Drop Alive

06.12.2016

freeware

Malá kapka vody s velkým cílem – dostat se zpátky do řeky, kam patří.

Drop Alive je plošinová hra, kde ovládáte kapku vody. Ta se za určitých situací může změnit v obláček páry, nebo naopak zmrznout. V jakém skupenství se kapka zrovna nachází, ovlivňuje i její ovládání a schopnosti.

Celá hra se skládá ze sedmi úrovní, které představují cestu kapky z kuchyně až do řeky. Po cestě nechybí různé nástrahy, jako třeba rozžhavené potrubí nebo bodláky. Dokáže se kapka dostat do cíle bez úhony?

Drop Alive je nevinně působící hra, ale pokud jste zbrklí jako já, tak vám dost možná dá zabrat. Vypadalo to jako záležitost na 20 minut. Podle howlongtobeat je to záležitost na necelou hodinku... Tak proč to mně zabralo přes tři a půl hodiny?

Musím uznat, že jsem antitalent skoro na všechny typy her, ale tohle mě tedy dostalo. Proskákat s malou kapkou vody první level bylo snadné, tak jsem si myslela, že se nemusím ničeho bát. No, naopak. Na druhém levelu trouba jsem se zasekla, na pátém jakbysmet a o tom posledním snad ani nemluvím. No prostě jsem se u téhle hry celkem zapotila. Na druhou stranu to bylo ale i milé překvapení, protože jsem opravdu čekala, že to bude dětská skákačka, která bude jednoduchá i pro mě.

Líbila se mi roztomilá grafika a příjemný hudební doprovod. Taky jsem ocenila 3 různá skupenství a taky to, že jak se s kapkou pohybujete ztrácí na objemu. Takže když se budete moc šourat nebo se zastavíte třeba na chlebu, může kapka zcela zmizet aneb odejít do věčných lovišť.

Rozhodně doporučuji jako oddychovku (pro lidi, co oproti mě opravdu umí hrát) a i pro ostatní jako malý challenge, protože to pro mě tahle hra rozhodně byla. Kvůli tomu se jí ani nestydím zařadit do Herní výzvy (Lidem vstup zakázán), nestrávila jsem nad tím 3,5 hodiny jen tak pro nic za nic! :D
Drop Alive je neškodně vyhlížející roztomilá skákačka s kapkou vody. S tímto jsem hru zapnula a těšila se, kdoví jaké pohodičky se nedočkám. To jsem se ale poněkud spletla. Hra mi přišla těžká. S kapkou vody jsem se musela trefit na dané místečko a každý milimetr vedle mě vrátil na úplný začátek kola. Kromě toho se kapička zmenšovala, a když jsem rychle nenašla místo, kde kape voda nebo sněží, abych svojí kapku zvětšila, rázem jsem byla zase na začátku kola.

Líbilo se mi, že když se kapka dotkla něčeho horkého, změnila se na obláček, který mohl létat, dokud se nedotkl opět pevné země. Pár kol bylo dokonce sněhových.

Musím přiznat, že i když je hra krátká, vydržela mi na několik večerů, protože jsem některá kola opakovala mnohokrát a leckdy hru naštvaně a frustrovaně vypla. Nakonec se mi ale podařilo zdárně dojít až do konce a po cestě jsem dokonce posbírala všechny zlaťáky, čímž jsem splnila i všechny achievementy.

Pro: Změna skupenství

Proti: Obtížnost

Splnené v rámci HC módu hernej výzvy 2018 - 3. "Lidem vstup zakázán"

Veľmi milé prekvapenie - tak by sa dalo Drop Alive klasifikovať v skratke. Arkádové "hopsačky" nepatria medzi moje obľúbené žánre, no i tak ma hranie za perzonifikovanú kvapku vody, ktorá sa chce dostať do rieky bavilo.

Prekvapenie spočívalo najmä v tom, že na poli cca jednej hodiny dokázali autori ukázať pomerne dosť nápadov - keďže sa jedná o kvapku vody, neostaneme len v jednom skupenstve a v rôznych leveloch sa tak zahráme v skupenstve plynnom i ľadovo tuhom. :) Samozrejme, za každé skupenstvo je náplň hry a spôsob postupu ďalej odlišný. Práve tieto zmeny v hernej náplni ma bavili asi najviac, hoci samozrejme hráč si nemôže vyberať, v ktorom skupenstve akurát bude hrať, ale hra mu to sama určí.

Cesta kvapky vedie cez prostredia interiéru a exteriéru domu a následne sa logicky presunieme do prírody pri rieke, kde už začne prituhovať, tentokrát však nie vo forme skupenstva. :)

Vo výsledku je Drop Alive pomerne nápaditá krátka arkáda s náročnosťou "tak akurát" (fanúšikovia platformerov si môžu zameniť "tak akurát" za "easy"). Mnoho freewarových adventúr a platformerov totiž častokrát volí nedetailné a veľmi škaredé 3D rendery. Tu sa tomu našťastie autori vyhli a plusom je tak určite aj príjemná, ručne kreslená, grafika.

Pro: variabilná herná náplň, príjemná, jednoduchá grafika, pohodová hrateľnosť

Proti: krátke a miestami nejasné v postupe, kým hráč párkrát neumrie