@themacs (01.06.2018 08:49): Tak to je proste nazor vkusu :D mne proste Volho int sedl, tak jezdim v nem, nemam potrebu hledat/menit neco.
Koukam, že název Ivetka (Iveta) je docela rozšířený meh, máme v práci Daily (Nedaily :D).
@Gordon (01.06.2018 00:15): Já teda nvm, mě se právě interiér volva nelíbí vůbec (oproti zevnějšku), jezdím s Mercedesem novým a Ivetkem a oba mají docela hezký interiér ... a nová Scania má úplně luxusní interiér ...
@Gordon (01.06.2018 00:15): no, já mám na mysli ostatní trucky právě, ne osobaky... Odstup si samozřejmě držím, ale když ti to svihne před tebe, tak s tím nic neuděláš, pokutu by ale mel dostat on za omezení no.
Ja taky jezdím jenom Volvo :D celou dobu. Ale motor právě není slyšet skoro vůbec, což je dost na hovno, a hlasitost motoru je zároveň s něčím jiným, takže když ji zvysis, tak je to pak nepřirozené ten další zvuk, teď nevím který. Takže se řadit moc nedá, ani retarder s motorovkou není moc slyšet... Vím, ze jsem to kdesi četl, že prostě to nové má odhlucneny interiér, tak proto.
@koudy_cz (01.06.2018 00:08): Tak osobáky vždycky líp brzdí, to přece není divný a pokud je nechceš bourat tak, si udržuj odstup a brzdi podle nich pokud se ti někdo vetře do pruhu před tebou tak si asi AI myslí že jedeš ve vedlejším nebo přejíždíš, si musíš udržovat tahač uprostřed pruhu. :)

btw já fakt nevím ale mě se žádnej tahač nelíbí kromě Volva, všechny mají natolik plastovej a hnusnej interier že mě nebaví, v tom Volvu aspoň slyším ten pořádně hlučnej motor, sportovní převodovka, béžová palubka a hlavně asi nejvýkonější motor ve hře...
@Gordon (01.06.2018 00:04): no nic, počkám až bude franticka dlc v akci a pak se zase zahraji. To brzdění AI by taky mohli spravit, jako mají účinek brzd tak o 50% lepší... Takže za nimi se fakt blbě brzdi a ještě, když se vám naserou do pruhu před vás, hlavně že pokutu stále dostanu já, ikdyž mne jasně vybrzdili.
@Vitorio (30.05.2018 19:03): Ale to ja vím, že musím používat retardér, jen že už se mi to také dlouho nestalo, spechal jsem spechal, uz bylo 2:00 a chtěl to co nejrychleji vyložit, tak jsem jel jen brzda/plyn co to šlo. Jen mně vždycky dostane to, jak dlouho se to tlakuje a hned to zase klesne když párkrát přibrzdím (což je u parkování a ve městě běžné).

@Gordon (30.05.2018 19:34): však s parkováním samotným problém nemám. A DLC si koupit musím, když chci ten mód hrát...na co mi bude vyplej?
Náhodnou událost jsem měl i v Dánsku zrovna, 1,5 pruhu s odstavným na dálnici zátarasy, hasiči a blikalo všecko, no v tom dešti a v noci jsem to viděl na poslední chvíli a málem do toho taky napálil. Pak ještě výkop v Norsku, ale to už bývalo myslím dříve. N
To proč hra se "neumí" připojit k netu, asi netušíte co?

Ach jo, tak to zapnu po 2 dnech a zase mně to vyresetuje a hodí zpět do Práglu zasmoleného, že byla zjištěna úprava hry, od posledního vypnutí jsem s ní nic nedělal, nechápu proč, PROČ???
@koudy_cz (29.05.2018 23:23): Cywe, takový chujoviny jsem nikdy neřešil, sem vždy pádil stopade po dálnici v rychlém pruhu a parkování na hard vždy dal s prstem v nose... :) Btw žádný DLC si kupovat nemusíš, stačí si vypnout ten mód.

Btw v Itálii jsou teĎ náhodný události jako v Mérice, jsem už dvakrát málem napálil do odstaveného vozidla nebo nabouraných na krajnici. jo a kamion nezpomaluje dle vozu před tebou.
@koudy_cz (29.05.2018 23:23): Jeste se mi nestalo ze bych nemel v brzdach vzduch pri jizde po meste (maximalne pri nejakym narocnejsim parkovani, kdy stojim na brzde vic). Musis vic vyuzivat retarder, motorovou brzdu a nestat porad na brzde :D
@Gordon (29.05.2018 21:15): No já to bral tak, jakoze tama jsem prostě nikdy nejel, ve vanille vůbec finsko/pobaltí nebylo.
Tak jsem zkusil odpojit síťovku a hra se odmítá spustit, že došlo k chybě při aktualizaci, to je fakt "super".
Funguje Vám prohlížení DLC? https://drive.google.com/open?id=1Gx2kry1OoH1msfGj8LAdmzY-hlO2Gxgz

Hmm tak na nejnovejsi ProMods potrebuju i dlc France, tvl pustim to jednou za rok, chci se projet poradne po skandinavii a pokazde musim prikoupit dalsi DLC, ktere mne ani nezajima :(

BTW to se mi zdá, nebo má najednou kamion automatické brždění dle vozidla přede mnou? Sám dával retardér a ne neměl jsem zrovna tempomat, že by přibrzďoval...
Jak dopouštíte tlak do brzd nejlépe? To se jako uprostřed města zastavím na hlavní na semaforu a stojím prostě 2 minuty, než se to natlakuje, tůruju co to de a moc to nepomáhá :D
@themacs (28.05.2018 16:12): stejně mne se*re, že si to chci pustit jen jednou za čas, a to vždycky vydaji update, takže hra se "vyresetuje", pac bez update spustit nejde, alespoň ne na steamu, takže nikdy zakázku nedokoncim, pac mi to trvá třeba 14 dní, než se k ní zase dostanu. Pochybuji, že se toto děje u non-steam verze. Leda mne napadá hodit steam do offline režimu? Kdyby to byla velká multiplayer hra, tak to ještě pochopím.
@Gordon (19.05.2018 11:52): Tak problém vyřešen. Nevím jak je to možný, ale pomohlo nastavit u akcelerace i u brzdy "prohozený" a zrušit v ovládání pedály jak na akceleraci tak i na brzdu/couvání. Není tam přiřazeného nic a chová se to jak má. Každopádně díky za rady, i díky tobě jsem k tomu došel :) Hezký den!
@Smouky (19.05.2018 11:42): Měl bys v nastavení mít žlutý proužky u toho co se ovládá "silou stisku", je možné, pokud chápu, že si hra myslí že pedál v klidovém stavu je "stisknutý" nebo může být problém i v tom pedálu že vysílá třeba kvůli slabé přužině, dělalo ti to ikdyž si nastavil mrtvou zónu na maximum? nastavil si také v průvodci s ovládáním že máš volant s pedály a né konzolový ovladač?
@Gordon (19.05.2018 11:21): Tak jsem se podíval na ty mrtvé zóny a brzda tam funguje a reaguje jak má, ale vznikl tu hned opačný problém, že se stále softwarově zapnutý plyn a truck samovolně jede. Brzdit mi jde :D ale nemůžu ovládat pedál plynu :( to jsem to tam různě přehazoval sem a tam a prostě pořád stejný problém. Zajímavý je, že v nastavení kláves ovládání stále pedál brzdy nejde nastavit a přitom teď na brzdu funguje....
@Smouky (19.05.2018 08:48): Nevysílají pedály ikdyž je nedržíš? máš nastavenou v nastavení "mrtvou zónu" kdy při minimálním stisku pedál neraguje? Netluče se pedál s tlačítky k přeřazení?
Čau, včera jsem si pořídil volant s pedály. Vše fungovalo jak má. Dnes jsem zapnul hru a po přijmutí zakázky a napojení do hry se kamion sám nastartuje a začne sám od sebe couvat. Volant i pedály mám zkalibrované v ovladači. Zjistil jsem, že v nastavení ovládání nejde pedál brzdy přiřadit k žádné funkci, jako kdyby nefungoval. Nicméně když spustím kalibraci v ovladačích tak funguje a reaguje bez problému. Navíc jsem zjistil, že couvání lze vyvolat pedálem plynu, když ho rychle stlačím a povolím. Když ho stlačuji normálně jedu v před a funguje jak má. A když už jedu přijde mi, že při puštění pedálu plynu kamion oproti včerejšku výrazně zpomaluje až se dá říci, že brzdí. Přeinstalaci ovladače, hry samotné i včetně profilů jsem zkoušel několikrát a nic nepomohlo. Nevěděl by někdo nějakou radu? Díky.
@Marcusss (02.03.2018 13:19): Marcusss
Přívěs Waberer byl to mod, a kamion Mercedes Actros, ale mám kamionů ani 20 nebo víc. Okamžitě jsem odstranil a jdou zapojit přívěsy originální nebo jiné ☺ Díky za odpověď
Ahoj, od středy nemohu zapojit přívěs z důvodu že je moc nízký, a kamion pod něj nezajede.

Prosím poraďte čím by to mohlo být, od toho hra je abych vozil přívěsy kamionem a neskončil na věčnost u aut. Díky moc. ☺
@Marcusss (30.12.2017 22:36): ok, příště zkusím nedat přednost, ale mám pocit, když jsem jí nedal kdysi dávno, že do mne zprava vrazili a hned jsem měl pokutu.
Není tam prostě značka, tzn automaticky přednost zprava, nějaké čáry na zemi přece nic neznamenají.
Světla, no mně nezajímají přestupky AI, dokud sám nejsem pokutovan neprávem, pokud vím, tak v Reichu se přes den svítit nemusí, nebo alespoň denní svícení by mělo stačit, tak proč jsem dostal pokutu?
Předjíždění zprava mne štve především proto, že když to auto nepustím, automaticky do mne narazí a ještě dostanu pokutu... Tak proto.
Dobrý den, chci se zeptat, vždy po nějaké době, i když si přestříkám tahač na jinou barvu, tak opět se hodí do fialova, což nechci a nevím proč, nevíte někdo něco k tomu? děkuji Karlos.
@koudy_cz (22.12.2017 17:08): Ne, neměl bys dát přednost. Ta přerušovaná čára před tím sjezdem značí, že jsi "na hlavní" a oni se připojují k tobě = přednost nedáváš.

Ostatníma myslíš AIčka? Tam může záležet na nastavení = tuším světla AIček se dají vypnout (jdou pak vidět jen ve skutečné tmě, ale nefungujou jako zdroje světla, takže za světla jdou vidět jen trochu... myslim - je už rok co jsem naposledy testeroval) . Každopádně porušování předpisů u ostaních tě přecejen nemusí zajímat...;)
Chtěl by jsem se zeptat jaky je nejspíš tahač pro hráče a jaký pro řidiče?
Tak jsem hru zapl po roce a něco a teda po tolika updatech jsem čekal zlepšení, vezl jsem jedinou zakázku z ČR do Reichu a hned jako první jsem dostal ve dne pokutu za nezapnuté světla (měl jsem denní svícení LEDkama na FHčku), přičemž ostatní nesvítili vesele vůbec, WTF???
Za další stále ostatní vozidla no stress předjížší zprava na dálnici...už od počátku hry.
A nakonec stále jsem pokaždé zmaten u křižovatky viz. screen, klasický sjezd z dálnice, kde zprava bych správně měl dát přednost, jelikož tam není značka žádná, jenže zprava jedoucí auta mi zastavují, asi tak na 15 vteřin a pak se samy rozjedou, asi myslí, že je pouštím? Proč tedy zastavují?
Ahoj. ETS 2 už jsem zkoušel několikrát, ale jen default, nikdy žádnej ten mód. Chtěl jsem to vyzkoušet, ale netušim, jak to udělat, abych mohl např. s přidanym autem v ETS2 jezdit. Všude na netu je plno návodů, ale jen na to, do jaký složky (C:UsersUživatelDokumentyEuro Truck Simulator 2Mod) to vložit a jak před přihlášenim se k profilu ve hře ve správci modifikací konkrétní mód aktivovat... ale co dál? O tom jsem se nikde nedočetl. Kde mam pak ve hře hledat a následně řídit přidaný auto z módu? Dokázal by mi to někdo popsat?
@themacs (16.10.2017 12:39): hale člověče nehrál. mám všechny garáže co jde vlastnit a zaměstnanců mám asi 260. Všechny personální agentury jsem již objevil a třetinu garáží mám neobsazených-nejsou lidi ;-)