Entropy : Zero

10.10.2017

freeware
totální konverze

Děj je zasazen jedenáct měsíců před události Half-life 2. Hráč se ujímá role příslušníka Civilní ochrany, zvaného Metrocop, resp. Badcop, s číslem 3650. Spolu se svými kolegy se vrací z mise vlakem zpět do City 17, ten ale havaruje u City 10 a 3650 zůstane jediným přeživším. Nezbývá mu tak nic jiného, než si proklestit cestu skrz City 10, které bylo opuštěno rasou Combine, kvůli propuknuté pandemii neznámé nemoci.

Mód přináší prostředí zasněženého města, řešení lehkých logických hádanek, intenzivní souboje a také setkání se starými známými z Half-Life 2, kteří ale tentokrát budou stát na opačné straně barikády. Oproti původní hře bylo upraveno chování zbraní a hráč má nově možnost také vypouštět Manhack nebo používat nový prototyp pulzní pušky AR2, s větším zásobníkem a větší kadencí střelby.

Autorem je pouze jeden člověk, další dva se pak podíleli na soundtracku, který je k dispozici také samostatně. Ke spuštění modu je potřeba vlastnictví původní hry, včetně obou epizod (Half-Life 2: Episode One & Episode Two) a Source SDK 2013. K dispozici jsou čtyři kapitoly, s průměrnou herní dobou 3 hodiny a nechybí ani achievmenty.

Protože dvojka je vychválená do nebes, musel jsem zkusit i první díl a dobře jsem udělal. Příběhově na sebe navazují a hlavně se jedná o opravdu dobrou a originální jednohubku. V kůži kombajna jsem žádný mód ještě nehrál a tenhle je navíc ještě napěchovaný dobrými nápady a zábavným gameplayem.

Líbí se mi změny, které autor udělal v arzenálu, kdy např. lehký samopal má vyšší přesnost, zatím co ten těžký má velký rozptyl. Souboje jsou náročnější, ale působí přirozeněji, protože se zvýšilo množství poškození na obou stranách - nestává se tak naprosto běžná věc v Half-Life, kdy na sebe střílí hráč a nepřítel z jednoho metru do hlavy a čekají, komu dojde hp dříve. Hodně pomáhá i Manhack, který je možno vypouštět a který dokáže odvést pozornost rebelů.

Dost často jsem se zasekával o poházené překážky na zemi a celkový polish by potřeboval taky trochu péče, ale protože na tom pracoval snad jen jeden člověk, je to výtvor hodný uznání.