@Bodkin (08.01.2019 10:40): jj, já se chystám hrát určitě nejdříve EO. V Gothic mě trochu děsí věci typu snižování statů při level up. Jsem ještě schopne žít s modelem "nic se nezlepšilo" jako ve Wizardry VII, ale tohle už ja na mě trochu moc.

Severed podle názvu znám, ale po spatření žánru Action Adventure jsem to pustil z hlavy, teď koukám na gameplay a fakt je to (alespoň částečně) dungeon. Ale zatím nejsem ve stavu, kdy bych chtěl další krabičku (3DS, Switch, cokoli podobného).
@Bodkin (08.01.2019 10:40): Já kupuji jen v krabičkách a tam to pod litr nejde, spíše se to pohybuje kolem 1400 Kč. Jako kdyby to byla jedna hra, tak ok, jale já vždycky musím mít všechny díly série, to už je pak palba :-)
@Ringo (07.01.2019 21:21): Jak první Untold (remake) tak IV jsou v salech dost levně - tj pár stovek (vím z vlastní zkušenosti, zrovna hraju untold a IV mám rozehráno)

@Phoenix (07.01.2019 22:31): Oproti elminage mi EO přišlo víc user-friendly, podobně jako Demon gaze.

Nejlepší krokový dungeon pro Vita/3DS je samozřejmě Severed.
@Phoenix (07.01.2019 22:31): Z toho mám jen Elminage Gothic. Já to po pravdě ani moc nevyhledávám, protože ono toho je opravdu hodně a mám pocit, že toho je spíše přespříliš a má to inflační charakter. Jakoby dnes potřeboval kde kdo vytvořit manga dungeon. I těch japan věcí na PC, mělo by mě to rozjásat, ale spíše z toho mám pocit, že na nás chtlí hromady béček. GoG je tím v poslední době doslova zasypán :-) Když tam hodili Trails in the Sky a YS sérii, tak jsem si ještě říkal, ok, po těchto tak trochu pokukuji, tak to někdy vezmu, ale když vidím, že už tam ty série mají každá x dílů a DLC, tak mě přešla chuť :-)

V podstatě si z japonské produkce dnes z nových věcí všímám už jen takových těch AAA věcí jako Final Fantasy, Dragon Quest a nějaký ten Tales, na Handheldech dokupuji k tomu pořád ještě nějaké Pokémony, ale nevím proč, v životě jsem všeho všudy dokázal dohrát jen jeden dí, Pokémon Platinum :-) Jako je to pecka, ale je toho moc a je po v podstatě pořád to samé.
@Phoenix (07.01.2019 23:34): Ona to je jen vlastne upgradnuta verze Dungeon Travelers 2. Ma vicero dunegonu, vyladenejsi system, nove postavy a podobne. Zaklad je vicemene stejny jako dvojka. O to je vtipnejsi ze i kdyz je to vzsade co se sexualniho obsahu tyce stejne tak uz to zrejme na zapade nevydaji, Pekne to dokumentuje celkove priostreni situace.

Kazdopadne tehle Yt kanal se venuje prave DRPG, tedy jap dungeonum, pokud bys hledal dalsi inspiraci:)
@Charllize (07.01.2019 23:06): Já o tom zatím vím právě jen to, že tam hrají roli klasické pohádky, překlopené do hororovějších kulis (ještě to nemám koupeno, zaměřit se téměř výhradně na dungeony a tak se pustit i do japan dungeonů jsem se rozhodl před pár dny). Takže detaily neznám.

Ale vzhledem k tomu, že jsem zvládl cenzurovanou verzi Knights of Xentar, tak by mi chybějící prsa a zadky asi také nevadily, protože k hratelnosti to většinou nijak nepřispívá.

Dungeon Travelers 2-2 jsem neznal, podle názvu znám původní Dungeon Travelers 2 a vím, že jednička vyšla jen v Japonsku.
@Phoenix (07.01.2019 23:00): Jde tam zrejme o tu minihru kde cistis holky od cakancu krve, ve spojeni s klasickymi pohadkovymi postavami ktere clenky party predstavuji (karkulka, sipkova ruzenka atd) a klucina co na ne ,,strika,, z pistole pri soubojich aby je ocistil. (to asi vis) Jde ale zrejme jen o konzole, pac Sony nejak koncem roku vydala nejakou novou klauzuli co jako smi a nesmi byt ve hrach na jejich konzoli na zapade. Uplne podrobne jsem to nestudoval, protoze se u techto veci vzycky jen rozcilim. Na PC to zrejme problem nebude, ale tam zase hrozi ze kdyz to nebudou moct vydat na konzole tak to nevydaji ani na PC.
Me by nijak ani nevadila cenzurovana verze, nejak mi obcasne chybejici prso ci holy zadek nechybi. Stve me ze to zase zacina pripominat eru PS1/PS2 kdy japonci plno her radsi na zapade nikdy nevydali z obavy prilisne prudernosti zapadniho publika (tedy spise tech co do toho muzou kecat) takze mi zaroven i vadi bojkotovani cenzurovanych jap her, protoze to taky vede spis k tomu ze je tady prestanou vydavat nez k tomu ze by byli pak bez cenzury.
Take pochybuji ze se na zapade nekdy objevi Dungeon Travelers 2-2. Dungeon Travelers 2 (jo, taky vzsade soft porno) vysli jeste v dobe kdy se na to moc nehledelo tak to nejak proslo. Ta hra ma sice plno polonahejch holek a sexualnich vyjevu, ale zaroven to je vybornej dungeon. A oproti treba Moero to ma podle me jakousi vetsi produkcni hodnotu.
@Phoenix (07.01.2019 22:31): zajimavy, nektere neznam, budu se na to muset podivat blize. Zhruba polovinu mam.

Me by zajimalo jestli nekdy vyjde na zapade Tokyo Clanpool, je to lehky reskin Labyrinth of Refrain, proste to bezi na jeho zakladech. V japonsku to pry nebylo moc uspesne, tak se asi o vydani na zapade neuvazuje.

taky Mary Slekter 2 je v ohrozeni, aspon u SONY, udajne to nechteji pustit kvuli prilis sexy obsahu.
@Charllize (07.01.2019 22:11), @Ringo (07.01.2019 22:05): Na Steamu je podobných japan věcí celkem dost.

Elminage Gothic
Elminage Original
Fake Happy End (ale je to v podstatě chození po minimapě)
Infinite Adventures
Shining in the Darkness
Stranger of Sword City
The Spirit Master of Retarnia - Conqueror of the Labyrinth
Town of Night
Winged Sakura: Demon Civil War (tady se nějak chodí po mapě 3x3, přesně nevím, ještě jsem to nekoupil)

A ve vývoji je Serment - Contract with a Devil a Zanki Zero: Last Beginning

Mimochodem, zaznamenali jste něco z
Drawngeon Dungeons of Ink and Paper
Dungeon Of Dragon Knight
Operencia The Stolen Sun
Monomyth
?

Teď to vypadá docela na dungeonovou žeň. Takovou, že dokonce vznikají věci jako Kobold Slayer :-)
@Ringo (07.01.2019 22:05): Jo je to i na steamu. Me se moc nelibi stylizace postav a monster, ale jinak se mi to taky docela zamlouva.

Prave proto pisu ze benchmark jap dungeonu je Stranger of Sword City, ktery nabizi o mnoho vic zapadnejsi dungeon hratelnost nez by nekdo od japoncu cekal. O paky, puzzly a venkovni lokace neni nouze. Vubec vsechny dungeony od vyrobce Experience.inc jsou takove. Stavi sice porad na tech Wizardry ale zaroven si jdou v mnoha vecech vlastni cestou. (jen jsou jejich hry uchylne na samuraje, ti tam jsou vzdy krapet OP, ale kdo by se zlobil :)

Tales of Forsaken Lands jsou bozi. Skoda ze druhy dil vysel jen v japonsku, jde jeste o fous dal nez predchudce.
Prvni dil ale taky stoji za to, ma uzasnou stylizaci ktera pusobi take spis zapadne.
Mimochodem se k tomu poji zajimavy pribeh, nebo spis hracska bachorka. Po dohrani hry se zpristupni nahodne generovany nekonecny dungeon, proste se porad generuje, stovky a tisice pater. A nekdy pred deseti lety jsem na gamefaq v nejakem vlakne mimo tuhle hru, videl video kde jeden z tvurcu hry v nejake hospode poskytnul rozhovor novinari a rikal tam ze ten dungeon ma konec a tam na konci je velke prekvapeni, trosku se u toho smal takze si mozna delal srandu. Ale co vim par lidi te bachorce podlehlo a zkouseli dojit na konec, samozrejme neuspesne. Ale co kdyz tam neco je??? : )) To video se mi uz nepodarilo nikdy dohledat, takze to jeste vic pridava na neduveryhodnosti, ale obcas si na to vzpomenu, hehehe
obcas taky mivam pocit ze se mi to jen zdalo, sakra, nebo nezdalo?
@Charllize (07.01.2019 21:31): On každý japonský dungeon je tak trochu stejný, na SNESu jsem kdysi dohrál hru Arcana. Pak jsem zkoušel jiné jap. dungeony a ony mají jeden problém, vždycky je to chodbičková v podstatě jen procházená bez interakce s prostředím. Žádné tlačítka, páky, propadliště. Prostě jen bojové jRPG v chodbách. Proto mi moc japonských dungeonů k srdci nepřirostlo, je to jen čistá grindovačka a o nic jiného tam nejde. V podstatě jsou to takové tahovkové diabla z vlastního pohledu. Ale jako chvíli to bavit může, dokonce věřím, že do některých jde proniknout tak, že jdou hrát se zápalem. Mě třeba stále láká ten PS2 Wizardry Forsaken Land. A to co jsi dával v odkaze vypadá náhodou hodně zajímavě, asi snad lákavěji než Etrian, to je kromě PS4 i na STEAMu?
@Ringo (07.01.2019 21:21): Ja zkousel hrat nekolik dilu pres emulator a uprimne nevim proc ma ta serie takovou kladnou odezvu, ale pricitam to tomu ze jsem do toho moc neproniknul a porad verim ze by me to bavilo. Vetsina jap dungeonu je srovnavana prave z Etrian Odyssey serii. Osobne v tom vidim zase nafouklou bublinu jmenem Nintendo, kde je jakakoliv hra lepsi nez jinde, ale porad ve mne ten cervicek hloda a nejak podvedome citim ze na tom neco bude. Jinak benchmark za posledni leta v jap dungeonech je Stranger of Sword City a ne nejaka Etrian Odyssey. (elminage je mimo, pac to neni pristupne normalnimu hraci)
@Charllize (07.01.2019 21:03): Hrál jsem jedničku na NDS a ono je to sice hezké, ale nesedlo mi, že j to jako Wizardry 1 s vyšperkovanou grafikou a navíc vlastně ochuzené o puzzly. Číšila z toho samoúčelnost. Bloudi v chodbách, kresli si je, pobíjej nepřátele a sbírej expy. Chvíli to baví, ale pak se dostavil jakýsi pocit, že to bludiště s možnosti jeho kresby je tma tak nějak samo pro sebe. Díly 2 a 3 jsem už nehrál, trojka už je přý hodně dobrá.

Co mě ale zaujalo jsou remaky na 3DS jedničky a dvojky, které do hry přidaly mnoho prvků a taky mě zaujaly ty dva nové díly 4 a 5 na 3DS. Co mě na nich štve dnes je dost obtížná sehnatelnost všech dílů a nekřesťanská cena, za kterou bych měl v podstatě konzoli.
Tak uz sem musim neco napsat kdyz to pridavas jak na bezicim pasu. Tahle serie me desne stve, protoze ji nemuzu hrat. Na handhled uz nemam oci a na emulatoru me to nebavi protoze to jsou dve maly obrazovky uprostred monitoru, nebo jedna velka s druhou mini na ktery skoro nic neni videt. A dalsi dil opet jen na 3DS, a ja doufal ze bude na Switch (asi si nevedi rady s tim kreslenim mapy, ktery by klidne mohly vypustit)

jinak tady je takova hruba nahrazka za Etrian Odyssey pro Pc, opravdu velmi hruba:)