Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dragon Keeper

63
5 hodnocení Platformy
Žánr:
logická > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
04.05.2011 PC
Vývojáři:
Oficiální stránky:
https://web.archive.org/web/20110508165950…
Dragon Keeper je tzv. Time Managment hra, tedy hra která by vás měla naučit organizovat čas. Pohádkový příběh se točí kolem zakletého království, které začarovala zlá čarodějnice a vašim úkolem, jakožto prince, je zachránit jak princeznu, tak samotné království. K tomu by vám měli dopomoci dráčci, o které se staráte a jejichž postupné vylepšování zajišťuje postup ve hře.

Úkolem hry je tak ve čtyřech misích splnit přikázané pokyny (posbírat určité krystaly, našetřit peníze nebo ochránit chovatelskou základnu od zlodějů) tak rychle, jak jen dovedete. Za splněné úkoly dostanete části předmětů, které v příběhu nakonec použijete proti zlé čarodějnici a království vrátíte původní řád.

Jedná se o českou, placenou indie hru, kterou můžete na internetu koupit za 6,95 dolarů.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Jo občas má člověk náladu šáhnout po nečem jednoduchém na odreagování, kdy prostě vypne a zkusí nějakou indii hříčku, a občas se stane že u těchto kousků stráví překvapivě víc času než prvně plánuje. Stejný případ se děje u tohoto českého kousku.

Koncept hry kdy se hráč újme role chovatele draků, kdy jím zajištuje vše potřebné a vyrábí šperky, by se bez nadsázky dal přirovnat k byznysu reálnému. Draci jsou jako zaměstnanci, které platíme nákupem, sbíráme jejich výtvory což jsou krystali, zajištujeme jim jídlo s kuchařem, o bezpečnost před zloději se zde stará ochranka v podobě velkých trolů, impové se stávají dělníky kteří vytváří prostor pro další pracovníky a stávají se taky poslíčky kteří nosí drahokamy do truhel.

Veškerá práce, peníze a šperky to vše od Vás vyžaduje velký drak který by se dal přirovnat ke státu který si zde vše nároku a po splnění podmínek hodí útržek a znova makej dál.

Hraje se to příjemně, i když za chvíli přijde stereotyp, naštěstí je to vyrovnáno krátkostí hry, kdy velké čtyři mise opravdu moc času ke splnění nevyžadují. Hře samozřejmně nechybí achivmenty za splnění určitých podmínek motivují k lepším výkonům.

Tak ve výsledku příjemný byznys ve fantasy kulisách, který nadchne a zabaví na chvíli, dobrá indie jednohubka. Nic víc a nic míň.

Pro: Byznys koncept, hratelnost, jednoduchost

Proti: Krátkost, stereotyp

+7+6 / 0
  • PC 75
Pohodová, neadrenalinová zábava, která dokáže zabavit na dvě, maximálně tři hodinky čistého času a na konci Vás nebude mrzet, že jste do toho ten čas věnovali. Uživatel Jack Dark tu podstatu hry jasně vystihl, takže není více co dodat. Snad jen rád uvítám další podobné hry z českých luhů a hájů, které budou mít dobrý nápad zasazený do originálního fantasy prostředí. Protože, jak to tady v tomto případě vypadá, skutečně to může fungovat. Stačí mít dobrý nápad.
+4+3 / 0