Jaky koule? Vzdyt tam jsou normalne lektvary. Nemluvis nahodou o uplne jiny hre?
Jsem taky nemluvil jen o isometrických RPG... Isometrická RPG jsou od dob 3D přežitek ;-)

Myslím ty koule, co přidávaj zdraví a manu...
Bodkin: Da se na to zvyknout :)
Cobra: Nevim, kde zijes, ale v roce 2002 byly 3D izometricka RPG tak dve maximalne, a to Neverwinter Nights a Dungeon Siege, takze nevim, jakej 3D standard :)

Sbirani tech vylepsujicich magickych kouli? Proc? Jsou pro upgrade vybaveni, kdyz mel volny sockety (stejne jako v D2 sbiras runy a nejaky ty jewely nebo co to tam je).
G: já jen že má první reakce (která stále přetrvává) byla: "Sakra, dyť to mají nějak nakřivo."

Samotná grafika mi tak moc nevadí, i když takové IE hry jsou na pohled mnohem hezčí.
Jo na tu dobu standardní 2D... Tak to těžko. Když pominu, že v té době už bylo standardní 3D, působí na mě tehdejší 2D jako kdyby si autoři řekli, že když už se teda rozhodli pro 2D, je úplně jedno, jak to bude vypadat. Na konci 90. let bylo 2D mnohem hezčí, i když možná ne tak detailní.

Čímž samozřejmě nechci říct, že je to špatná hra, jen je prostě technicky nezvládnutá.

Bodkin: Podle mě to kazí sbírání těch modrejch a červenejch kuliček, nevím proč, ale přišlo mi to v té hře naprosto nepatřičné.
Bodkin: Ono to neni neprirozeny, v geometrii se to praveze presne takhle kresli (pod uhlem 45 stupnu) :). A postavicka mi prisla, ze se hejbe jako v D2 a rekl bych i dost jinejch starsich 2D RPG (tzn ma nejakejch 8 smeru graficky, ale bezi tam, kam ji ukazes, takze to dost casto vypada, ze "bezi sejdrem").
G: Teď mě to uděřilo do očí. To hlavní co mi pije krev je ten úhel "náhledu" taková velmi nepřirozená izometrie. Působí to na mě lehce podobně jako divoká jízda v Descentu. A tak příliš veliká postavička právě stojí pod jiným úhlem než by měla. Do očí mě to ani tak nebije, jako blije.

C: Kdyby to tak nedochujili :(
Tak nereknu, kdyby vam treba vadilo, ze je tam vsechno pravouhly, ale ze by to bylo hnusny? To mi neprijde :) Prijde mi to na tu dobu standardni, maximalne mirne zastarala, 2D grafika.
Nj, Divine Divinity je hnusný... Lionhead je sice hezčí, ale zas je to kravina...
To ten nepoměr postavičky. Je mi to neuvěřitelně protivné.

Alespoň lionheart dostal třetí šanci :)
Muzes si treba zabarikadovat cestu ven a potom se rozcilovat, ze to postava neprobehne a ty to musis zase odskladavat nebo tak. Ma to spoustu kreativnich vyuziti!

Na druhou stranu spousta aktivnich predmetu obcas dokaze trochu zkomplikovat reseni nejakeho "puzzle" (clovek ten spravny aktivni prvek nevidi hned, protoze aktivnich prvku je proste cela obrazovka).
No je to mozny :) Ja to uvedl hlavne proto, ze jsem pred nejakou dobou u nejaky RPG cetl prispevek, ze je to malo interaktivni, ze se tam neda na nic klikat...tak tady da, skoro na vsechno :) I s sutrama se da hejbat
Možná je tam to "klikání na všechno" právě kvůli tomu obýváku :-)
DD je super :) Bojova stranka je akcni, o tom zadna (proste se klika a pije lektvary, obcas nejaky kouzlo), na druhou stranu je to mistama docela vtipny, ukoly jsou zajimavy a na skoro vsechno se v tom hernim svete da klikat, coz se muze libit lidem, co radi interaktivitu (i kdyz je to treba jen ve stylu, ze se zhasne nebo rozsviti svicka, na druhou stranu si jde i predelat obejvak, kdyz si s sebou clovek donese ty spravny veci :D).
Jsem z toho eschalonu stále tak rozjetý, že jdu dát DD druhou šanci :)
Hmm, zase jsem zapomnel, ze ten malej skrcek mi sebere pyramidy a ze je najdu nekde az na konci hry, takze jsem tam vlezl docela brzo a ted zase budu muset vsude behat pesky :(
hmmm...no v tom případě, se nad sebou budu muset zamyslet...páč po tech 8 pivech ocividne nejsem ve formě...takže je jasný, že sem musel základku pročítovat. Beru zpět a jdu se stydět...
kecacý jako mladý RPGčko ;) neby byste tam řadši viděli "ukecaný" soudružky učitelky? ńák si nejsem jistej, co tu řešíme...
Garion: No jesli máš pocit, že jsem to napsal tak hrozně, tak si to plusko nech na příště asi :)
Tak nejak:), ale ten konec se da probehnout i docela rychle, staci pak pozdeji pouzivat schopnost neviditelnost, me osobne uz kosit vsechny nepratele vazne nebavilo, takove obri privaly nepratel, kteri me temer nezranovali a ja je daval na 1-2 rany a to nepocitam priserny level desing (ke konci hry).

Ale jinak ta hra urcite stoji za to, jen u toho konce asi budes znechucen stejne jako ja. No pokud jsi hral hru Lionheart: Legacy of the Crusader, tak muzes mit priblizne predstavu o kvalite druhe casti hry (resp. hlavne toho zaveru).
Takže tolik práce jen abych to ve dvou třetinách zahodil s absolutním znechucením... Ale když už jsem za to ty trvdé prachy vyhodil.
Bodkin: Jo pozdeji uz hra bude zajimavejsi a volnejsi, ale zhruba tak do poloviny.
Pak to jde docela z kopce, jednoduche, nudne, neuveritelne natahovane.
Má cenu přetrpět ten začátek? Zlepší se to?

Já si to koupil (o vánocích za levno na GoGu) a zkusil, ale nevydržel jsem u toho. Obchodníci neměli prachy, počáteční kobka byla příliš dlouhá, lučištnice proti kostlivcům nijak neexcelovala. Potkal jsem téměř nesmrtelnou zombie... Hlavně mě štvaly ty peníze. Nikdo je neměl, aby vykoupil lehce lepší sekeru :-/

Na druhou stranu to bylo dost zajímavé - pohybování s věcmi, kočka lovící králíká... Detaily...

Přetrpět či ne?
To vyjde až v lednu. Nesmíš se řídit podle warezu, kde to je o 2 měsíce dřív ;)
Hmm, ted jsem po dlouhe dobe oprasil tohle starsi RPG spustim ho, chvili hraju a najednou mi behem chvile nekolikrat pri ukladani hry napise, ze soubor nelze ulozit na disk..., nastesti uz jsem tento problem vyresil a neni to opet nicim jinym, nez antivirakem hmpf (to AVG9 uz mi zacina lezt na nervy, asi ho pustim nadobro k vode:)). No ale pry tuhle chybu muzou delat i jine antivirove programy Norton atd..., takze kdyby tez narazil nekdo na tuto chybu, tak staci ve sluzbach vypnout antivirovy program :/. (vypnout pouze rezident u AVG 9 nepostacilo).
To myslim. Hmm, tak to zrovna neni moc dobre datum pro me kdyz ma vyjit Dragon Age.:)
Konečně tohle skvělé rpg dorazilo na gog, a rovnou v remastered verzi co běhá i v 1920*1200 a za pouhejch 6 dolarů..koupil jsem to i jako vlastník level verze.