Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dave Mirra Freestyle BMX

78
49 hodnocení Platformy
Žánr:
sportovní > nezařazeno *
simulátor > nezařazeno
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
26.09.2000 PS1
20.11.2000 Dreamcast
15.12.2000 PC
Vývojáři:
Z-Axis
BMX alternativa Tony Hawk her obsahuje vše, co by člověk od hry tohoto typu čekal. S vybraným jezdcem projíždíte rozličné úrovně - venkovní i indoor skateparky. V každé z úrovní je zadán určitý počet úkolů - některé stejné pro všechny úrovně (dosáhnout předepsaného skóre), ale vždy i řada specifických, lišících se oblast od oblasti. Zúčastníte se i několika soutěží, kde je vaším jediným úkolem v časovém limitu zajet co nejlepší jízdu a bodově převýšit ostatní jezdce. Soudtracku dominují punkové a rockové riffy, nezapomnělo se ani na volnou jízdu.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Dle mého názoru možná trochu nedoceněná hra, která by si určitě zasloužila pokračování. DMF BMX jsem se kdysi dostal přes demo a ačkoliv jsem nikdy na tyhle věci v reálu moc nebyl, tak tohle mě narozdíl třeba od Tony Hawka docela zaujalo. Prostě mám ke kolům blíž, než k prkénku s kolečky. No dost dlouho jsem se projížděl na té jedné trati v demu a hrál jsem to hlavně pro odreagování, je to přesně ten typ hry, která se dá zapnout na půl hodinky a vyblbnout se. Pak jsem si někde sehnal plnou a začal jsem to hrát pořádně.

Hlavní devízou Dava Mirry je určitě velké množství triků, které lze provádět, přiznám se, že jsem je ani všechny nezvládnul, protože některé kousky jsou docela náročné na naučení, jiné se mi třeba zase tak moc nelíbily. Triky si naštěstí nemusí hráč vymýšlet sám, ale jejich seznam, včetně postupu je přítomen přímo ve hře.

Hráč si může vybrat z několika postav (8?, už si nepamatuji přesně) a se zvolenou postavou pak absolvuje sérii závodů na různých místech. Cílem je vždycky nasbírat co nejvíc bodů, splnit požadované úkoly atd., úkoly jsou ovšem za každého hráče co si pamatuji zcela identické, takže opakované hraní za někoho jiného už může být trochu stereotpyní. Na začátku je k dispozici obyčejné kolo, postupem času, jak se hráč propracovává kupředu, mu jsou nabídnuta kola vylepšená, takže je možné skákat výše, dále a celkově je to lepší než s tím základním zmetkem :)

DMF BMX u mě vyhrálo i proto, že konkurence na tomto poli není v podstatě žádná, matně si vybavuji jen hru Mat Hoffman Pro BMX (nebo jak se to jmenuje), kterou jsem kdysi vyzkoušel a připadala mi o dost horší.

Dneska už by asi příliš nenadchlo technické zpracování, přece jenom je to hra stará skoro 10 let, nicméně, v PC jsem to měl naposled asi 3 roky zpět a zvládnout se to dalo, člověk nesmí být zhýčkaný všemi těmi Crysis apod.

Pro: Spousta triků, celkem pěkná prostředí, možnost pořizovat lepší vybaevní, po zvládnutí je to hodně zábavné

Proti: V některých místech dost rozdlíná kvalita grafického zpracování, za každého hráče je ta hra +/- stejná

+12