Tak prozatím dávám 95% příbehová linie dokončena a je to epické :) nyní nás čeká s bráchou další etapa, grindění, dungy, raidy :)
@Arcee (24.10.2017 07:01): Ublížení hráči sa nájdu všade. Aj keď je nejaká hra prijímaná pozitívne, vždy sa vynorí skupina, ktorá začne niečo, čo by inde prehliadala, bezmyšlienkovito kritizovať.
@Arcee (23.10.2017 23:08): Celkovou hratelnost? Pokud přijde na "gunplay", je to přinejmenším stejně dobré jako jednička = jedna z nejlepších věcí na trhu.
(Destiny 1 byla první hra, u které jsem cítil prakticky fyzické potěšení z pocitu střelby z některých zbraní.)
Povětšinou jsou ty špatné ohlasy butthurt "hardcore" hráči jedničky...:/
Sama o sobě má ta hra přijetelně dlouhou kampaň a spoustu vedlejšího obsahu (questy, lost sectory) na to aby člověku dala miminálně 25 hodin zábavy.

Pak je to o Engame, případně replayi za jiné classy.

Ten butthurt je primárně o tom, že ta hra nemá při vydání stejné množství aktivit jako Destiny 1 pro čtyrech letech a čtyřech expansionech. (well, duh)

Upřímně, lidi co se chovají, jakoby Endgame byla pointa hry jsou imho idioti. Engame je, a má být, bonus na výplň času mezi expansiony a velkými updaty.

Osobně jsem téměř veškerý základní obsah (story, questy, striky atd... jediné co jsem ještě nehrál je raid) odehrál za cca 30 hodin a od té doby jedu dalších 35 hodin engame = eventy (factions, iron banner), týdenní resety (flashpointy, nightfall striky) a crucible (pvp).

Ta hra není dokonalá, to vůbec ne, ale rozhodně není špatná a má potenciál do budoucna.

Osobně se shodnu např s touto recenzí:
Za 200 a přemýšlíš :D nechápu. Jako minimálně příběh a nějakou tu fázi grindění si projdu a uvidím, jak mě to bude bavit, pak zase přejdu na diablo :D
Korun, mám to přes zaměstnání :)
No takové ohlasy, které se nevztahují jen na PC verzi, ale celkově na celou hru. Mám tedy na mysli hlavně příběh a celkovou hratelnost.
Stálo mě to 200, ale stejně přemýšlím, jestli to vůbec stahovat, vzhledem k tomu ohlasu :-/ ...
@Marcusss (08.09.2017 13:09): ja jsem jednicku bral ze me proste uz jako utekla, ale taky jsem na ni od nikoho kdo ji skutecne hral neslysel nic zasadne spatnyho. Mel jsme to za dobrou hru, a vazne mel v planu zkusit dvojku, a proste ta nechut nekterych me zarazila. A jak jsme psal ty debilni trailery me odrazujou taky:)
@Charllize (08.09.2017 12:59): Většina lidí co znám a hráli Destiny jsou nadšení. Možná nevyskakují proto, že už jsou otrávení s toho lidem vysvětlovat, že Destiny po třech letech provozu je úplně jiná hra, než Destiny při release. Když dokola slyšíš ty stejné argumenty o tom, proč je hra která tě baví shit od lidí co na to buď nikdy nesáhli, jen slyšeli kritiku, a které ani nejsou už ani relevatní... tak už tě přestane bavit snažit se je přesvědčit.
Kdybych se měl řídit kecama a hodnocením metacr. , tak nehraju nic :D mi tak přijde. Nejlepší je vždy si udělat obrázek sám a nedávat na tyto pindy.
Heh, tohle mě "pobavilo":
""campaign is only about 8 hours, and the endgame consists of repeating the campaign missions over and over again. No clans or raid at launch. Bosses are all bullet sponges. Feels like vanilla destiny with nicer textures.""

- hraju 6 hodin a ještě nejsem ani v polovině obsahu story kampaně. Dovedu si představit, že se to za těch 8 hodin dá projít když se ničím nezdržuješ. Ale v tom případě stejný argument proti Mass Effect (1), který jsem jednou prošel za 7 hodin čistě soustředěním se na hlavní linii...:/

- endgame... no ano... s většíma obtížnostma, ale ano... co od toho sakra čeká...? Je to shared-world shooter. Endgame jsou repeaty misí a striků na vyšší obtížnosti, loot a pvp. Eventuelně Raidy.

- Clany a Raidy - u klanů si nejsem jistý, ale u raidu je to dost smysluplné. Prostě nechtějí aby ten první Raid někteří šílení hráči prošli hned po releasu. Po týdnu se prostě víc lidí připraví na ty raidy (jak sehnáním silného gearu, tak poskládáním týmů) a ve chvíli kdy ho spustí, tak to nebude desítka, ale stovky týmů co se ho pokusí projít. Takže nedojde k spoilování hned po releasu.

Bossové - nevím, zatím jsem narazil jen na různé minibosse, a ti jsou bullet sponges. (ne že bych to v tomhle případě viděl jako extra problém). Počítám, že pár nápaditých bossů se tam ale najde.
@Charllize (07.09.2017 23:30): Tady to tak není. Ano jednička toho moc bez DLC neměla, ale u Destiny 2 už od začátku má fakt hodně obsahu už jen pro "singleplayer"... a to jsem teprve 6 hodin ve hře. Obsahu je tam imho víc než dost.

@Charllize (07.09.2017 22:36): Metacritics... pro většinu lidí neexistuje jiné hodnocení než 0 nebo 10...:/
A pokud jde o mikrotransakce = ok, ta věc s barvičkama pro úpravu gearu je nedomyšlená prasárna. Pokud ti jde čistě o princip, beru že nechceš hru s lootboxy. Jinak ale samotnou hratelnost hry v tomhle případě fakt neovlivní. (pokud nejsi magor do PvP, což je ale jiná kapitola a ani tam následky momentálně nejsou úplně jisté)
Většina těch blábolů na Metacritic je fakt převážně bullshit co byl už před vydáním (boo, nejsou dedikované servery, boo žádná nová classa ve hře která má celý svůj děj postavený okolo těch tří class, boo 30 fps na konzolích) a nebo outrage nad těma mikrotransakcema.

Osobně za mikrotransakce neutratím ani korunu, ale jejich existence mě v tomhle případě nesere tak abych si nedokázal užít hru i bez nich. (ne jako v případě Shadow of War, kde je to fakt je hnusná prasárna)
Co jsem hrál na PC betu, tak já tomu věřím ... konzolové verze nejsou ončo, hlavně ten pocit hrát hru na 60FPS s kláveskou a myší je z mého hlediska daleko lepší než to hrát na konzoli 30FPS a na gamepadu. Hlavně takovou střílečku.

Spíš jsem zvědav, jak moc ta hra bude obsáhlá, aby se tam člověk brzo nenudil. Málo různých prostředí a aktivit atd. Ale já nic nevím, protože se chci nechat překvapit :D
@SilentWolf (07.09.2017 23:27): me online hry nevadi, ale proste nejak necejtim ze ta hra by byla to co bych chtel hrat, zatim:)
A ty trailery tomu teda moc nepridavaj:)

realne bych spis pockal az ta hra bude komplet, co vim tak jednicka zacla bejt skutecne zajimava az po vydani vsech DLC. A tady to nebude jinak. Co jsem slysel tak tam toho obsahu moc zatim neni.
A taky nad tim trci varovny prst ze u nas v kramu se to zatim nijak zvlast neprodava, ale jinde to treba muze bejt jinak.
@7c (07.09.2017 23:15): jo, vim co myslis, to me taky dost vydesilo odkaz :) ja jen ze kolega z prace hral jednicku docela dlouho a porad me tvrdil jak to je bozi, ale jeho stejne hlavne zajimaj achievmenty tak mu neni radno verit :)
@Charllize (07.09.2017 22:36): Mě popravdě odradily ty "vtipné" trailery (radši jsem je přestal sledovat, aby protáčení očí nezanechalo trvalé následky). Tím neříkám, že hodnocení z metacritic je třeba brát nějak vážně, jen můj osobní důvod (i když hra samotná vypadá zajímavě). Každopádně snad do vydání na PC vychytají nějaké případné chybky.
žádné videa, žádné streamy .. dokud nevyjde verze pro PC :D nesmím si to vyspoilovat :D
Tak jsem zatím hrál tři hodiny a je to super...:)
"Destiny without the bullshit."

Jen co jsem dostal svobodu v EDZ, tak jsem šel na chvilku off the rails a hned jsem našel několik Lost Sectorů a byla sranda to prozkoumávat. A to jsem se ani nevzaloval daleko od prvního spawn pointu u kostela. Je to fakt pěkné...:)
A proč se nemrkneš na Settings a key mapping ? :) tam je vše a můžeš si to i změnit podle tvého :)
Defaultně je superschopnost F, granát Q , melee C, další schopnost V
@Nikdykde (29.08.2017 17:11): Nebo prostě před dopadem znova vyskočit...;)
A jo, dost věcí které tam jsou hráč co nehrál Destiny nenajde - např, že od začátku jsou přepínat subclassy a nastavit si efekty schopností.
Dobrý to bylo, ale malý tutoriál by nevadil. Zjistit až později, kde je právě to meele a že při dopadu se má zmáčknout ctrl (skrčení), aby člověk něpřišel o nohy a život.
JInak jako jo, vtáhlo to, fungovalo a hráči dobrý.
Já jsem taky spokojen. A těším se na plnou, no. PVP jsem ani nezkoušel, to mě nebaví. Těším se na PVE :D
PC beta (story mise + strike) dohrána. Jako jo, jak jsme se bavili, je to samozřejmě mnohem méně "těžkopádné" co se ovládání týče. Musel jsem si teda přenastavit ovládání, protože "melee" na C je docela zruky a dovedu si představit, že tak pro většinu hráčů bude spíš takovým dodatkem, než stabilní součástí repertoáru. Hrál jsem za Warlocka a Inverter Spire jsem šel s dvěma Titány... a byl jsem z nás tří asi nejagresivnější hráč = ti dva furt pomalu postupovali a hledali kryt, zatímco já jsem běhal po bojišti jak vzteklá veverka...XD

Hrálo se to "trochu jinak", ale v základě mě to pořád bavilo. Půjdu sice to PS4 verze - kvůli lidem, ale pokud to bude fakt dobré, tak možná časem koupím i PC verzi, abych to mohl projít coop s manželkou...:)
Než vyjde Destiny 2, chtěl bych si konečně zahrát Crota's End, Kingsfall a WotM. Chtěl bych to zahrát jen na easy (bez nějakých challenge atd.). Mohl bych tomu věnovat několik večerů (do noci) v průběhu příštích dvou týdnů. Jde mi primárně o ten zážitek, loot je mi ukradený. Najde se tady někdo kdo hraje/hrál jedničku na PS4 a pomohl by mi?
Jednička byla fajn, ale na konzoli se mě to nehrálo nejlépe, přecijen takový typ her mám rád klasicky kláveska myš .. a ne nějakej gamepad :D O to víc jsem zvědavej, jak dopadne 2.

Zítra začne beta .. sic konzolová, ale uvidíme no, první dojmy lidí na streamu.
Taky mě docela láká - přece jenom, Overwatch je fajn a všechno, ale "bohužel" jen čisté (team)pvp.
@kurcatovium (20.05.2017 14:29): Well, spousta lidí v tom tisíce hodin nahrála. A upřímně obsahově je to imho větší než průměrný Borderlands, což je asi nejbližší hra, ke které bych to přirovnal. (Ale mnohem lepší než Borderlands). Imho i po sračkách co dělal jejich marketing, tak poměre cena/strávený čas (užitečný/zábavný, ne grind), je pořád víc než dobrý. Už jen zahrání příběhových misi a striků je imho dostatečný obsah na desítky hodin (osobně mám nahraných nějakých 30 hodin a to jsem se ještě nevrhnul na expanze Taken King a Rise of Iron). Všechno ostatní je pak na bonus a není toho málo - přinejmenším ne teď nebo před rokem, při vydání to bylo trochu jinak.

Nehledě na to, že Destiny všeho všudy není MMO.... spíš polo-multiplayerová akce s online interface který povoluje aby se hráči dávali do skupin a tím pádem stejných instancí. Na instanci otevřené PvE lokace (kterých je tuším 5 nebo 6) je max 16 hráčů společně, s tím že pokud vlezeš do prostoru spadajícího pod nějakou misi, tak se to odinstancuje pouze pro tebe, respektive hráče co jsou s tebou v týmu.

Osobně jsem Destiny z doslechu taky odsuzoval a dělal si z něj srandu, ale jakmile jsem si to zahrál, tak jsem naprosto otočil.
Ono Desitny jako značka má zaslouženě špatnou reputaci, kvůli tomu makretingovému a PR bullshitu kterým Activision hráče protáhl... ale Destiny jako hra tím bohužel trpí, protože je fakt skvělá.
@Marcusss (19.05.2017 22:31): Nehrál, nemám na čem. V každým případě se mi moc nelíbí tenhle zkrácený cyklus, kdy neuvěřitelně vyhypovaná hra, která slibovala zážitky na tisíce hodin a kdesi cosi, je po třech letech víceméně nahrazena dvojkou... Takové to "zaplať a táhni dál".