Zajímavosti

Verze hry

V plánu byla i verze hry pro mobilní platformu Nokia N-Gage, která měla vyjít v roce 2005, ale nakonec byla zrušena.

Tvůrci

Atari se podařilo pro dabing hry získat nezvykle velké množství slavných herců. Hlavní roli Tannera si střihl Michael Madsen, jako jeho parťák Jones se objevil Ving Rhames a hlavního padoucha Jericha namluvil Mickey Rourke. Dále se ve hře objeví Michelle Rodriguez a zpěvák Iggy Pop.

Easter eggy

Během hraní jste mohli narazit na postavu jménem Timmy Vermicelli. Ta byla oděna do havajské košile a nalezli byste ji na různých tajných místech po Miami, Nice nebo Istanbulu. Svým oblečením a jménem má znázorňovat Tommy Vercettiho, hlavního hrdinu Grand Theft Auto: Vice City. Timmy Vermicelli měl nafukovací rukávky, čímž tvůrci chtěli upozornit na to, že neuměl plavat.

Ostatní

Driv3r je poslední hrou série, v níž vrhají běžní civilisté chodící po ulicích svůj vlastní dynamický stín. Následující díly pak využívají k vystínování chodců pouhé skvrny pod nimi.
Driv3r sa po vydaní nestretol s príliš pozitívnymi reakciami. Napriek tomu sa však našli dva magazíny, PSM2 a Xbox World, oba patriace pod vydavateľstvo Future Publishing, ktoré hre dali mimoriadne vysoké hodnotenie. Hráči vytušili podvod, no administrátori online fóra vydavateľstva začali ihneď mazať negatívne príspevky. Šéfredaktori oboch magazínov sa museli brániť, že dané recenzie neboli zaplatené a podporilo ich v tom aj viacero užívateľov s údajne podobným názorom na hru. IP adresy však boli vystopované k spoločnosti Babel Media, zaoberajúcej sa astroturfingom. A hoci sa daní užívatelia ohradili, že písali sami za seba, len málokto im to uveril. Celé vlákno bolo nakoniec zmazané a aféra je dodnes známa ako DRIV3Rgate.
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 1 hodinu, 30 minut a 20 sekund.