Dneska jsem 15x chcípla, už když jsem byla u bosse, tak říkám, super, tady někde bude bonfire... jenom přejdu tohleto světlo a dostanu se k němu.... A BOSS BATTLE. Tak si říkám, první boss potřeboval jenom 10x seknout, tak to mu snad uhnu, sice nemám žádné předměty, ale skill! skill!!! Jo, podpletu se mu pod nohy (collision detection jak ve 2.5D hře), seknu a ubralo mu to 5-6%..... + souboj se odehrává na velice velice úzké hradbě, takže není šance někam uhnout + po první ráně trvá moc dlouho na to se zvednout, takže dostanu hned druhou, která mě zabije.... wtf???
Já mám meč s kterým postava sice švihne 3x za hodinu :D ale ty bosse dávám. Kouzla jsem moc nepoužil.. A to mi chybí 4 bossové do konce hry.. už asi několik měsíců :D Podle mě bys za mága vícekrát litovala že nehraješ za bojovníka než teď..
V budoucím komentáři budu asi sakra kritická

Jinak respawn nepřátel a vycucnutí humanity/duší by zas tak nebylo dementní pokud by bylo implementováno respawn truhel nebo po třicátem umrtí nějaký help. Stejně tak miluju jak mě hra učí celou dobu pilovat umění v souboji s mečem a potom na mě hodí bose s obřím kýjem, kde celé umění je k hovnu a můžu litovat že nehraju za mága
@Garret (10.12.2012 14:46): Ja som to prešiel s myškou, a v DSfix je readme, kde si musíš určité položky poprepisovať ab ti fungoval, teraz je aj nejaká utilita čo to ulahčuje, ja som si to k spokojnosti nastavil v tom čo je v komente, nové nepotrebujem. Keď budem mať čas tak sa na to mrknem, ale bude to trvať ...
Recenze datadisku Dark Souls: Artorias of the Abyss
Zpátky do temnot, pro veterány povinně.
@Garret (09.12.2012 21:18): opravdu nikdo neví? pls... nejsem si jistý, jestli je ta sensitivita normální. zkoušel jsem různě kombinovat oba DSfixy, ale asi něco dělám špatně. včera jsem se s tím sral hodinu, Steam fora zrovna nějak nefungovaly, tak možná bude řešení tam...

mám gamepad, ale nejsme moc velcí kamarádi...
Fg: Vůbec bych to zatím nehrotil, radši čekej na 20.12, až v Edgi vyjde rozhovor s Shibuyiou ...
Jenže on chce ať je lepší, tím že to nebude Dark Souls.. Stejně jako sportu vyčítat že je to jen o sportu a biowarovkám že jsou ukecané..

Nejvíc jsem do dvojky zvědav na bosse,, ty z DS mám v hlavě stále.. hlavně Sifa. A taky prostředí.. nějaké zamrzlé pustiny by to chtělo. A víc smrtí! :D
@SilentWolf (09.12.2012 17:40): Ehm, scénu? Lhostejno jaký mám názor já (na hodnocení se nedívejte :-)), jako agresoři v téhle debatě se chováte spíš ty a pipboy...

A na kritizování her není vůbec nic špatného. Doufat, že druhý díl hry bude lepší než ten první, ať už z jakéhokoliv důvodu a jakýmkoliv způsobem, je naprosto legitimní názor.
To hodnocení nejde brát vážně .. hodnotilo málo lidí a jsou tam i extrémy jako 10% ... takže asi takhle.. vezmi 3 extrémně vysoké a 3 extrémně nízké hodnocení, smaž je a průměr bude kolem 85% (odhadem si troufnu říct že možná i 90%). A hra se lidem nelíbí?

Kritizuj si to jak chceš, já ale nechci aby se z té hry stala sračka protože se 4 lidem z 27 nelíbí.. Není to mazání medu kolem huby. Spíš ty tu předvádíš scénu ve které ti opuchla huba z alergie na oříšky (o které jsi předem veděl) po snězení 10 sáčků buráků.. A chceš si koupit jedenáctý a po cestě do obchodu do okolí vrháš věty jako "hmm.. snad to tentokrát bude lepší,, kdo ty sračky může žrát"

Taky se mi bůhví proč nelíbí nový far cry 3. Tak ho prostě nehraju no..! Je to tak těžké?
@pipboy (09.12.2012 15:25): Nechápu, proč celou debatu pořád vyháníš do takovýho trapnýho extrému. Na začátku jsi se tady podivoval nad důvody nízkých hodnocení PC verze, tak jsem ti je sdělil. A místo toho, aby jsi mi poděkoval, tak jsi měl zasypal škaredými slovy. Příště ti nic neřeknu!
Neví někdo proč už na hře nebude dělat Hidetoka Myiazaki ? Z toho nového chlápka mám strach :(
@SilentWolf (09.12.2012 13:46): Samozřejmě, že je potřeba to kritizovat! Je snad úplně normální, že když se někomu něco nelíbí, tak to zkritizuje, aby to příště bylo lepší. Nechápeš?! Nebo co chceš? Jenom mazání medu kolem huby?

@pipboy (09.12.2012 14:38): Někdo ti šlápl na hračku ty hardkór hrdino? Tak si dej bacha, v realitě tě ohníček zpátky na nohy nepostaví!
Sere mě sport, asi půjdu dát všem Fifám a NHLkům 30% a napíšu vývojářům že mě to nebaví ať to udělají jinak.. Protože přesto že je to blbé, nejde to nehrát, je potřeba to kritizovat!!!! :D
Takže jsi hrál jedničku která je blbá a čekáš na dvojku u které doufáš že nebude jak jednička.. Přijde mi to jako.. hmm.. radši nic..
@pipboy (09.12.2012 12:55): To nemá s lamismem nic společného. Hraju hry pro zábavu a nemám náladu ani čas znovu zabíjet už jednou zabité nepřátele a zdlouhavě procházet už jednou projité pasáže.

Každá hra stojí na nějakých základních mechanismech. A pokud jsou blbé, je potřeba je kritizovat. Pokud se ti líbí, tak je vychvaluj. Ale prdel si děláš spíš ty, pokud by jsi chtěl, abych před DS padl na kolena a jen obdivně slintal.
@GodOfTheSick (09.12.2012 12:08): Souls hry nemaji lacine triky. Mozna sem tam nejaky bug, ale vetsina z tech se da vyuzit spis ve prospech hrace, takze jednoduse receno ses neschopna lama. Far Cry si na hardcore hru nikdy nehral, takze nevidim jak je to relevantni.

Btw uvedomujes si vubec, ze kritizujes defacto zakladni kameny hratelnosti na kterych DS stoji? Respwan nepratel a odebirani vlastnosti po smrti je spatne? To jako myslis vazne nebo si delas prdel?
Hlavně ať nepřidávají počet NPC.. hrozně se mi líbila ta osamělost.. nikdy jste na nic nebyli připraveni :P
A já, člověk co nemůže hrát onlinovky, protože při každém nezdařeném pokusu nasraně vypne hru alt+f4 jsem tohle u dark souls nedělal... čím to asi bude? 100 lidí 100 chutí ale když mi to naprosto změnilo doposud zažité stereotypy?..

A nechápu proč má být požadavek aby se hráč sám zlepšoval a učil ze svých chyb laciný trik.. :D
@7c (09.12.2012 11:37): Systém (ne)ukládání, odebírání vlastností po smrti, respawn...

@pipboy (09.12.2012 11:49): Podle mě podobným hrám neprospívá zvyšování obtížnosti lacinými triky, které z obyčejné rubačky dělají údajně hardcore hru. Kdyby byli vývojáři chytří, tak mohli úplně jednoduše dát do hry dva módy a spokojeni by byli všichni. Jejich chyba.

Se podívej třeba na FC3. Hra zjednodušená na samou hranici demence a přesto všichni (včetně tebe) davájí vysoké známky. Takže patrně zjednodušování nikomu nevadí. Tak proč by potom mělo někomu vadit zjednodušování u DS2? Jen ať to zjednoduší, resp. vylepší!
Já jsem teda našel stejné nedostatky jak @kvik (16.11.2012 23:54). Plus mně vadí, že nepřátelé v singlu nemajů žádný friendly fire. Taky sa mně stalo, že jsem umřel. Iron golem mňa chytnul a hodil s hradeb, přesto že jsem byl schovaný za jeho nohů a do jeho ruky mňa to teleportovalo. Ale moje duše sa bugly a ostaly ležat pod hradbama kam sa nejde dostat. O kopiníkoch bodajících přez zeď ani nemluvím.

Zatím jsem sa zasekl v anor londo, už nvm co jsem dělal poslední, protože jsem dlůho nehrál, ale až budu mět čas dohraju to a napíšu pořádný koment.
@Borghal (09.12.2012 10:13): ok, nicmene vic jak polovina hodnoceni tady spada do rozmezi 90+, 3/4 do 80+, tak aspon ber v potaz ze hra ti spis proste nesedne, nez ze by bylo potreba cosik vylepsovat. (Ja se teda relativne bavil i u Vikinga, hlavne bo vyzadoval a mel funkcni stealth, pri nejmensim ze zacatku.)
@pipboy (09.12.2012 00:47): Mno... tak moje hodnocení je v tom případě asi výjimkou, neb neodráží jen nekvalitu portu. Nechci tu o tom vyvolat zbytečnou diskuzi, tedy jen poznamenám, že mě přišlo DS po mnoha stránkách nedostatečné. Bavil jsem se u toho podobně (málo) jako u tohohle a podobných. Lze namítnout, že jsem to brzy vzdal (cca 10 hodin), ale proč bych měl hrát hru, která mě po takové době nedokáže zaujmout...
@Borghal (08.12.2012 22:06): ahahahah, vtipne. Duvody nizsiho hodnoceni PC verze jsou myslim vseobecne zname a pokud vim, neni mezi nima jediny, ktery by se tykal kvalit samotne hry. (Dalo docela praci tuhle vetu napsat bez urazek, nicmene si je tam klidne domysli.)
Po prvotnim nadseni se zacinam bat, ze to v honbe za sirsim publikem dojebou...
Poradte mi niekto.Zomrel som v v kanáloch otrávený od tých okatých potvor a teraz mám permanentne len polovicu života.Zrejme treba ísť do new londo ale neviem čo tam.
@Bodkin (16.11.2012 23:57): No,myslím že ne :-))).. ted si vybavuju,jak jsem stál kousek od potvory a pálil do ní lukem jednu ránu za druhou a ona kousíček odemne ve snaze se ke mně dostat stále narážela do kmenu stronu a ne a ne se mu vyhnout..ale to je jedno..hru to v mých očích nijak zvlášť nesnižuje..já jsem touto hrou byl nadšen a i přes řadu neduhů jí řadím ve svém pomyslném herním žebříčku hodně vysoko.
@kvik (16.11.2012 23:54): "občas se nepřátelé zasekávají o drobné či neviditelné překážky,občas nelogicky a nesmyslně útočí,občas se nechtěně zabijí sami."

To vše zní jako věci, které se stávají v reálném světě běžně.
No,těch chyb je tam dost..občas se nepřátelé zasekávají o drobné či neviditelné překážky,občas nelogicky a nesmyslně útočí,občas se nechtěně zabijí sami..vzpomínám si,že v těch zahradách za těmi velkými dveřmi jak tam v tom lese byli rozsetí zástupci všech povolání,tak tam stačilo to proběhnout,nalákat je všechny tak aby vás pronásledovali a schovat se pak pod ty schydy a oni místo aby šli za vámi tak vždycky vylezli na schody a pokoušeli se na vás skákat..samozřejmě se všichni zabili skokem do hlubiny...to je určitě jedna z chyb hry..nebo když jste vylezli na začátku hry na věž za tím temným rytířem,zabili ho a pak z té věže vystřelil šíp na toho červeného draka na mostě,tak jste ho zabili na jednu ránu :-))) dobrej trik...ale taky chyba...jako nic zásadního,nic hroznýho,ale chybky tam jsou.
jediny bug, co jsem zaznamenal, je obcasny nahodny spawn toho bileho lock-on kolecka. Aspon myslim ze je to bug :)
@kvik (13.11.2012 00:25): Aké bugy si si všimol? Ja na občasnú kameru žiadne, ak by tam boli bugy ala Gothic tak by som ich všetky využil. :D
PS: taký podobný čo som si všimol, bol zber duší ľadových golemov v záhrade, ale to som bol na nízkom lvl a bol som bez seba od šťastia. Musela byť skolená, hydra, a buď Havel, alebo Deamon Titanite+rytier, takže to bol kua zaslúžený bug. :D
Tak jsem to konečně dohrál :-).Level 105 a asi 70 hodin hraní ....šílené,že? :-)).Je třeba říci,že tato hra má strašnou spoustu nedostatků a chyb,ale i přes tohle všechno trvám na svém hodnocení,protože je to opravdu v dnešním herním světě něco nevídaného,neotřelého a poměrně dost originální.Určitě si ji někdy v budoucnu zahraji ještě jednou a všem fanouškům hardcore rpg vřele doporučuji.
Mne už zostáva už iba New Londo Ruins a finiš, 150 hodín zábavy, ďakujem FromSoftware a za mysfix, hodnotenie nemením.
@InfidelBro (20.10.2012 09:37): Já jsem tedka přes víkend v práci,tak to nemám možnost vyzkoušet,ale až přijedu domů,tak to určitě vyzkouším..jinak já bych tedy potřeboval vysvětlit,jak se používá magie,či nějaká kouzla,páč já jsem na to dotedka nepřišel, jel jsem jenom čistě se zbraní..na férovku :-)..co to znamená to enchatování taky nechápu....a ještě bych se zeptal,jaký brnění mám nosit,protože pokud chci nosit stone armor,tak musím mít na sobě havlův prsten,jinak jsem strašně pomalej(prostě,co by jsi mi doporučil,vzhledem k mé postavě..díky..