Disney's 102 Dalmatians: Puppies to the Rescue

Disney - 102 Dalmatinů: Zachraňtě štěňata

Crystal Dynamics •  Toys for Bob •  Prolific Publishing (PC, Dreamcast)
listopad 2000
08.11.2000
15.11.2000

Disney's 102 Dalmatians: Puppies to the Rescue je third person akční hra na motivy stejnojmenného filmu. Ujmete se role jednoho ze dvou štěněcích hrdinů s cílem zachránit své psí sourozence, které opět unesla zrádná Cruella de Vil. Abyste všechny sourozence osvobodili a zmařili Cruelle její plány, musíte projít a překonat 17 úrovní plných nepřátelských hraček a Cruelliných posluhovačů. Vypomoct si můžete svými psími schopnostmi jako jsou například bystrý čich, štěkání nebo kutálení. Mimo jiné navštívíte taková místa jako je Big Ben a Piccadilly Street nebo si můžete odpočinout u jedné z šesti miniher.

Ve hře můžete slyšet hlasy osobností jako Eric Idle, Eddie Izzard nebo Nancy Cartwright.

nevyšlo nějaké DLC, kde byste hráli za Cruelu a museli všech těch 102 (nějak se nám to tu množí) dalmatinu zahnat zpátky do utulku?

Hra mého dětství...
102 Dalmatinů je jedna z mála povedených Disneovských her. Grafika sice nebyla nic moc, ale to už je u dětských her zvykem. Alespoň pěkně zářila barvami. Bříběh je velmi jednoduchý - zachránit vaše bratříčky a sestřičky ze spárů zlé Cruelly De Vil a kromě úvodní, konečné a "mezibossovských" scén na něj nijak zvlášť důraz neklade. Vše je ošetřeno tak, aby malé děti hravě pochopily, co se po nich chce a často to dojde i těm pro něž lokalizace nebyla (byť jim to může trvat o něco déle). Přesto umí být hra v jistých úsecích slušná výzva hodna přemýšlení a lehkého taktizování. Co je na této hře tak chytlavé, je neuvěřitelná rozmanitost jednotlivých levelů, nepřátel, spousta skrytých cestiček, zákoutí a bonusů (dost mi to připomíná základní principy Crashe Bandicoota). Některé levely si doslova zamilujete a budete se během hraní k nim zpětně vracet jen proto, aby jste si užili nejrůznější mini hry, které obsahují. Navrch toho všeho jsou další 2 mini hry mimo základní hru - pexeso, které je dosti zdlouhavé a ne úplně zábavné, a minigolf, do kterého můžete zapojit celou rodinu napříč několika neméně různorodými kurty.

Pro: pestrost, délka, přepínání postavy, jasnost úkolu, výzva, mini hry

Proti: málo lokalizací (pokud vůbec), grafika