Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Desert Law

Kojoti: Zákon pouště

29.04.2005
43
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Desert Law je v jádru klasickou real-time strategií v post-apokalyptické Americe. Na rozdíl od jiných RTS titulů, tady nejsou žádné budovy na výrobu jednotek. Místo toho se hra zaměřuje hlavně na boj mezi skupinkami obrněných vozidel. Těch je okolo padesáti druhů. Pro každou misi tedy máte určitý počet jednotek, s nimiž pak plníte velice rozmanité úkoly. SP kampaň se skládá z celkem 29 misí, s různými cíli od záchranných misí k obranným, nebo třeba destrukčním.

Příběh je vyprávěn prostřednictvím komiksových scének. Hlavní postavou je Brad, který se po válce vrací do své rodné vísky. Záhy zjistí, že vesnice byla zničena bandity, obyvatelé vyvražděni a jeho přítelkyně je unesena. Proto se rozhodne pomstít a záchránit svoji lásku. Sestaví tedy skupinku dobrovolníků, se kterou vyráží za pomstou. V tu chvíli se ujímáte vedení Brada a dobrovolníků vy. Nejprve jim ale musíte opatřit zbraně, vozidla a palivo do nich. Ovšem největším problémem po celou dobu hry, pro vás jistě bude shánět řidiče do vozidel. Každá ztráta lidského života a vozidla vás tedy bude velice mrzet.

Graficky je hra kombinací 2D prostředí s 3D modely vozidel a zničitelných prvků. Vizuální stránkou se podobá stylu her Fallout a Fallout 2 a běží na enginu Enigma.


Poslední diskuzní příspěvek

Jsem asi ve 20 misi, a nějakým způsobem mě to celkem baví. I když to bude spíše tím že strategie moc nehraju.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 20
Tak tenhle průjem musím okomentovat, už jen proto, že je v popisu hry zmiňován Fallout! S Falloutem to má společné snad jen písek. Ale to má i místo na chcaní pro kočky taky a nikdy bych to k Falloutu nepřirovnával! Tahle nestrategie podobná Blitzkriegu se nese zcela v duchu naber všechny jednotky, pošli je na druhou stranu mapy, zajdi si na záchod a ono se to tam nějak semele. U Blitzkriegu to ani tak nevadilo, vždyť právě tohle je podstata této jmenovité taktiky. Ale je opravdu jiné vychutnávat si pancéřový mlýnek na maso v podobě desítek Tigrů a T-34, než čučet na pouštní buginy, které by ani šílený Max nechtěl. Ty si navíc jezdily kam chtěly. Hledat něco jako příběh nebo taktika je zbytečné. Kdyby to byl nějaký amatérský pokus zadarmo, to bych ještě bral ale chtít za to nějaké peníze? Za to bych někoho zakopal po bradu do pouště, a nechal hlavu péct na slunci. Navíc hra vypadá spíš jako z roku 95 a už tehdy by byla hodně špatná.

Pro: Trošičku ty mapy Fallout připominájí.

Proti: A to je na tom i to nejhorší!

+23