Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Donkey Kong: Jungle Beat

80
1 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
04.02.2005 NGC
04.05.2009 Wii
03.11.2016 WiiU
Vývojáři:
Donkey Kong: Jungle Beat je první plošinovka s opičákem Donkey Kongem v hlavní roli, která vyšla po odkoupení bývalých vývojářů série Rare vydavatelstvím Microsoft a vývojářské otěže tedy přešly zpět do rukou Donkey Kongových majitelů, Nintenda. Nejedná se ale o tradiční plošinovku, jelikož je primárně určená pro ovládání pomocí periferie DK Bongos (sestavy dvou bubnů, navíc vybavené senzorem na detekci tleskání), dříve použité v sérii hudebních her Donkey Konga.

Donkey Kongovu rodnou džungli napadla a obsadila tlupa cizích Kongů, což DK samozřejmě nenechá jen tak a rozhodne se vzít spravedlnost do vlastních rukou, aby utvrdil svůj status krále džungle. Ta je rozdělená na 16 království složených z tří úrovní, z nichž třetí vždy obsahuje souboj s bossem, kterými jsou jednak nepřátelští Kongové, ale i další obyvatelé džungle. Hráč Donkey Konga ovládá pomocí již zmíněných bubnů – bušením do levého/pravého bubnu DK chodí doleva/doprava, bouchnutím do obou bubnů zároveň DK skočí a tlesknutí vyvolá tlakovou vlnu, která omračuje či rovnou likviduje nepřátele. Některé úrovně kromě klasických plošinovkových výzev obsahují i jednoduché hádanky či závodní části, ve kterých DK jezdí na zvířatech jako pakůň, kosatka či veverka.

Cílem každého království je kromě úspěšného projití úrovní ještě nasbírat co nejvíce banánů. Ty slouží jednak jako Donkey Kongovo zdraví, ale je jich také potřeba nasbírat dostatek pro získání erbů, které odemykají další úrovně. Nasbírané banány lze násobit pomocí kombo metru, který jde navyšovat různými akrobatickými triky.

Verzi pro GameCube lze ovládat i pomocí klasického gamepadu. Hra se dočkala reedice v edici New Play Control! pro konzoli Nintendo Wii, která se ovládá pomocí klasického Wii Remote a Nunchucku a byla upravena, aby se hrála více jako tradiční plošinovka (byly upraveny úrovně a systém jejich odemykání, předělán systém zdraví a útoků atd.). Tato reedice vyšla i jako stahovatelný titul na Nintendo Wii U.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.