Disgaea 6: Defiance of Destiny

Disgaea 6 Complete

29.06.2021
28.06.2022

Šestý díl v hlavní části série Disgaea je znovu tahovou strategií na čtvercovém poli. Mimo návratu většiny systémů z předchozích dílů je navýšen maximální level (až na 99 999 999) a odemčena horní hranice udělovaného poškození v jednom útoku na 10 kvadrilionů. Novinkou jsou automatické souboje, kdy může hráč přenechat ovládaní umělé inteligenci. Každá postav má své vlastní přednastavené chování, nicméně to je možné upravit. Zároveň se jedná o první hru v sérii ve 3D grafice, ač si stále zachovává styl svých předchůdců.

Příběh sleduje Zeda, který je zombiem snažícím se zneškodnit Boha destrukce ničícího Podsvětí. Jenže Zed už několikrát svému nepříteli podlehl a jen díky jeho schopnosti Super Reincarnation má šanci ho vyzvat znovu. Po každém znovuzrození je navíc o něco silnější a objeví se v novém světě, kde potká nové společníky.

Disgaea 6 původně vyšla pro Switch a, pouze v Japonsku, i pro PS4 v roce 2021. Na ostatní platformy se dostala až jako Complete edice, obsahující již vydaná DLC, o rok později.

@Charllize (23.08.2022 14:57): Já hrál části D1 a D2 v emu, a bylo to sympatické, takže bych alespoň jeden díl rád dohrál. Ale jak píšeš, tyto prvky mě také odrazují a asi dám zase přednost něčemu jinému (tedy až padne dlouháá Tsushima).