Domina

sportovní > sportovní manažer *
akce > bojová
03.04.2017 PC
DolphinBarn
Domina je sportovní management hra od vývojáře DolphinBarn, která vyšla v roce 2017.

Zdědili jste po svém otci arénu a pár otroků. Vaším cílem je získat zašlou slávu vítězstvím na šampionátu pořádaném samotným Caesarem. A proto trénujete gladiátory, nakupujete otroky, vylepšujete vlastní arénu, zápasíte v krvavých turnajích a do toho všeho se snažíte přežít intriky starověkého Říma.

Zx Atari: To by také šlo, ale obvykle tyto hry s panáky s volným pojmenováním hraji s borci z DH! Pár místních tedy dnes v Domině zemřelo :/

Domina je adrenalinová řež, ve které vlastně nehrajete za toho adrenalinem nadupanýho gladiátora, ale za jeho majitelku, která se snaží získat zpět zašlou slávu rodiny v patriarchálním Říme. Skrz jednoduché managmentové úkoly (trénink, nakupování, posílání do zápasu) a účasti na turnajích se protloukáte k finálním šampionátu, kde uvidíte jak jste dopadli. Hlavní zábava ale tkví ve sledování samotných brutálních zápasů, při kterých tuhne krev v žilách i vám.

Je teda ještě nutno podotknout, že si můžete vytrénovat skill k ovládání gladiátora, což jsem nezkoušel. Hra je nehorázně brutální a nerad bych přišel o své dlouho trénované gladiátory.

Pro: dynamické zápasy, herní doba (cca 3h)

Proti: malá možnost intrik, nemožnost ovlivnit typ zápasu

Historie starověkého Ríma ožívá v koupání se v krve gladiátorů, kterých máte na starost. Jedná se o akční managment gladiátorských zápasů, kde vaším úkolem je své vlastní gladiátory: vytrénovat, vyzbrojit, udržovat je vínem v dobré náladě a také uzdravovat po těžkém boji. Také se musíte angažovat v ekonomice vašeho statku a zabezpečovat dostatek jídla a vody. K Rímu patří i politika a váš úspěch/neúspěch závisí na udržení správní balanci mezi konzulem ze senátu a armádním generálem kde je důležité si u obou držet oblibu.

Velkým lákadlem ve hře jsou samotní boje, tady jde o vše a nikdo s vašimi gladiátory nejedná v rukavičkách, jedno špatné rozhodnutí a váš svěřenec je mrtev, musíte pečlivě vybírat kterého gladiátora na jaký souboj poslat. Do bitev zasahují aj lvi co funguje jako "random" prvek.

Nejlepší na tom všem je možnost, že se můžete ujmout samotného boje a ovládaní svého gladiátora, tedy to celé dostává nový rozměr a musíte znova pečlivě zvažovat jestli necháte boj na PC anebo to převezměte do vlastních rukou.

Dohrání hry záleží aj na vašem postoji k svobodě, ale nebudu spoilerovat.

Grafika je podprůměrná, ale to vůbec nevadí, protože na brutalitu kterou hra exceluje je výborná. K tomu nemůžu zapomenou na fantastickou zvukovou stánku celé hry, hudba je boží a celkové ozvučení si zasluhuje 1 s *.

Celou tu parádu jsem si užil dokonce už asi 10x a pokaždé je vaše dobrodružství úplně jiné co pomáhá znovu-hratelnosti.

Pro: Management, brutalita - hodně krve, manuální ovládání, hudba, alternativní questy a náhodně generovány údálosti

Proti: Náhodní generátor soubojů je někdy až moc hard-core.