Cyklon 2

2002

freeware

Druhý Cyklon nabízí v podstatě to samé jako první Cyklon, změny jsou spíše kosmetické.

Opět dostanete do své moci záchranářský vrtulník a přesunujete se k tropickým ostrovům, které byly zasaženy silným cyklónem. Vaším úkolem je postupně zachránit všechny přeživší z okolních ostrovů. To provádíte tak, že doletíte nad ostrov, postupně všechny vytáhnete do vrtulníku a odvezete na základnu. Přitom si musíte hlídat palivo a polohu stále běsnícího cyklónu.

Novinkou jsou konkurenční vrtulníky, které vám můžou přeživší "vyfouknout". Mapa je ve druhém díle přehlednější a ostrovy jsou oproti prvnímu dílu trochu nepřirozeně seřazeny vedle sebe.

Leteckých simulátorů jsem mnoho nehrál a když, tak šlo spíše jen o freeware letecké arkády typu Plane Arcade či Rocket Racer Championship. S pilotováním vrtulníků jsem se však setkal snad jen v sérii GTA a právě v obou Cyklonech.

Zde je vše samozřejmě značně zjednodušeno a celá záchrana přeživších je viděna shora. Další záchranářské vrtulníky mi spíše překážely, než že by mi pomáhali s nešťastníky a rychlost spotřeby paliva mi také mou práci neulehčilo.

Celkově se mi druhý Cyklon zdál o něco těžší, než jeho předchůdce, ale jinak šlo o velmi podobnou hru. Na zkrácení dlouhé chvíle je Cyklon 2 dobrý, ale když budu chtít něco delšího, budu se muset ve freeware vodách poohlédnout po něčem jiném.

Pro: jednoduché, na chvíli zabaví

Proti: ostatní vrtulníky, krátké