentoval ani nehodnotil. Len som sem napisal pripadne upozornenie, ze to ma v sebe DRM / SecuRom. O Falloute 3 boli spravy, ze to nebude obsahovat nic len disc check ak mas to na mysli.
a proč si vlastně proboha pořád objednváš ty hry tím stejným způsobem, když to nikdy nerozjedeš? já bych si po prvním případu řekl že na to už ani nesáhnu a du na torrenty:)
Je zabavne sledovat chovanie niektorych ludi v podobnych diskusiach. Najprv pride a da si tu namahu, ze vyicuje niekomu za komentar, a nasledne ked sa ozve opozicia tak zacne tvrdit ze mu to nestoji za odpoved. Tomu sa hovori: forum troll.
Ad FFS: jj, vim. Všiml jsem si 2 minuty po vložení, bohužel se nedají editovat už vložený diskusní příspěvky. ^°^
Zbylý výblitky - no comment.
A to neni "for fuck sake" ale bud for fucking sake, alebo for fuck's sake. Radsej ostan pri skratkach a smilikoch, tam je mensia sanca ze sa pomylis.
"Takovej slusnej zblept mi ani nestoji za odpoved" a potom das dalsie 4 riadky. Ak by ti to naozaj nestalo za odpoved tak neodpovies nic.

Moj post nazves slusnej zblebt, ako by sa dal pomenovat ten tvoj provokacny post zo stredu (30.10. 10:51) tejto diskusie?
Haha, na to ze ti to nestalo za odpoved si napisal slusne 4 riadky.
Ebb: takovej směšnej žblept mi ani nestojí za odpověď. Za jinejch okolností bych ti na to řek, že na každym kultivovanym webu by měly fungovat i pro publikování názorů určitý pravidla, ale vzhledem k tomu, že jde o relativně mladej projekt a hlavně vzhledem k tomu s kým mluvím...no, jak říkám. Zbytečný opotřebení klávesnice.
Kostej: Odpoved je celkom jednoducha. Pretoze je zrejme vyrazne inteligentnejsi od teba. Forum, diskusie a uzivatelske hlasovania su o nazoroch. A ak ma niekto pocit ze si hra zasluzi 0% potom ako si ju kupil a zistil ze sa mu s nou nainstalovat spyware SecuRom a DRM mu limituje pocet instalacii, tak je to jeho nazor a je trosku detinske to mazat.
No...no...Upřímně, nevím jestli je to jenom můj problém, ale mě to přijde docela zabugovaný. Zejména mám teda problém s barvama, tak po pěti minutách se totálně vysypou, hlavně stromy nabývají netušených odstínů tmavě modré a růžovo-fialové + lightning obecně jde do háje. Prý je na to nějakej hotfix od třetí strany, moc dobrý vysvědčení to ale autorům nedává.

Navíc trochu postrádám aspoň rámcový vedení hráče. Obdržel jsem pilulky od kněze a prý ať si dělám co chci. Tak se chci vrátit do safehousu a cestou mě přepadly vcelku bezdůvodně dvě posádky u silnice... Jsem z toho trochu zmatenej abych pravdu řekl. Na hodnocení je každopádně ještě docela brzo.
No, pořád je mi hodnocení na základě DRM/NON-DRM o kousíček sympatičtější než hodnocení na základě zatmění mozku ([cough]olin[/cough]). Nicméně já bych hru podle DRM nikdy nehodnotil, pokud tu hru nerozjedu tak jí nehodnotím..a FC2 je boží : ).
Paul: to je svatá pravda. Ty tu hru vlastně ani nemusíš mít, stačí když víš, že má DRM a můžeš hodnotit :-)).
For fuck sake, ty vážně nevíš kdy přestat. Hele, mě Securom a DRM obecně mr*á minimálně stejně jako tebe. Jenom teda nechápu co z toho máš že tu hmyzíš každou diskuzi, vážně myslíš, že zrovna tím a tady dosáhneš nějaký změny? Co se takhle jít sápat na vydavatele, případně na fórum EA (třeba i český) místo hysterickýho fňukání u každý postižený hry? Vrchol všeho je ten tvůj komentář u Falloutu 3, přisámbůh vůbec nechápu proč to admin nebo modové ještě neodstranili (neberte to jako fušování do řemesla prosím :) ).
A clovek kterej neni hysterickej a nehlta kazdej zvast, kterej nejakej prudce inteligentni jedinec vyplodi si hru klidne koupi.
Já se s tebou hádat nehodlám (zvlášť když DRM taky nemusím, gog.com rulez), jen jsem chtěl tvůj záměrně neúplnej post uvést na pravou míru.
Paul: Treba nezabudat na to, ze secuRom je spyware, ktory sa bez povolania a bez upozornenia nainstaluje do pocitaca spolu s instalaciou far cry 2. Tento securom okrem toho ze monitoruje pocet instalacii, takisto monitoruje systemove informacie pocitaca & vyhodnocuje a nasledne posiela priamo do Sony. A to som este nespomenul mnozsto nekompatibil, ktore securom moze sposobovat pre X softwarov. Takze ak clovek nie je idiot a vie co je to spyware, tak sa oblukom vyhne tejto hre.
666pounder: Popisek upraven, snad je už OK. Na možnosti přidání fanstránek do odkazů už se pracuje.
nevime ako to napisat cesky, preto pisem sem do komentov, neda sa vybrat z 12 vojakov, ale len z 9, a z toho vypliva chyba i v poslednom odstaci.. na misiach mozete stretnut ostatnych 11.. mohlo by byt tak.. na misicha mozu po vasom boku bojovat dalsi 11 zoldaci, medzi ktorimi su aj ti 8, ktori neboli vybrani za hlavnu postavu.. a este som sa chcel spytat, ako mam pridat stranku do odkazov??
dodatek - A s každou korektní odinstalací se jedna instalace vrátí, takže pokud někdo není idiot, může hru instalovat do nekonečna.
Upozornenie: Hra ma DRM, SecuRom a limit na pocet instalacii.
Jakožto zákulisními informacemi nepoznamenanému mi věta k pozastavení nepřipadala, pokud je chybně, dá se opravit. Při schvalování prakticky nejde kontrolovat všechna fakta (pokud schvalovatel hru nehrál), to by člověk nedělal nic jiného, snažím se podchytit gramatickou a stylistickou stránku (samozřejmě to bohužel také nevyjde vždy na 100%). Upravit může každý a kdykoliv, ale to už psát po padesáté asi nemusím...:)
Ono jde hlavne o to, ze uz pri schvalovani by se mel clovek nad nejakyma vetama trosku pozastavit. Upravit je (tento pripad) nebo to poslat zpatky. Nekdy me prijde, ze se schvaluje skoro cokoliv... Ja vim ze to delate, ale v nekterych pripadech to neni poznat.
A treba dukaz a odkaz na informacni zdroj toho, ze znacka Far Cry lezela opustene u UbiSoftu bych rad videl :)
montana: Těším se na den, kdy místo podobných příspěvků a následných dalekosáhlých diskuzí bude chodit návrh hry s opravou, zdůvodněním a odkazem na informační zdroj... to bude den, kdy bude 100% pochopen a využit princip fungování databáze her.
Coze?
"CryTek se vydal směrem k EA a udělal si Crysis, značka Far Cry tedy ležela opuštěně u Ubisoftu"
To je hodne vtipna veta :)