Na tuhle bezva hříčku si velice dobře vzpomínám. Dostal jsem ji tehdy od kamaráda z Ukrajiny, takže jen najít angličtinu byl docela IQ test (v té době jsem byl ještě větší IT lama, než ted).

Hratelnost byla více než slušná, koho by nebavilo skákat po zdech s mrštností Kung-fu pandy, zlořádům pěkně naklepat muskulaturu, a v efektně zpomaleném záběru se vyhnout kulkám a jiné lítající havěti. A jak jinak se u toho drsně tvářit, seč to poněkud kostrbatá grafika umožňovala.

Ke grafice... dlouhou dobu (rozumějte, před lety) jsem měl za to, že mizerná kvalita byla nejspíš způsobená tou ukrajinskou (vlastně asi spíš ruskou) verzí, takže jsem si z toho tak moc nedělal. Až později mi došlo, že až tak by to dálněvýchodní "bratia" přece zdupat nemohli. No, uznejte sami, přeci jen hranaté kolo od auta je trochu silné kafe, no ne? Ale kromě pár grafických úletů jsem se s ničím rušivým nesetkal a parádně jsem si to vychutnal.

Takže shrnuto, podtrženo, nějaké ty bodíky dolů za hranatá kola, hlavy a vůbec, jinak prima věc. :)

Pro: běhání po stěnách bylo, je a bude cool!!!

Proti: hranaté kolo!!!

Vše začalo dobrým nápadem o výrobě video hry souběžně s filmovými sequely a propojit jejich dění tak, aby se navzájem doplňovalo, prolínalo, ale nikoli kopírovalo. Osobně jsem jeden ze zastánců názoru, že Matrix Reloaded je dokonalý film, rozšířil svět Matrixu do dříve nepředstavitelné šířky, proto je mi sympatická myšlenka, že počítačová hra bude tento svět nadále rozšiřovat o drobné odbočky místo toho, aby dění (s)prostě kopírovala. Bohužel již tato základní premisa nebyla uspokojivě naplněna. Hra sice představí vcelku zajímavé charaktery Niobe a Ghosta, vrhne nás do dějově vypjaté fáze „prostředního“ filmu, ale spousta detailů zcela nepochopitelně vykrádá z filmů. Opravdu nechápu, proč si Niobe i Ghost musí projít na chlup stejným seznámením se Seraphem jako Neo, identickým polibkem s Persephonou atd. V tento moment bych byl opravdu raději, aby se hra nepokoušela o přesah a místo toho nám umožnila projít si původním příběhem Matrixu v těle Nea. K dobrému ale musíme hře přičíst bezmála 40 minut kvalitních cut scén včetně chytlavé Seraphovy bitky jako z filmu.

Atmosféra hry je od počátku poměrně slušná a to doufám, že nejen pro fanoušky filmu. Neo tam někde daleko bojuje za záchranu světa a vy cítíte, že nesmíte zahálet ani na vteřinu, aby se něco neposralo. S trochou nadsázky lze boj za budoucnost lidské rasy přirovnat k pocitu Trinity, když v Reloaded zjistila, že musí do Matrixu, aby vypnula záložní generátory. Zkrátka jste sice vedlejší postava, ale víte, že bez vás ta hlavní nemůže uspět. Hratelnost se silně odvíjí od toho, zda se vám tento pocit dostaví, či nikoli. Musíte totiž hře vyjít vstříc a přistoupit na její trošku strnulé a nepřensé ovládání. Jednotlivé údery postav byly sice nasnímány přes motion capture samotnými kaskadéry, takže vypadají dobře a přirozeně, ale samotné ovládání z vaší pozice je jaksi podivné. Bitky většinou řešíte tak, že mačkáte všechno možné a doufáte v nejlepší, žadné komba z Mortal Kombatu se zde učit nebudete. Na střílení si pak necháte bullet time a to ani ne tak proto, že byste potřebovali zpomalit čas, jako proto, že v bullet timu máte větší přesnost. Pak je velice vhodné, že pro bullet time je zde třeba klávesu držet a ne jen zmáčknout jako v Max Payne, díky tomu si ho můžete dávkovat na jednotlivé výstřely.

Musím přiznat, že ani já, jako velký fanoušek Matrixu, bych nedokázal hru dohrát na jeden-dva zátahy kvůli její monotónosti a stereotypu. Hratelnost je fajn tak na hoďku, během hry se nevyvíjí, akorát stoupá počet nepřátel. Hřebíček do rakve této hry však přiklepl grafický engine. Ne vždy byl špatný, např. akce v lobby vypadala pěkně, bullet time taky, ale byl šíleně nevyvážený a za to mohl i odfláknutý design prostředí. Některé prostory byly divně poloprázdné, příliš hranaté a exteriéry byly naprosto k zeblití, něco tak hnusného jako mise v autě jsem ještě nezažil.
Jediná koupě, které dodneška lituju. EtM jsem si kdysi kupoval za nehorázných 1199 Kč a stejně tak jsem mohl svýh 1199 Kč hodit do hajzlu. Hra je to od základu tak debilní, až je to k pláči a nebýt obrovskýho hypu a hraných filmečků s hercama z filmu, tak po tom neštěkne ani pes.

Hra je jednoduchá, prostě taková, aby to ty masy lidí, rozrušených z filmu neodradilo dohrát. Výběr za dvě postavy nemá moc smysl.. i když se nějaký mise trochu liší, určitě nestojí za to, abyste tu hru protrpěli znovu. Souboje, který jsem z Matrixu měl nejradši, se tu jaksi nekonají. Většinou u sebe máte hromadu bouchaček s miliardou nábojů, které nemáte šanci vystřílet. Takže hra je jen o tom, že jdete jednou cestou dopředu a držíte levý tlačítko myši. A takovýhle hry mě opravdu neberou.

Pro: Hmm.. scéna, kde se Niobe líbá s Monikou Belluci je hodně sexy

Proti: Koment mluví za vše

Ac nejsem skalni fanda filmu,tato hra mile prekvapila.Hru sem kdysi hral **** verzi:) a ta kazdemu zkoncila v misi na dalnici...tak me to nedalo a po 5ti letech sem si udelal radost a koupil si tuto hru za krasnych 149,-.(je velky problem ji ted sehnat,ale znam obchod:).Takze i po druhem hrani me to neskutecne bavilo.Asi nejlepsi jsou kung-fu bojuvky...jsou velice dobre udelany + komba ve spojeni se spomalenim casu je navykove.Hlavne v boji s agenty se kterymi muzete zapasit predlouho.Taky prestrelky jsou dobre a mise v kanalech, kde jsou ty kachlikove sloupy, je nezapomenutelna.Tam sem si vzal dycky rychlopalnou brokovnici a vyblbl sem se na te specialni jednotce:).Grafika taky obstojna.Taky vyborna mise u Merovejce,kde byly upiri,pekne mu tam pichnout ten koulik:)).Samozrejme ke konci beh pred premnozenymi Smithy byl super...ale trochu sem cekal vic takovych momentu.Akorat todle bylo silene psycho pac ste museli porad utikat,ubivalo zdravi z vsudypritomnych kulek a porad hledat,do kterych dveri vlezt.Na mrakodrapu ok ale v te Cine to bylo az nechutne...a pokud sem zabehl do slepe ulicky tak 2 Smithove tam se mnou porad hazeli na zem az to pekne nebylo.Dale jsou vynikajici filmove cut sceny,ktery doplnuji i filmovy pribeh(pro skalni fanousky filmu povinost) a ta jedna veta narazejici na 3jku me fakt dostala.Libi se mi taky ze muzete hrat za dve postavy a obcas doslo i k ruznorodym misim.Klasicke metrixovske "cesty" po kulkach.Zajimavy "bulet time" ikdyz Max Payne to neni.Obcas ty sniperovaci casti,kde se museli ochranit spojenci to bylo fakt nekdy o nervy.Posledni mise v Logosu byla trochu silena za oba a cekal sem lepsi zakonceni(ale z pohledu filmu to tam muselo zkoncit pribehove cool ale zpracovani ee.A dostavam se k tomu co me na tehle hre vadilo a to byla bud jizda(Niobe) nebo strelba(Ghost) v aute/Logosu.Grafika v techto misich byla strasna ale hlavne jezdit s tim autem/strilet to byl doopravdy des,este ze toho tam tak nebylo.Suma sumarum ac se to nezda hra ma co nabidnout a fakt se nenudite(pokud ste trochu na ty bojuvky/strileni),hra splnila to co mela a bavil sem se u ni.Bohuzel(ac hra nabizi hru za 2 charaktery) hra je velmi kratka a zabere za oba tak 5-6,5hodiny coz je slabota.Ale zase kdyz se budete bit hlava nehlava s agentem treba hodinku a pak se Smithama mate vystarano...:D.

Pro: zabava od zacatku do konce(ne doslovne:),boje,prestrelky,filmove cut sceny,pribeh objasnujici hodne veci,upiri

Proti: kratka herni doba,mise s autem

Všehovšudy hloupá hra. Jediný smysl EtM vidím v tom, že vyšla souběžně s filmem a tak se díky Matrix mánii, kdy dav skupoval vše, co jen smrdělo zeleným zdrojákem, vyprázdnily sklady dřív, než zákazníci zjistili, že ta hra není vůbec žádná pecka, nýbrž "sračka" jako řemen. Jak jsem kdysi s oblibou komolil, můžeme si zahrát za "Gousta a Najrobi", 2 frikulíny a Neovy hulibrky, kteří si ve filmu střihli svoje roličky. Podstatné ovšem je, že tvoří rasově i gender vyrovnanou dvojku. To je základ úspěchu a tak se můžeme směle vydat do Matrixu. Měl jsem pocit, že celá hra je taková ... taková divná. Jdete si jak na vycházce a nabíhají na vás zmetci. Tak je zkopete do hranata nebo je zastřelíte. Max Payne hadr, úplně cítím, jak mi to v žilách, zív, pumpuje adrenalin. Ani se nenadějeme a je tu konec. Díky za váš čas, může se tak akorát smát Shiny. Dodnes nechápu, jak mohla firma, která může za kusy jako MDK, či Sacrifice vydat bazmek takovýho ražení. V podstatě jedinou věcí, co na hře oceňuju, je hackování. Celkem vtipně pořešený a nakonec pomalu zábavnější než hra samotná.
Podle filmu nenajdete mnoho lehčích her, než je tahleta. Ta šipka, na kterou čučíte navrchu na obrazovce, se nikdy nemýlí a aimbot jakbysmet. Taková sračička to je. Ale docela pěkně hratelná. Sniperské mise byly nejtěžší a zároveň taky nejzábavnější.

Pro: hra podle filmu Matrix, běhání v kyberprostoru

Proti: lehoučké

Mně osobně se hra docela líbí.Hra jako taková je dobrá.Je svižná,je hodně akční,hlavně jsou tam speciální akrobatické pohyby azpomalovač času.Je skvělá pozorovat zpomalené střely jak letí kolem vás.(Ovšem ne až tolik grafika už je přece jenom docela zastaralá).Karate souboje jsou skvělé.Ale se střelnými zbraněmi se zachází daleko hůř.Akce jako taková je dobrá.Horší jsou mise ve kterých jezdíte v autě.(řídí se špatně a celkově to za moc nestojí)Příběh docela ujde animace jsou docela pěkné a napínavé.Dobré taky je že si můžete vybrat mezi dvěma postavami a zakaždou je hra trochu jiná.Normálně bych dal hře hodnocení tak 70, ovšem je v ní tolik chyb a bugů(alespoň v mé verzi),kvůli nim jsem hru nemohl dohrát ani do konce.Při misi v letadle se mi dvakrát vypnul počítač a když se mi z ní podařilo dostat,ale o dvě mise později to bylo ještě horší.Hra která na začátku vypadala slušně je tedy na konec při nejlepším průměrná.

Pro: svižné,akční,výběr mezi dvěma hrdiny,kontaktní souboje,zpomalovač času,speciální pohyby

Proti: střelba,mise v autě,bugy bugy bugy bugy....