DDraceNetwork

DDrace Network

29.03.2014

freeware

DDraceNetwork (Dummy Drag Race Network) je standalone vydání jednoho z nejpopulárnějších herních módů ze hry TeeWorlds. Cílem hry je se dostat do cíle překážkové dráhy za co nejlepší čas, přičemž ale ve většině případů hra vyžaduje spolupráci často náhodných lidí, jelikož na serveru může být přítomno až 64 lidí naráz, ovšem část map se zaměřuje i na solo hraní.

Uživatelské rozhraní, ovládání a celková hratelnost je převzata ze zmíněné hry TeeWorlds, tudíž k překonávání překážek klasicky slouží arzenál zbraní v čele s granátometem a vystřelovacím hákem, které v DDrace hrají nejdůležitější roli. Novinkou je však nyní i přítomnost jet packu. Zmíněný hák však neslouží pouze jako nutná výbava pro dokončení dráhy, ale také k záchraně spoluhráčů. Chyba totiž neznamená vždy nutně smrt, ale často pouhé zmražení a ochota vašich spoluhráčů vás tak může zachránit od opakování celé dráhy znovu. Přítomen je samozřejmě i editor map.

Včera vyšlo na steamu. Ani jsem nevěděl, že to fungovalo standalone tolik let. V TeeWorlds to byl jeden z nejzábavnějších modu, který tak trochu připomínal třeba aktuální hit Fall Guys. Akorát to teda bylo totálně zatrollené a každý tam místo závodění raději ničil hru ostatním. :D A že to fakt naštvalo, když některé mapy byly na hodinu a víc. Ještě by mohli vydat samostatně zombie mod a trochu to oživit, bych si zahrál raději.