Rocket Racer Championship

2007

freeware

Rocket Racer Championship je arkádový letecký závodní simulátor, ve kterém naleznete sedm druhů letadel a šestnáct různých tratí. Ze začátku samozřejmě začínáte s nejslabším letadélkem, další stroje si musíte odemknout výhrami v režimu šampionát, stejně jako tratě, které jsou situovány do čtyřech různých prostředí (Sibiř, Arizona, Wales a dokonce planeta Mars).

Hra nabízí tři módy:
- již výše zmiňovaný šampionát, který je hlavním módem hry a slouží k odemčení dalších strojů a tratí. Závodíte v něm vždy s pěti protivníky.
- time trial, který je v podstatě volný let a slouží hlavně k "osahání" tratí, dříve než na nich budete závodit v šampionátu. V time trialu létáte sami.
- online je prostý multiplayer proti živým protivníkům.

Ke stažení ji naleznete například zde: http://freehry.doupe.cz/recenze/rocket-racer-letadelka-jako-remen/.

Pilotování letadel mě vždy fascinovalo. Je to jedna z činností, kterou nejspíše nikdy nebudu provozovat, a tak je skvělé, že si kokpit mohu osahat alespoň virtuálně. Rocket Racer Championship je skvělý letecký simulátor, kde mají závody s pěti protivníky šťávu a já měl radost z každého vítězství či nového letadla.

Tratě jsou různorodé a skvěle navržené, takže jsem s nimi neměl moc velké problémy. Ty nastaly až s nejrychlejším letadlem, které jsem se musel naučit ovládat. Nakonec se mi ale podařilo se všemi letadly vyhrát všechny závody a tím i celý šampionát. Škoda jen, že je to tak krátké, ale protože je hra freeware, není to nic strašného.

Pro: závody, protivníci, letadla, tratě, freeware

Proti: krátké