Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Esper

01.05.2015
29.06.2018
06.07.2018
kompatibilní
60
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Esper je VR puzzle hra, odehrávající se po celou dobu v jediné místnosti. Jako jeden z malého počtu občanů, kteří byli obdarováni mocí pohybovat objekty pouze pomocí své mysli, jste byl vládou povolán podstoupit sérii testů složenou z šesti úrovní, abyste prokázal, že své schopnosti zvládáte. Budete používat psychické schopnosti pro řešení postupně těžších testů, abyste i přes jisté pochyby ukázal, že nejste hrozbou pro křehkou strukturu společnosti.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PS4 60
Esper nabízí 6 krátkých kapitol se 6 druhy rébusů, které mi ale nepřišly nijak zvlášť originální nebo zábavné. V podstatě mě z nich zaujaly pouze dvě. Nejsou nijak složité, řešení vás obvykle napadne okamžitě. Už jen proto, že možností co s hádankou dělat, moc není. Všechny hádanky jsou založené na fyzice, kde důležitou roli hraje gravitace, nadnášení lehčích těles ve vodě apod. Problém je, že fyzika zde funguje někdy dost podivným a těžko uvěřitelným způsobem. Předměty se někdy nehýbají, jak bych zrovna očekával. Někdy je položím na místo, kde očividně musejí zapadnout hlouběji do díry, ale místo toho levitují ve vzduchu. Voda a sklo postrádají jakékoliv větší detaily a někdy tak splývají s okolím, takže hráč naráží na neviditelné překážky a až po chvíli mu dojde, že tu krabici dál nemůže posunout zřejmě proto, že se tam nachází nejspíš sklo, které ale nejde vůbec vidět. Často jsem si řešení puzzlu nechtěně pokazil, když jsem odložil předmět na místo, odkud už ho nebylo možné dostat zpět. Navíc po celou dobu hraní sedíte ve VR za pracovním stolem, na kterém jsou někdy položené přepínače. Bohužel jsou na stole tak nešťastně položené, že je často omylem zmáčknete, když se snažíte hýbat s předměty rébusu.

Autoři si zřejmě všechny tyto neduhy hry uvědomovali a implementovali do hry jakési záchrané červené tlačítko, kterým lze resetovat rébus zpět do původní pozice. Ovšem ani to nefunguje vždy stoprocentně a stalo se mi, že předměty nevracelo zpět správně, jak by mělo. Do toho se občas objeví nějaký ten fyzikální bug a člověk si při vyřešení hádanky spíš oddechne, že se hra zachovala, jak měla, než že by byl hrdý, jak mu to "pálí". Dnes jsou na trhu mnohem zábavnější puzzle hry pro VR, které nepůsobí tak amatérsky, nabízejí zajímavější hádanky a lepší humor, například Statik od švédských Tarsier Studios.

Pro: ucházející puzzle hra ve VR na jedno odpoledne

Proti: fyzika, design rébusů by mohl být lepší, příliš krátké

+8