Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Entity

87
2 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 3rd person akce *
akce > plošinovka
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1993 Amiga
1994 PC
Vývojáři:
Loriciels
Anthemis je mladá blondýnka, která vykvetla do krásy jako květiny z rodu, po kterém si říká. Miluje přírodu, jejíž taje si nejraději vychutnává na procházkách v přiléhavých džínách a triku s hlubokým výstřihem. Na jedné z nich ji však zastihla portálová bouře, v jejímž důsledku se v trávě zhmotnil drahokamy vykládaný artefakt, připomínající zlatou dýku. Nenechavá dívka si samozřejmě musela sáhnout, v důsledku čehož se jí zjevil biblicky působící duch, aby zvěstoval strašlivou novinu. Odporná mimozemská Entita uprchla ze své věže zvící vězeňské kapsle na planetě Xeres. Teď chce zničit všechno a všechny. Na úvahy o tom, zda byla výstavba jakékoliv struktury na vulkanické planetě s nestabilním podložím dobrý nápad, není čas. Anthemis je následně přenesena do prvního z několika podivných světů, přičemž oblečení nahradilo sporé brnění, které víc odhaluje, než skrývá a z rukou jí vyzařuje zlatavá energie...

Francouzská plošinovka svou hratelností připomíná předešlé side-scrolling záležitosti, jako byly například Shadow of the Beast (1989) nebo Unreal (1990). Tvůrci zjevně předpokládali, že už budete mít něco takového za sebou, čemuž odpovídá obtížnost. Snadné je snad jenom zemřít v důsledku špatně vypočítaného skoku, nebo se stát (polo)nahým obědem pro kreatury zastoupené zde dílem druhohorními dinosaury, dílem obřími amébami, hmyzem a dalšími, těžko popsatelnými stvůrami. Posledně sebraný power-up rozhoduje o aktuálním typu vašeho útoku. Mohou to být menší projektily, silný paprsek světla, nebo třeba energetický "bič". Právě po celou dobu hry pozvolna ubývající energie, jíž je třeba po cestě doplňovat, představuje klíčový prvek pro další postup. Střelbou lze občas rozpohybovat statickou platformu, nebo si rovnou ve vzduchu vytvořit vlastní. Vaši snahu korunují souboje se závěrečnými bossy, z nich každý v sobě nese portál do následujícího světa.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.