@SilentWolf (08.04.2021 16:12): tak už mi zbývá zkouknout jen jedna poslední epizoda toho True Detective (té první série) - v této hře je vážně spousta podobností s tím: stejné zasazení/umístění, podobný případ vraždy, podobné postavy, scenérie, dialogy, jména postav, intro, způsob vyprávění...

Ve hře je také zmíněna velká spousta filmů - včera jsem zkouknul The Clockwork Orange (Mechanický Pomeranč - koupil jsem si originálku na DVD), který tam byl ze začátku zmíněn (ten herec tam si zahrál i v jedné epizodě v South Parku (kromě spousty jiných filmů), a myslím že i ta scéna v jiné epizodě v SP byla inspirována tímto filmem - jak si tam hrajou na ty superhrdiny).

moje druhé hraní mi zabralo asi 140 hodin.
Skoda že ta True Detective atmoška je jen při těch scénách se starým Yorikem, to jsou jediné momenty kdy ten příběh fakt šlape. Nemluvě o kiksech v návaznostech na jedničku, to taky zamrzí :D
mě to bavilo velice přes 70 hodin hraní, a tento měsíc mám v plánu si to někdy rozehrát znova, samozřejmě že co se týče působivosti příběhu/atmosféry... tak na jedničku to nemá, bylo to takové pohodovější; dočetl jsem se že se to inspiruje nějakým seriálem: True Detective - takže jsem si ten seriál koupil - už mám doma připraveny blu-ray DVDčka ke shlédnutí všech třech sérií.
@SilentWolf (08.04.2021 12:38): Je to oproti jednicce totalni sracka, opravdu tim jak byla jednicka sptna dobrym smerem, tohle je spatny tim blbym smerem. Jako skoda ze vam to vyjde, doufal jsem ze se dvojce PC hraci vyhnou :(

Pribeh krom kratsich dialogovych sekvenci se starsim Yorikem stoji za totalni vyliz a gameplay mnohem horsi a nudnejsi :D Fakt uf.

PS: Jedničku miluju !!!
podařeilo se vám dát - u těch kuželek - ten speciální třetí test/hod, kde je potřeba převrhnout naráz 2 kuželky nalevo a 3 napravo? (já jsem schopnej sundat 4, a pár krát se mi podařilo jen rozhoupat trochu tu 5.)
----
jo tak už jsem to zvládnul - pomocí vylepšení koupených v tom obchodě s talismany - mohl jsem lépe, přesněji kontrolovat to zatočení/tu rotaci/ten smyk té koule.
video - jak hraju DP 2 pomocí/prostřednictvím klávesnice a myši (stálo to asi 2 500 - koupeno na amazonu, dorečeno z Francie jen za jeden den UPS-kem)
takže nakonec koupena (protože tamto nefungovalo) speciální univerzální herní klávesnice + myš (GameSir), kterou lze připojit snad ke každé herní konzoly na trhu. - Funguje bezvadně. Tak se konečně můžu pustit do hraní.
----------
switch už mám doba - ještě jsem to ani nezkoušel zapnout, - nepospíchám s tím - ještě totiž čekám na nějaký adaptér (který pokud vím v ČR není nikde v prodeji) abych si tam mohl připojit ten PS4 ovladač (tedy tu klávesnici a myš určenou pro PS4 si tam chci připojit jestli to bude možné);

také jsem četl že tu hru cenzurovali trochu - tak si asi napřed zkusím tu hru zahrát v nějaké té první verzi - kde to podle všeho jak čtu běží hůře než Cyberpunk na PSku - ale nějaká ta poslední verze 1.0.4 tu rychlost té hry prý opravuje (ale též asi obsahuje nějakou tu cenzuru dialogů)
@RXQ79rudax (11.02.2021 14:38): Me se to podle gameplaye moc nelibilo (ani jednicka, ani dvojka), ale Twin Peaks je moje ultra srdcovka. Rikam si, ze bych to mozna (myslim jednicku zatim) zkusi na Xboxu (kde to stoji par korun).

Kazdopadne, at te to nezklame preji, ale kdyztak budes mit aspon ten Switch, ktery je super. :)
tak jsem se nakonec rozhodl si ten nějaký nintendo switch koupit (objednáno), jen kvůli téhle hře - brzy snad vyzkouším.
@jones1240 (komentář): Jsi velmi toleratní nebo jsi terminátor! Mě v kombinaci s většinou jednočíselným frameretem, thrháním a hnusnou rozplyzlou grafikou, začala bolet po 20 min sledování videa hlava. Si nedovedu představit to hrát, natož to sledovat na velký obrazovce :D Ale komentář je dobrý :)
Na mém pc je jednička téměř nehratelná... takže o fous lepší než dvojka.
Tak i v hlavní dějové lince jsou šíleně natahované fetch questy, vždyť to jednička prakticky neměla (co se týče main questů). Ja se to snažím mít rád, jen tenhle díl se fakt snaží aby to člověk vypnul a šel hrát jinam.

Přitom příběh, dabing, hudba vše naprostá špica, ale fakt mě sere že je to v grafice i městě o polovinu horší než jednička, ta oproti dvojce byla hra v next gen grafice :D
Začínám si myslet že tu tvůrci mají o polovinu menší budget než u jedničky. Jinak si nedokáži vysvětlit horší provedení cutscén, mrtvé město ve kterém všichni jen stojí a loadingy peti minutove neni ani potreba resit :D

Jinak je to super, po strance pribehu a nekterych mechanik je to skvela hra, jen je jeste jednou tak frustrujici v tomto dile se k tomu dobre napsanemu pribehu dostat :D